Чоловіча збірна України провалила естафету на ЧС-2016 з біатлону

13 березня 10:30
Переглядів: 68
Біатлон

Вчора, 12 березня, 50-й Чемпіонат світу-2016 з біатлону у Холменколлені продовжився чоловічою естафетною гонкою 4х7.5 км, яку українська збірна провалила, що називається, на усі сто відсотків.

Біатлон. Чоловіки. 50-й Чемпіонат світу-2016. Холменколлен (Норвегія)

Дмитро Підручний

Як пише офіційний сайт Федерації біатлону України, роман чоловічої збірної України з естафетними гонками в нинішньому сезоні явно не склався. Апогеєм невдач в командних стартах стала естафета Чемпіонату світу в Холменколлені, яку більшість українських уболівальників дивилося з виразом здивування на обличчі. Не дивно: збірна України встановила антирекорд своїх естафетних виступів на світових форумах, зайнявши 16-е місце. До цього гіршим був 14-й результат три роки тому в чеському Нове-Мєсто. Але тоді ця невдача компенсувалася кращим для України чемпіонатом світу, на цей раз привід для радості був поки лише один – «бронза» Сергія Семенова.

Найпростіше якраз саме Сергія звинувачувати у сьогоднішній невдачі: вже на першій стрільбі наш спортсмен заробив коло штрафу і відправився в третій (!) десяток. Але, по-перше, потім Сергій провів ідеальну стійку, а по-друге, на кожному з чотирьох етапів наші хлопці додавали по хвилині відставання лідерам. Виняток – Дмитро Підручний, який на четвертому етапі поступився лідерам «всього» півхвилини, але до цього моменту капітан команди боровся лише зі збірною Словенії...

Разом з тим, гонка стала історичною і в позитивному сенсі. Збірна Норвегії, нарешті, завоювала чоловіче золото на домашньому чемпіонаті, а її забійник в цій гонці Уле-Айнар Бьорндален здобув ювілейну, 20-ту перемогу на чемпіонатах світу! Чудовий знак оклику на фініші блискучої кар’єри, яку Король біатлону вирішив-таки завершити в цьому сезоні.

Срібло збірної Німеччини – результат для німецької команди цілком звичний, а ось бронза Канади – ще одне історичне досягнення. До цього в чоловічих естафетах канадці не були в числі призерів ніколи – ні на Олімпіадах, ні на чемпіонатах світу, ні на етапах Кубка світу.

До провалів гонки варто віднести також результат росіян, у яких Євген Гаранічев п’ятий рік поспіль на головних стартах сезону не обходиться без штрафних кіл. Також лише дев’ята позиція у фаворитів гонки – французів: десять запасних патронів на трьох перших етапах і двохвилинне відставання привели до того, що Мартен Фуркад на своєму етапі фактично не боровся.

Разом з золотом чемпіонату світу Норвегія заробила і Малий Кришталевий Глобус в естафетах, вигравши три командних гонки в сезоні з чотирьох. А єдине друге місце було в Хохфільцені, коли експериментальний склад (з Хенриком Лабелундом) поступився на фініші трьома секундами росіянам.

І вже практично вирішена доля Кубка націй. Відрив тих же норвежців від збірної Німеччини такий, що для завоювання трофея хоча б одному з скандинавів в спринті Ханти-Мансійська просто треба дістатися до фінішу. Збірна України зберігає сьому позицію в командному заліку.

А в програмі Чемпіонату світу-2016 залишилося лише дві гонки – сьогодні, 13 березня, змагання в Холменколлені завершаться гонками з масовим стартом.