25 лютого 14:00
Переглядів: 197
Динамо Київ

1. Програний «другий поверх»

За статистикою, наведеною статистичним футбольним порталом Whoscored, гравці Динамо змогли виграти лише близько 30% верхових дуелей у футболістів Ман Сіті (10 перемог у повітрі із 33 спроб). Жахлива статистика для основного гренадера киян Євгена Хачеріді, який за матч не зміг хоча би раз взяти гору в суперника. Цікаво, що найбільший показник звитяг у повітрі – у флангових захисників киян Домагоя Віди та Євгена Макаренка (зіграв трохи більше 25 хвилин) – по три виграних дуелі. Найбільший показник серед гравців Ман Сіті у правого захисника Бакарі Санья – сім разів.

2. Відсутність належної підтримки у Рибалки в роботі на захист

Півзахисник Динамо Сергій Рибалка виявився єдиним хавбеком у своїй команді, кому вдавалося більш-менш гідно протидіяти трійці Фернандо-Туре-Сілва у центрі поля при позиційних та швидкісних атаках гравців Сіті. Ні Денис Гармаш, а після 30-ї хвилини і Мігел Велозу, не виконували необхідний масив роботи в захисті. Рибалці вдалося п’ять разів перехопити м’яч в обороні, у португальця такий показник складає дві успішні спроби, в українця – нуль. Крім того, як не згадати і три «обрізки» Гармаша перед власним штрафним майданчиком вже у стартові 20 хвилин, після чого тренерський штаб був змушений знімати футболіста з гри, використовуючи таку важливу заміну не за графіком.

3. Слабка концентрація при персональній боротьбі

Пауза у 2,5 місяці, пов’язана із зимовою перервою у чемпіонаті України, все ж вплинула на дії киян у ключових, як потім з’ясувалося, моментах. Перший пропущений гол: Ярмоленко не дограє один-в-один при розміні гравців, намагаючись відірватися від опонента, щоби вибігти у майбутню контратаку. Форвард Сіті Серхіо Агуеро залишається наодинці і спокійно розстрілює ворота Олександра Шовковського. Після гри Ярмоленко припустив, що у тому моменті є частина і його провини, та найяскравіша емоція лідера киян проявилася саме тоді, коли арбітр показав на центр: Андрій схопився за голову, зрозумівши, що саме він не догледів опонента.

Третій гол Яя Туре: Віталій Буяльский веде боротьбу проти екс-гравця донецького Металурга, і у момент прискорення хавбека Сіті, молодий українець відпускає свого візаві, який опиняється перед лінією штрафного майданчику і ефектно переграє Шовковського, встановлюючи остаточний результат першого поєдинку 1:3.

4. Ярмоленко поки не той, яким був у 2015

Лідер атаки киян поки не відповідає своєму минулорічному рівню. Ще до гри сам футболіст заявляв, що для повного відновлення після травми, якої гравець зазнав у останньому турі ЛЧ проти Маккабі, йому потрібно 10 днів. Та все ж поява вінгера Динамо була обов’язковою. Кияни зі своїм ключовим гравцем і без нього – дві різні команди передусім ментально.

Та все ж двомісячне відновлення не минуло безслідно для Ярмоленка. Жоден із дев’яти кросів вінгера до штрафної не увінчався успіхом чи бодай завершенням атаки ударом. Андрій, звісно, старався провести свій останній київський поєдинок у Лізі чемпіонів за Динамо якнайкраще, та не вдавалися і фірмові удари з лівої. Півзахисник також не виконав жодної успішної ключової передачі, яка б виводила партнера на створення гольового моменту.

Показові і слова головного тренера киян Сергія Реброва: «Я би замінив Ярмоленка за 10-15 хвилин до кінця гри, якщо б така можливість залишалась».

5. Буяльський як відображення виступу команди

Гру молодого півзахисника Динамо у матчі з Манчестер Сіті можна розцінювати як цілком позитивну. Віталій один з двох гравців киян (Дерліз Гонсалес – другий), кому вдалося віддати дві ключові передачі, які виводили партнера на шанс для враження чужих воріт. 91,2 % – показник точності пасів Буяльського (найкращий показник серед гравців Динамо, якщо не рахувати Гармаша). Врешті-решт, саме 23-річний хавбек забив м’яч, який подарував надію на врятування ситуації.

В той же час Буяльський хоч і працював на оборону команди, та робив це без особливого успіху. Півзахисник виконав необхідну бігову роботу, пресингуючи захисників і півзахисників Сіті, та за увесь матч Віталію вдалося лише раз перехопити м’яч у суперника. До того ж, саме він випустив з поля зору Туре у моменті з третім пропущеним м’ячем, який фактично поховав шанси киян на прохід у 1/4 Ліги чемпіонів.

Тобто, хоч Буяльський і самовіддано старався проявити себе на полі, та не вистачило ні ігрового ритму, ні класу. Як і всьому Динамо.

Цікаві факти:

• За версією порталу Whoscored.com, капітан Динамо Олександр Шовковський заслужив найменший бал за матч на рівні з Денисом Гармашем – 5,94.
  • Кияни вісім разів успішно обіграли суперника один-в-один (Даніло Сілва і Андрій Ярмоленко – двічі), Сіті – 10 (Яя Туре – тричі).
  • Лівий вінгер Динамо Дерліс Гонсалез частіше за все порушував правила – чотири рази.
  • Півзахисник Ман Сіті Фернандо жодного разу не помилився при передачі, 100% точності пасу.