"Деякі молоді вихованці "Карпат" уже зацікавили європейські клуби, – Дячук-Ставицький

19 листопада 13:34
Переглядів: 129
Дячук Ставицький

Роками донецький «Шахтар» переманював талановитих вихованців львівських «Карпат» у ряди «гірників». Та в останні два роки відтік обдарованої молоді зі Львова припинився. Отримавши чудові умови для підготовки і високі шанси потрапити в головну команду «зелено-білих», юні футболісти не поспішають шукати щастя за межами рідного клубу. Щоправда, до деяких гравців уже проявляють інтерес у Європі.

Про це розповів заслужений тренер України Юрій Дячук-Ставицький.

«У попередні роки донецький «Шахтар» справді намагався забирати з «Карпат» найкращих молодих футболістів. Іноді вдавався до доволі брудних методів, – нагадав Юрій Дячук-Ставицький. – Якось я навіть мав з цього приводу розмову із Рінатом Ахметовим. Але врешті ми зрозуміли, що боротися із «Шахтарем» немає змісту. Вирішили долати проблему в інший спосіб – почали створювати при ФК «Карпати» такі умови для юних футболістів, щоб вони не погоджувалися на переїзд у Донецьк за будь-яких умовлянь чи обіцянок. Зараз у нас чудові бази підготовки, чудове поле для гри». 

За словами Юрія Михайловича, вже два роки питання із переманюванням гравців не виникає. Натомість, отримавши прекрасні умови для підготовки, львівська футбольна молодь стрімко увірвалася в еліту українського футболу у різних вікових групах.

«Наші діти пройшли на високому рівні перше коло чемпіонату країни: якщо київське «Динамо» набрало 16 очок і займає друге місце, то у нас майже удвічі більше – 30 очок. Зрештою у трьох поспіль очних зустрічах із киянами перемагали «Карпати». Такого вже давно не було».

Як розповів заслужений тренер України, окремими вихованцями «Карпат» навіть цікавляться в європейських клубах.

«Прямих запрошень ще нема, але знаю, що за деякими молодими футболістами активно слідкують команди з Європи, – повідомив Юрій Дячук-Ставицький. - Я не хочу називати конкретні прізвища, щоб у гравців не закрутилася голова. Та маємо ряд виконавців, яким по 17-18 років і які можуть влитися найближчим часом в основну команду. Зараз вони ще функціонально не готові до такого, але за ними майбутнє клубу. Для прикладу на днях головна команда провела спаринг між своїми двома складами, запросили на гру кількох молодих футболістів, які каші на полі не зіпсували».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: