Чи є життя в "Арени Львів"?

13 червня 23:02
Переглядів: 897
арена львів

Проблеми, дискваліфікація, борги, концерти, конференції, навіть весілля і трішки футболу – цим два роки жила “Арена Львів”. “Пошта” довідалася про перспективи та можливості цього стадіону

Минає вже другий рік після проведення чемпіонату Євро-2012. Чи не єдине, що про нього нагадує у місті – “Арена Львів”. Новобудова стала третім найдорожчим стадіоном в Україні (після НСК “Олімпійський” і “Донбас Арени”), а за кількістю місць для глядачів вона посідає четверте місце.

Стадіон відповідає усім вимогам УЄФА. У його будівництво держава вклала понад 2,6 мільярда гривень. Проте сьогодні спорудою за призначенням майже не користуються…

Проведення футбольних матчів на “Арені Львів” – рідкість. Влада сподівається, що на стадіон переїде ФК “Карпати”, але керівництво клубу досі не дало згоди. А тут ще й рішення ФІФА про дискваліфікацію на матчі національної збірної, яке, на щастя, стосується лише матчів відбіркового турніру до чемпіонату світу. Втрати, звісно, болючі, але не смертельні.

У нинішньому стані стадіон неприбутковий і потребує державних дотацій. Аби підтримувати об’єкт “на плаву”, його дирекція намагається заробити на усьому: проводить концерти, форуми, екскурсії, виставки і навіть весільні церемонії. Стадіон “Арена Львів” уже приймав навіть обласний конгрес Свідків Єгови. А незабаром там пройде наймасштабніше молодіжне свято в історії Львова – так звані нічні забави, де збереться понад шість тисяч містян.

“Арена” наче готова, а наче і ні…

Хоча “Арена Львів” функціонує вже довго, та, як виявилось, будівля ще не зовсім готова. “Навколо “Арени” всі дороги офіційно не здані, також є незавершені роботи за постійною схемою електропостачання. Візуально всі приміщення готові та здані, відкриваються, закриваються. Наразі ще маємо 330 мільйонів гривень боргу. Йдеться про суму, яку було потрібно на здачу другої черги будівництва. Воно ніби готове, але через певні суперечки не здане”, – розповів “Пошті” Роман Черхавий, директор стадіону “Арена Львів”.

У мерії кажуть, що стадіон “Арена Львів” повинен “жити” і збирати повні трибуни. Втім виявляється, що для людей стадіон не надто комфортний, зокрема, не облаштовано постійного транспортного сполучення. “Транспортне сполучення регулює ринок — транспорт там, де це вигідно економічно. Якщо величезний потік людей їздить до “Кінг Кросу”, то туди курсують і міські маршрути.

До “Арени” дістаються спеціалізовані групи людей приватними автомобілями чи спеціальними мікроавтобусами-шатлами, як, наприклад, на концерт “Океану Ельзи”. Такий варіант найбільш окуповується. Сьогодні зайвих грошей нема, ніхто не працюватиме собі у збитки”, – розповів “Пошті” директор департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міськ­ради Андрій Москаленко.

Посадовець запропонував і досить креативне рішення доїзду до стадіону. За його словами, туди їхати недалеко, тож можна добратись і на велосипеді. Саме ж утримання “Арени Львів” – задоволення не з дешевих: день її “життя” коштує десятки тисяч гривень. “Утримання в день обходиться майже в 20 тисяч гривень. Держава оплачує витрати на енергоносії. У рік це 5 мільйонів гривень. Для порівняння: фонд зарплати – півмільйона гривень. Тож державна підтримка значна. Без неї ми би потонули”, – розповів Роман Черхавий.

Щодо конференцій, то цей вид заробітку нестабільний, оскільки залежить від кількості людей. “Конференції приносять від 5 до 50 тисяч гривень і більше. У середньому ми проводимо один такий захід у тиждень. Саме завдяки цьому нам вдається залишатися “на плаву”: борг із зарплат із нового року не збільшився, а після футбольних матчів мав би суттєво зменшитись. До того ж під час революційних подій стадіон простоював”, – розповів директор “Арени Львів”.

Утримання в день обходиться майже в 20 тисяч гривень. Держава оплачує витрати на енергоносії. У рік це 5 мільйонів гривень. Для порівняння: фонд зарплати – півмільйона гривень

Щодо весіль, то такі дійства “Арена Львів” приймає рідко. Зі слів співрозмовника, торік було лише одне. “Усе, мабуть, тому, що зал у нас специфічний: він великий, але з нього нема куди вийти, оскільки він на третьому поверсі, а людям це не до вподоби. У нас хіба заручини чи розписку можуть святкувати”, – поділився Роман Черхавий.

Є ще один спосіб заробити – реклама… На перший погляд, це досить перспективно, та все ж рекламодавці на стадіон не поспішають. “А все тому, що ми далеко. Рекламодавці не надто цікавляться “Ареною”. Хоча в нас є чудові великі площі для реклами, але, на жаль, усього лише кілька рекламодавців використовують їх. Ми далеко від траси, і нас не видно з дороги. Їдуть сюди спеціально, на якусь подію… ” — скаржиться директор стадіону.

Зі слів Сергія Ковалевця, начальника управління комерційної діяльності “Арени Львів”, ситуація з проведенням конференцій пожвавилася. “У нас проводять різні конференції: і медичні, й ІТ-конференції, і з мережевого маркетингу. Та врятувати стадіон конференціями фактично неможливо. Для цього потрібно проводити їх по кілька щодня. Але кожен захід приносить прибуток. Тому ми і тримаємося”, – розповів співрозмовник.

До слова, цього літа “Арена” не пустуватиме. “До вересня відбудуться чотири відбіркові матчі чемпіонату Європи з футболу серед жінок. Заплановано матч збірної із Македонією в жовтні. Уже пройшов концерт Святослава Вакарчука, ще один буде в серпні”, — додав Роман Черхавий.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: