Чотири претенденти на "фінальну четвірку"

25 лютого 12:00
Переглядів: 584
волейбол

Закінчився ІІ тур чемпіонату області серед чоловічих команд І ліги. За його підсумками визначився лідер та три команди, які мають в своєму активі однакову кількість очок.

В наступному турі, а це рівно за тиждень визначаться всі учасники фінального етапу. Але це буде за тиждень, а зараз короткий огляд матчів ІІ туру.

Першими на паркет СЗ №1 Прикарпатського університету вийшли лідери змагань місцевий ВК «Університет» та представники Снятинщини ВК «Заболотів». Забігаючи наперед відмітимо, що як такої боротьби не було помічено на майданчику, по одній простій причині, в ВК «Заболотів» травмовано два ключові гравці, хоч і у «педагогів» також був відсутній один з лідерів Роман Пицко. Рівна боротьба тривала до рахунку 8:8, а надалі на подачах Івана Павлика «педагоги» повели вперед 14:8. «Заболотці» здійснили спробу наздогнати суперника, але зробивши вчасно перерву тренер господарів при рахунку 18:13, збив наступальний порив гостей, що і в підсумку дало змогу довести партію до логічного завершення 25:16. В другому сеті господарі майданчика змогли без надмірних зусиль обіграти своїх візаві постійно ввівши в рахунку з різницею в п’ять м’ячів 10:5, 16:11. Лишень в кінцівці підопічні Юрія Скорейка зуміли скоротити до мінімуму відставання 16:18, але це все, що їм вдалось зробити. 25:20 і друга партія за ВК «Університет». Третій сет став логічним продовженням двох попередніх. За 14 хвилин ігрового часу «педагоги» дотиснули суперника і тим самим перемогли в партії 25:14 і в загальному 3-0.

Олександр Лещак, головний тренер ВК «Університет» м. Івано-Франківськ:

- Після ІІ туру команда ВК «Університет» є лідером турнірної таблиці…

- Ми працюємо над нашими перемогами. Тренуємось, до кожної гри підходимо з відповідальністю. Дуже сильно допомогло те, що вперше в історії Прикарпатського волейболу було проведено Перший Кубок області з волейболу і ми дуже вдячні нашій обласній федерації за цей турнір. Приймаючи участь в ньому, команда зіграла ігри з вищими за класом командами, що і стало запорукою теперішнього успіху. Насамперед, ми додали в психологічному плані, а також і в тактичних діях розпочались певні зрушення.

- Наступний тур буде завершальним. Плануєте перевірити найближчий резерв команди чи будете грати вже зіграним складом?

- Будемо грати тим складом, який вже протьогом декількох років грає разом. Всі хлопці тренуються разом і це додає нам впевненості в наступних перемогах.

- Які сюрпризи готуєте своїм суперникам у фінальному етапі?

- Хто ж вам скаже! Будемо грати так як грали, можливо напрацюємо пару тактичних схем.

Мабуть підопічні Володимира Усачука та Михайла Мельника полюбляють грати п’ятисетові матчі. В цьому сезоні вони вже зіграли одну п’ятихатку і мабуть вирішили не порушувати статистику зіграти ще одну, а можливо в наступному турі видати ще пару таких матчів. Перший сет зустрічі між СК «Каменяр» та ВК «Заболотів» пройшов повністю під диктовку останніх і завершився їх перемогою 25:17. В другому сеті боротьба вже була більш гострішою, суперник не відпускав одне одного більш аніж на один м’яч – 8:7, 14:15. А ось в кінцівці волейболісти зі Снятинщини були більш фартовішими і перемога знову була за ними 25:22. 2-0, і здається перемога вже в кишені у «заболотців». Але не так сталось, як гадалось. Третій сет «каменярі» провели більш агресивніше і зі старту повели в рахунку 9:5. В кінцівці сету СК «Каменяр» трішки розслабився і дозволив ВК «Заболотів» наздогнати себе до мінімуму 23:22, але тепер фортуна стала на бік представників обласного центру. 25:22 засвітили цифри на табло СЗ №1 Прикарпатського університету на користь «каменярів». Такої агресивної і вдалої гри збоку СК «Каменяр» підопічні Юрія Скорейка мабуть не очікували, і в четвертому сеті були змушені підняти білий прапор.25:17 і паритет в матчі відновлено. Всі крапки над «і» розставив п’ятий сет. Більш вдалі дії «заболотців» дозволили захопити їм ініціативу вже на початку сету 3:0 і цей розрив дозволив їм постійно вести в рахунку 11:7 і в підсумку 15:12. Загальний рахунок в матчі 3-2 на користь ВК «Заболотів».

