Чи потрібний Зборівщині "король спорту"?

12 лютого 11:00
Переглядів: 170
ТОФФ

Літо 1969 року. Відбіркові  матчі на ЧС 1970 року в Мексиці. Сальвадор-Гондурас. Поразка однієї команди і війна між двома країнами. Кількість жертв від 2 до 5 тисяч осіб. Руйнування і економічні збитки. Це просто констатація історичного факту, який свідчить про суспільне значення футболу.

Швеція. Країна у Північній Європі, із значно меншою площею, як Україна і з населенням менше 10 млн. жителів. Клімат , м’яко говорячи, зовсім не український. У 4 лігах виступають 158 футбольних команд. Це констатація фактів.

Україна. Країна із великими футбольними традиціями. Знаєте скільки клубів виступає у 3 лігах? Я не буду писати, бо кожного дня ситуація змінюється, а ви просто загляньте в інтернет. Ми звичайно не Бразилія, але для людей мого покоління футбол був як «релігія».  Зборівщина, також має свою футбольну історію. А тут в мене запитання: «Має чи мала?».

У районні дуже несприятлива економічна ситуація. Але, якою б не була економічна ситуація, це не означає, що футболу не має бути( в Сирії, де йде громадянська війна і країна розділена на кілька частин, проводиться регулярний чемпіонат по футболу). Я вірю, що з часом вона покращиться. А ось коли не знаю. Але він, час, проходить.  А чи не втратимо ми футбол у районні назавжди? І тут я хочу навести, ще один історичний приклад. Це я про футбольний клуб «Барселона». Зараз це «гранд», з майже пів мільярдним бюджетом, а розпочиналась його історія як суспільний проект. Клуб створювався на кошти громадян.

Федерація футболу Зборівського районну виходила з клопотанням про виділення коштів для фінансування участі ФК «Зборів» у чемпіонаті Тернопільської області. Нажаль знайти потрібну суму наразі неможливо.  Спонсор , який міг би утримувати команду, також відсутній. Знайти можна буде тільки разових, невеликих спонсорів, радше меценатів. Але потрібно заявитись на чемпіонат. Надалі , крім спонсорської допомоги, можна буде використовувати надходження від продажу квитків, можливо  навіть і абонементів. Хтось можливо скаже що «такий футбол нам не потрібний». Але футбол це трохи більше ніж гра. А можливо якась дитина, маючи перспективу потрапити до команди, почне серйозніше займатись спортом. Хтось можливо скаже, «що не маю де діти гроші». А інший, не вип’є пляшку пива чи чого іншого, а піде на футбол. Хтось у вихідний день, замість «тупо пробухати», проведе час на стадіоні. Найголовніше є те, можливо діти відірвуться від комп’ютера і будуть проводити вільний час на стадіоні.

Повірте, що гроші можна знайти, тільки було б бажання. Не однієї чи двох людей, а всіх разом. Я прошу шановну громаду подумати, над прочитаним. Дуже хочеться почути думку громади, а ще краще пропозиції.

За інформацією голови федерації футболу нашого району Володимира Мандзюка, очікується масовий чемпіонат району. Таке ж саме озвучує голова РДА Ігор Яворський. 5 лютого він проводив нараду із структурними підрозділами РДА за участю сільських голів. Проте голова РДА, категорично проти участі команди районну в першості області. А мав би проглядатися чіткий логічний ланцюжок. Продуктивна робота ДЮСШ (а всі знають, що їм є чим похвалитись), потужний чемпіонат району і участь ФК «Зборів» в чемпіонаті та кубку області.

Футбол, це не просто гра, це суспільне явище, яке називають «народною грою». Прийшов час, саме народу, сказати своє вагоме слово.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: