Чергова перемога "Скали-2"

25 квітня 12:24
Переглядів: 160
Скала
23 квітня, у середу, «Скала-2» в рамках четвертого туру чемпіонату Львівської області серед клубів прем’єр-ліги провела двома складами поєдинки з львівською «Погонню». Для юнаків свисток арбітра про початок зустрічі на полі моршинського стадіону «Медик» пролунав о 15 годині, а дорослі склади розпочали двобій о  17:00.

«Скала-2» Моршин (юнаки) – «Погонь» Львів (юнаки) – 2:2 (0:1)
23.04.2014 р. Моршин. Стадіон «Медик». 15 год. Похмуро. У другому таймі дощ. +19 градусів. Арбітр: Степан Лапко (Львів). Асистенти арбітра: Петро Грева (Львів) та Роман Брандибура (Новий Розділ). Інспектор матчу: Едуард Валенко (Львів).
«Скала-2»: 98. Юрій Черевко (77. Сергій Паур, 41), 6. Вадим Альохін, 3. Арсен Прокопович-к., 12. Павло Шевчик, 16. Роман Кузів (18. Максим Яценко, 60), 4. Святослав Мельник-к. (8. Сергій Мельник, 60), 10. Валерій Сад (17. Орест Шуліга, 67), 19. Ігор Гатала (23. Віталій Андрущишин, 63), 7. Віталій Кузів, 9. Віктор Штеньович (5. Юрій Головатюк, 60), 11. Владислав Неберикут (15. Тарас Мар`яш, 50).
Тренер – Віталій Авінов.
Голи: 10. Валерій Сад (54), Віталій Кузів (56) – Юрій Красілович (5, 68).

Згідно з календарем матчі моршинської та львівської команд мали проводитися у місті Лева, однак у керівництва «Погоні» виникли проблеми з полем і вони звернулися з проханням провести поєдинки у Моршині.

Після поразки у першому турі від команди з Новояворівська, юнаки «Скали» реабілітувалися в наступному поєдинку проти ФК «Самбір». Були близькими до того, щоб продовжили свій поступ юні моршинці і в поєдинку з «поляками». Однак грубі помилки у захисті та фатальна нереалізація створених гольових моментів призвели лише до нічиєї.

Матч розпочався і чи не перша атака гостей зі Львова призвела до взяття воріт Юрія Черевка. Голкіпер «Скали» необдуман залишив свої ворота і «десятка» «Погоні» без проблем проштовхнув смугастого у порожні ворота. Не найкращим чином діяли при цьому й центральні захисники «Скали», які прогавили ривок нападника команди-суперника. Все це дуже нагадало попередній поєдинок проти самбірчан, коли юні моршинці також пропустили швидкий гол, а згодом у першому таймі – ще й другий. Однак після перерви забили чотири голи у відповідь і в підсумку святкували перемогу – 4:2. Усі присутні на трибунах затишного стадіону у Моршині на це й сподівалися.

Пропущений гол лише розізлив команду Віталія Авінова. «Скала» наполегливо взялася до облоги воріт «поляків». Моменти виникали регулярно, однак шкіряний вперто не йшов у ворота «Погоні». Один лише Віталій Кузів мав принаймні чотири супер моменти для взяття воріт. Однак марнував їх з такою ж регулярністю.
Після перерви картина на полі не змінилася. Гра точилася лише на половині поля львської команди. Однак час йшов, а гола все не було. Аж коли почав накрапати дощ, з`явилися й голи. Те що не вдавалося вразити ворота з кількох метрів, далося після удару з дальньої відстані. На 54-й хвилині Валерій Сад наважився на постріл метрів з 28-ми і смугастий опинився точнісінько у правій дев`ятці. Гол-красень! Не встиг диктор по стадіонуоголосити автора голу, як «Скала» відзначилася вдруге. Навіс з лівого флангу Ігоря Гатали влучним ударом у правий нижній кут завершив Віталій Кузів.

Здавалося, що перемога в кишені. Однак на 68-й хвилині «поляки» після навісу зі штрафного на правому фланзі, зрівняли рахунок. Свій другий м`яч у зустрічі провів Юрій Красілович, якого «забули» у штрафному майданчику і після його удару головою рахунок став – 2:2.

«Скала» знову героїчно всією командою пішла вперед, прагнучи забити переможний гол. Найреальніший момент мав вже у компенсований час центральний захисник Арсен Прокопович, однак його удар виявився трохи неточним. У підсумку прикра нічия – 2:2.

