Чи стане Медведик чемпіоном світу?

01 грудня 12:07
Переглядів: 157
Default Image

Юний спортсмен із Бродів посів шосте місце на міжнародному чемпіонаті з шахів. Світовий турнір відбувався у Бразилії. Наш шахіст потрапив до лідерів шахової таблиці. Зараз восьмирічного хлопчика запрошують на різні світові змагання, але чи стане Володимир Медведик шахістом зі світовим ім’ям, залежить від держави, яка без великої охоти допомагає юному талантові грошима.

«Володя дуже працьовитий, — розповідає «Ратуші» Богдан Мисак, тренер хлопця. — А в шахах головне не стільки талант, який дає лише 10 відсотків від успіху, а власне важка робота. А Володя дуже старається. Це у нього — родинне, бо й батько грав у шахи, і старший брат у мене займається. Саме тому, коли я відкривав гурток шахів, Володя потрапив у мою групу. Тоді йому було лише 5 років, тепер хлопцеві — вісім. І вже посів 6-те місце на чемпіонаті світу».

Володя грав у наймолодшій категорії, серед 86-ти дітей його ж віку. Загалом учасники приїхали з 79 країн світу. Хлопець набрав шість із половиною очок. В останньому поєдинку поступився учасникові зі Шрі-Ланки. В тому, що хлопчина не виборов призового місця, тренер звинувачує поганий інтернет-зв’язок. «Ми спілкувалися через скайп, але перед останнім поєдинком ми ніяк не могли нормально поговорити, — продовжує Богдан Михайлович. — Супроводжувати свого вихованця я не міг через фінансові обставини».

Саме гроші стають найбільшою перешкодою для  подальшого професійного зростання талановитої дитини. «Більшість витрат на поїздку узяв на себе батько хлопця, — продовжує тренер.— Лише за квитки на двох довелося викласти 22 тисячі гривень. Якщо доплюсувати додаткові витрати, то виходить майже 40 тисяч гривень. Витрати на проживання і харчування сплатила держава. Проте це дуже мало. Ми зверталися у різні організації, аби вони посприяли фінансово, і поки що відгукнулася лише одна політична сила».

Після турніру Володимира Медведика гарно зустріли на Батьківщині. Прикрасили клуб кульками, і всі наймолодші учасники дружньо привітали нашого Володю!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: