Чортова дюжина для господарів: ВК "Маріуполь" – "Динамо" – 3:13

03 лютого 08:28
Переглядів: 92
Водне поло

2-го лютого, на водному майданчику басейну «Нептун» у Маріуполі стартував другий тур ХХVІ Чемпіонату України з водного поло серед чоловічих команд сезону-2016/2017. У першій грі зустрілися львівське «Динамо» і господарі туру, ватерполісти ВК «Маріуполь».

ВК «Маріуполь» – «Динамо» (Львів) – 3:13 (1:3, 2:2, 0:3, 0:5)

2 лютого. Початок – 19:00. Маріуполь. Басейн «Нептун».

Судді: В’ячеслав Бєлєвцов (Харків), Олександр Антонюк (Київ).

ВК «МАРІУПОЛЬ»: 1. Володимир Храновський, 13. Данило Коваленко – 2. Владислав Фільчаков, 3. Тимур Шилін, 4. Володимир Криволапов, 5. Максим Олефиренко, 6. Дмитро Найдьонов, 7. Євгеній Наріца, 8. Валентин Сєдих, 9. Дмитро Половинка, 10. Ярослав Костанда, 11. Ярослав Зелений, 12. Євгеній Парфьонов, 14. Олег Голодніков, 15. Ігор Кечеджи.

Тренер – В’ячеслав Костанда.

«ДИНАМО»: 1. Денис Волончук, 13. Нестор Бабський – 2. Ярослав Куліков, 3. Юрій Мамєтьєв, 4. Максим Ратков, 5. Олександр Дядюра, 7. Віталій Свіщов, 8. Орест Джура, 9. Владислав Бабаєнко, 10. Дмитро Алєксєєв, 11. Сергій Грішин, 12. Віктор Момот, 14. Юрій Сова.

Тренери – Олексій Шведов, Ігор Зінкевич.

Голи: 0:1 – Грішин (03.40), 0:2 – Алєксєєв (05.34), 1:2 – Фільчаков (05.58), 1:3 – Алєксєєв (07.48 – у більшості), 1:4 – Алєксєєв (09.38 – у більшості), 2:4 – Криволапов (09.54), 3:4 – Сєдих (12.08 – у більшості), 3:5 – Мамєтьєв (14.14 – у більшості), 3:6 – Грішин (16.43 – у більшості), 3:7 – Ратков (17.11), 3:8 – Дядюра (19.22), 3:9 – Дядюра (24.26 – пенальті), 3:10 – Джура (27.24), 3:11 – Свіщов (29.50), 3:12 – Мамєтьєв (30.26), 3:13 – Ратков (31.14).

Фоли: Наріца (два), Кечеджи (два), Храновський, Криволапов, Я. Костанда, Зелений – Мамєтьєв (два), Алєксєєв (два), Куліков, Дядюра, Момот, Сова.

Реалізація більшості: 1 (7 спроб) – 4 (6 спроб).

Зазвичай у першій грі кожного туру головною проблемою для «Динамо» є адаптація до «великої» води. Адже вдома львів’яни тренуються у 25-метровому басейні. От і звітний поєдинок не став виключенням. Прибувши до Маріуполя рано вранці в день матчу, динамівці опівдні провели передігрове тренування. Але звісно, за неповну годину не так просто було звикнути до значно більших розмірів водного майданчику, ніж у звичному домашньому басейні.

А тут ще й маріупольці, граючи перед рідними вболівальниками, вирішили дати бій лідеру чемпіонату і добре налаштувалися на поєдинок. Трохи забігаючи наперед, скажемо, що настрій у підопічних В’ячеслава Костанди насправді був бойовий, однак сил чинити гідний опір їм вистачило тільки рівно на половину зустрічі. Додамо, що у цій грі через дискваліфікацію, зароблену ще в останній грі маріупольців у першому турі, керманич приазовців не мав права перебувати на тренерському містку. Тож грою керував його помічник, граючий тренер Тимур Шилін, який, щоправда, цього разу у грі приймав участь мінімально, зосередившись головним чином саме на виконанні функцій наставника команди. Кадрові втрати були і в «Динамо». Був у протоколі в складі львів’ян, але не виходив на майданчик Владислав Бабаєнко, який влітку перебрався до Львова саме з Маріуполя. Тож за джентльменською угодою між керівництвом та тренерами обох команд, в матчах за свою нову команду проти колишньої він участі не бере.

Втім, гра, незважаючи на усі чинники, як і прогнозувалося, розпочалася з атак «Динамо». Однак помилки, головним чином технічного характеру, в купі з не найкращою реалізацією створених гольових моментів, призвели до того, що рахунок у грі було відкрито тільки ближче до середини першого періоду. Відзначився стовп нашої команди Сергій Грішин. А далі до справи взявся ліворукий Дмитро Алєксєєв, який упродовж якихось чотирьох хвилин і чотирьох секунд тричі поспіль влучними кидками завершував атаки «Динамо», у такий спосіб оформивши «хет-трик». Зазначимо, що двічі він це зробив, реалізувавши чисельну перевагу. Щоправда, після його першого закинутого м’яча, лік своїм голам відкрили й приазовці – у складі команди господарів майданчика відзначився Владислав Фільчаков.

Коли рахунок став 4:1 на користь гостей, здалося, що далі розпочнеться «побиття» маріупольців. Однак підопічні В’ячеслава Костанди, скориставшись невеличкою розслабленістю суперника, організували два поспіль взяття воріт динамівців і тим самим повернули інтригу в матчі – 3:4. Щоправда, до завершення другої чверті гри галичани зусиллями Юрія Мамєтьєва, який реалізував чисельну більшість, встигли поновити свою перевагу в рахунку до двох м’ячів: 5:3 – такі цифри горіли на табло на екваторі зустрічі.

Упродовж великої перерви в матчі місцеві вболівальники сподівалися, що на них чекає не менш захоплива боротьба і в другій половині поєдинку. Однак реалії життя виявилися дещо іншими – упродовж третього періоду на водному майданчику була, що називається, тільки одна команда. Як не прикро це було усвідомлювати фанатам «Маріуполя», але після поновлення зустрічі гра від початку і до самої фінальної сирени тривала під диктовку «Динамо». Можливо, гості під час великої перерви згадали, що матч триває у день народження їхнього тренера Олексія Шведова, якому виповнилося 37 років. Та більш ймовірною видається версія, що з одного боку дався взнаки більш високий виконавчий рівень майстерності динамівців, які до того ж потроху протягом перших двох періодів уже встигли адаптуватися до «великої» води в ігрових умовах, а з іншої сторони функціонально підсіли маріупольці.

Та якби там не було, а головне, що упродовж третього і четвертого періодів голи закидали виключно гравці «Динамо», причому робили це по наростаючій: у третій чверті вони залишили у воротах господарів три «автографи», а в четвертій – уже п’ять. Тож фінальна сирена зафіксувала звитягу львівської команди з перевагою в рахунку рівно в десяток м’ячів – 13:3.

Наостанок відзначимо, що в цій грі у складі «Динамо» свій перший матч у Чемпіонаті України провів воротар Нестор Бабський. 16-річний юнак провів у рамці увесь заключний період і залишився «сухим».