В ЦЕЙ ДЕНЬ ЗУПИНИТИ «СКАЛУ» БУЛО ПРОСТО НЕМОЖЛИВО

«Скала-2» Моршин – «Погонь» Львів – 4:2 (1:0)
23.04.2014 р. Моршин. Стадіон «Медик». 17 год. Сильний дощ. +19 градусів. 300 глядачів. Арбітр: Роман Брандибура (Новий Розділ). Асистенти арбітра: Степан Лапко та Петро Грева (обидва – Львів). Інспектор матчу: Едуард Валенко (Львів).
«Скала-2»: 1. Роман Герич, 27. Василь Берест, 25. Едуард Мись-к., 5. Назар Стасишин (3. Ігор Кохман, 90), 17. Ігор Коцюмака, 88. Дмитро Баранов (4. Станіслав Михалюк, 55), 7. Олег Домальчук (77. Семен Бродський, 46.), 10. Руслан Гнатів (33. Віталій Заторський, 87), 29. Максим Гармаш (8. Євген Заїченко, 46), 22. Андрій Маляренко,  9. Віталій Лазаренко (15. Олег Квич, 46).
Тренер – Василь Меллеш.
Голи: Віталій Лазаренко (27), Семен Бродський (50), Едуард Мись (67), Євген Заїченко (79) – Андрій Сухій (57-пен.), Володимир Пиріг (64).

Сьогоднішній суперник дублерів «Скали» продовжує традиції львівського клубу «Погонь», який на початку 20-х років ХХ століття чотири рази поспіль здобував титул чемпіона Польщі (1922, 1923, 1925, 1926 рр. Нагадаємо, що 1924 року через Празьку Олімпіаду чемпіонат не проводився). А заснували сам спортивний клуб ще навесні 1904 року учні четвертої львівській гімназії з ініціативи свого викладача фізкультури, доктора Євгена П’ясецького. З клубними кольорами гімназисти визначилися досить швидко (синій, червоний і білий), а ім’я «Погонь» (так називався древній герб Великого князівства литовського) вибрали тільки в 1907-му.

Проіснував ЛСК «Погонь» до вересня 1939 року, коли після відомих подій Львів став частиною СРСР. Написати нову сторінку в історії клубу вдалося лише у квітні 2009 року, коли «Погонь» була офіційно відроджена при активному сприянні генерального консула Польщі в Україні Гжегожа Опалінського, а також депутатів сейму. У футбольну команду нової «Погоні» увійшли представники польської діаспори Львова, а також кілька молодих українців – випускників дитячо-юнацьких шкіл «Карпат», «Сокола» та інших. У 2010-му «Погонь» стала чемпіоном міста і незабаром отримала право на участь у вищій лізі чемпіонату Львівської області. Сезон 2013 року доросла команда закінчила на 9 місці, нижче розтащувався лише «Опір» та кам`янко-бузькі «Карпати» і «Карпати-ДДПУ» (Доброгостів-Дрогобич), що знялися зі змагань.

Цьогоріч львівська команда приїхала на гру до Моршина також у статусі аутсайдера, поступившись у двох перших турах. Спочатку «Погонь» була бита у Винниках – 1:6, а згодом у Соснівці – 1:3. Не вдалося поповнити очковий багаж команді Костянтина Лемішка й цього разу. «Скала-2» перемогла заслужено і підсумковий рахунок навіть мав бути більшим.

Весь поєдинок пройшов під сильним дощем. Незважаючи на це, гра була змістовною, бойовою, адже ніхто не хотів поступатися, і не могла не подобатися уболівальникам.

Рахунок було відкрито лише у середині першого тайму. На 26-й хвилині Олег Домальчук на своєму правому фланзі здійснив рейд і прострілив у центр, де першим на м`ячі був Віталій Лазаренко, який у боротьбі із захисником встиг проштовхнути круглого повз голкіпера. З таким рахунком команди й пішли на перерву.
Друга половина зустрічі була більш насичена на голи і саме в ній відбулися головні події цього цікавого поєдинку.

На 50-й хвилині моршинська команда пордвоїла рахунок. Його творцями стали два гравці, що вийшли на заміну після перерви. Олег Квич поборовся із захисником, а Семен Бродський підхопив смугастого і метрів з десяти влучно пробив по центру воріт.

«Погонь» один гол відіграла через сім хвилин. Простріл з лівого флангу завершився попаданням м`яча у руку Василя Береста і арбітр матчу вказав на 11-метрову позначку. Футбольний вирок влучно виконав Андрій Сухій. Після взяття воріт сталася сутичка капітана «Погоні» Остапа Фостяка та воротаря «Скали-2», які не поділили м`яча і яка завершилася вилученням гравця львівської команди (у Фостяка це було друге попередження) і «гірчичником» для Герича.
Ще через сім хвилин рахунок став – 2:2. Провал у центрі захисту призвів до виходу віч-на-віч з Романом Геричем нападника львів`ян Володимира Пирога, який влучно пробив повз голкіпера.

Однак раділи «поляки» недовго. Вже на 67-й хвилині капітан «Скали-2» Едуард Мись, який вперше вийшов з капітанською пов`язкою на руці, виводить моршинців вперед – 3:2. Сталося це після навісу з правого флангу. Спочатку Едуард головою перевірив на міцність поперечку, він же й першим був на добиванні.
А останню крапку в матчі поставив 17-річний Євген Заїченко, якому асистував Семен Бродський, вивівши того на побачення з воротарем «Погоні». Свій вихід Заїченко реалізував дуже елегантно, м`яко перекинувши смугастого в стилі Мессі через голкіпера.

Міг бути й п`ятий гол. Однак Роман Брандибура відверто пошкодував львівську команду, після того як у штрафному майданчику грубо був збитий Олег Квич.