Володимир Негрич, гравець команди ВК «Заболотів» смт. Заболотів:

- Ви програли основному конкурентові в боротьбі за медалі команді ВК «Університет». Що трапилось?

- Причиною поразки стала травма центрального блокуючого Скорейка Андрія і хворобою одного з основних гравців.

- В третьому турі і у фінальних матчах, звісно якщо ви туди потрапити ці гравці відновляться?

Якщо потрапимо у фінальну частину то ці гравці сподіваюсь вже відновляться і зможуть нам допомогти у цих матчах.

- А в матчах з «Каменяром», яка причина такого результату?

- Проста і банальна. В нас травмувався також гравець першого темпу Андрій Стефуранчин і прийшлось міняти всю гру. В підсумку ось такий результат.

- Як розцінюєте шанси команди на перемогу в чемпіонаті?

- Я думаю, що із теперішнім розподілом місць в турнірній таблиці нам досить виграти одну гру і ми вже у фінальному етапі, а далі знову ж таки повторюсь, чекаємо на відновлення основних гравців від травм і будемо боротися за медалі чемпіонату.

Виснажені п’ятисетовим матчем «каменярі» не змогли знайти будь-якої протидії проти ВК «Університет». «Педагоги» за 38 хвилин чистого часу без надмірних зусиль довели свою тотальну перевагу над суперником 25:16, 25:12, 25:16.

Дві перемоги «педагогів» дозволили їм очолити таблицю чемпіонату, ВК «Заболотів» посідає другий щабель турнірки, а СК «Каменяр» розташувався на передостанній сходинці.

Завершували ІІ тур ЧО в Тлумачі де першими на майданчик місцевої ДЮСШ вийшли минулорічні переможці цієї ж ліги «Кутище» та дебютанти «Медик» м. Івано-Франківськ. В трьох сетах минулорічні чемпіони зуміли довести свою перевагу та клас гри над командою-дебютантом 25:17, 25:19, 25:19.

В другій грі між командами «Колос» с. Марківці та «Підвербці» с. Підвербці глядачі побачили хоч і три, але гострі за напругою і накалом боротьби сети. В двох сетах командам знадобилось два «тай-брейки», щоб виявити переможця. І в обох перемогу здобули фіналісти минулорічної першості команда «Підвербці» 25:23. Третя партія стала останньою в цій грі де «підвербчани» змогли дотиснути своїх візаві 25:17.

Третя гра програми ІІ туру стала справжньою родзинкою цього ігрового дня. Командам знадобилось 5 сетів, щоб виявити переможця. 6:6 ось такий старт матчу між «Медиком» та «Колосом», далі 12:12 і провал «медиків» під кінцівку сету 22:19 і логічне завершення 25:19. Друга партія стала більш гострішою і закінчилась «тай-брейком», але перед цим команди йшли нога в ногу і тримались на рівних 14:14, 22:22. Самовіддано зігравши в захисті і піднявши практично «мертві» м’ячі гравці «Медика» зуміли схилити шальки терезів на свою користь 25:23. Впіймавши кураж «медики» почали бігти вперед і це принесло їм певні результати. Вони постійно вели в рахунку впродовж всієї партії 7:5 далі 18:15, але «марківчани» зуміли наздогнати суперників 23:23 і перевести сет на більше-менше. І в цей раз фортуна знову була прихильніша до «медиків» 27:25.

2-1 і в повітрі запахло сенсацією, але… Підопічні ЗМС Запорожця Олега зуміли знайти в собі сили і відновити паритет в матчі 25:19. Результатом п’ятого сету стала перемога з рахунком 15:12 команди «Медик» м. Івано-Франківськ і загальним рахунок в матчі 3-2 на їх користь.

Ось невеличка сенсація цього туру!!!

В заключному матчі цього ігрового дня зустрілись дві команди, які представляють Тлумацький район «Прибилів» та «Кутище». В районному дербі в трьох сетах перемогла команда «Підвербців» 25:21, 25:21, 25:23 тим самим забезпечивши собі четверту сходинку в турнірці, а «Кутище» закріпилось на третій сходинці нинішнього чемпіонату.