"Діма Підручний - дуже преспективний"

02 січня 19:50
Переглядів: 160
Підручний

Початок сезону для нашої чоловічої команди вийшло суперечливим. З одного боку, хлопці все ще знаходяться далеченько від боротьби за призові місця, з іншого - ряд результатів таки вселяють обережний оптимізм. Розставити акценти ми попросили старшого тренера чоловічої збірної Миколу Паніткина.

- Миколо Васильовичу, Новий рік - час підбивати підсумки, хоча в біатлоні вони можуть носити лише проміжний характер. І все ж, яким видався початок сезону для нашої чоловічої команди?
- Мені важко оцінювати команду в загальному, оскільки я працюю з нею всього лише півроку. Але тренерською роботою в Україні займаюся вже 32 роки з невеликим виїздом до Польщі, тому, в принципі є з чим порівнювати. Прийшовши в команду, я робив порівняльний аналіз роботи хлопців. І, я думаю, що в порівнянні з попереднім сезоном результати набагато більш оптимістичні, команда прогресує, аж до того, що були шанси боротися за подіумні місця. Я вважаю, що якщо ми мали шанси - це вже добре, під силу не кожному спортсмену. А у нас були такі можливості і в Остерсунді, і в Поклюці. Так що, загальна оцінка скоріше позитивна.

- Сергій Седнєв знову, як і два роки тому, вище всіх наших хлопців у загальному заліку, але поки далеченько від ТОП-20, де він уже бував. Сьогоднішній рівень Сергія дозволяє вирішувати завдання в тоталі, або на даний момент йому поки варто зосередитися на локальних успіхах?
- Я думаю, на даний момент найближче таки друге. Тому що боротися в тоталі після торішнього невдалого сезону Сергію буде складно. У тому числі і психологічно, адже два роки тому Седнєв був лідером команди, а в минулому, в силу об'єктивних і суб'єктивних причин, цей статус втратив. Тому, ті результати, які він зараз показує, досить оптимістичні. Сергій просто бореться, і без боротьби не віддає ні одну гонку. Якщо ж він остаточно знайде колишню впевненість, потім можна буде ставити і більш глобальні завдання. Зараз же краще для нього - концентрація на чемпіонаті світу і, можливо, акцентоване участь на окремих етапах Кубка світу.

- Андрій Дериземля поки чергує непогані виступи з досить невдалими. Тому провиною максималізм Андрія, чи є інші, більш вагомі причини?
- У Андрія трохи інший, відмінний від інших, ритм входження в змагальний сезон. Як показує практика попередніх років, на початку сезону він показує стрибкоподібні результати. І через ці скачки він виходить на максимальні результати до основних змагань. Він може мобілізуватися, зібратися і видати все, на що здатний.

- Артем Прима, навпаки, досить стабільний, але на тому рівні, на якому він був у минулому сезоні. Чого йому не вистачає, щоб зробити якісний крок вперед?
- Я думаю - одного гарного результату, який дозволив би Артему остаточно повірити в себе і в те, що він може на рівних боротися з провідними біатлоністами. Для цього треба, щоб зійшлися точна стрільба і гарне змащення лиж. Тобто, потрібен поштовх, щоб Артем повірив, що він може більше, ніж має зараз.

- Якщо говорити про Сергія Семенова, то потенціал у хлопця великий, але з боку створюється враження, що у нього ось цей елемент втрати впевненості в собі проявився як раз в цьому сезоні. Наскільки справедливо може бути така думка?
- Якась правда в цьому є. На мою думку, йому дійсно треба піднятися в психологічному плані. Фізично він готовий добре, і всі пропоновані навантаження виконує, і травм і хвороб йому вдалося уникнути. Були у нього не дуже вдалі старти, але зараз результати трохи стабілізувалися. Можливо, він зараз не показує того, на що дійсно здатний, а це для спортсмена трошки тривожно. Він реагує на свої невдалі виступи, а потрібно це в собі перебороти і прагнути до кращих результатів, що Сергію цілком під силу.

- Щодо Олександра Біланенко одне з найбільш гострих питаннь - куди пішла його стрільба і як її повернути?
- Звичайно, завжди нарікання на проблеми з інвентарем виглядають, як відмовка, але у Саші дійсно дуже серйозні проблеми з гвинтівкою. Стовбур вже вичерпав свій ресурс (з цим стовбуром Біланенко виступає вже більше восьми років - прим. Є.Т.), і поміняти його не вийшло. Але кінець столу був уже настільки зношений, що його довелося розсверлить. І зараз виходить, що останні п'ять сантиметрів куля вилітає, не торкаючись стовбура. Спробували поміняти ствол, але коли приїхали на завод Anschutz, то виявилося, що новий ствол за якістю та паспортним характеристикам виявився навіть гіршим, ніж нинішній. Ми провели контрольний відстріл, і якщо старий стовбур давав розкид 12,7 мм, то новий показував всі 17, а це дуже суттєва різниця. І останні проблеми Саші, особливо в лежанні, можуть бути пояснені і цим чинником. Тому що лежання він стріляє дуже стабільно, а останнім часом у ряді гонок виходило два-три промахи - це не стрілянина Біланенко.

- А як справлятися з недоліком швидкості у Саші?
- Коли говорили про снайперських якостях Біланенко, то завжди думали, що він повинен орієнтуватися на довгу індивідуальну гонку. Я ж думаю, що на даний момент його дистанції - це, швидше, спринт і естафета. Саша досить швидко стріляє, і якщо проходить етап зі своєю стрільбою, без додаткових патронів, то ще дуже допомагає команді. Зараз же вже вся боротьба в естафетах ведеться на додаткових патронах. Дуже рідко можна розраховувати на круги у суперників.

Взагалі, літню підготовку Саша пройшов дуже добре. І за медичними показниками він досить-таки добре виглядає. Але зараз чомусь знову спливла проблема останнього кола. Хоча на всіх контрольних тренуваннях він всі круги тримав, а тут останнє коло знову виходить провальним. Ось і в Тисовці він у спринті програв таким суперникам, як, наприклад, Саша Колос 15-17 секунд на останньому колі.

- Яке враження по роботі з командою залишив Діма Підручний?
- Враховуючи, що Діма проводить у першій збірній перший сезон, він спочатку отримував навантаження поменше, ніж інші хлопці. Хоча він старався, намагався працювати нарівні з всіма. Не можна його судити по тому старту, який ми довірили йому пробігти в Поклюці. Звичайно, позначилося хвилювання, адже він вперше виступав на такому рівні. Але враховуючи, що по чистому бігу він програв лідерам всього дві хвилини - скажімо так, радіти тут нічому, але й посипати голову попелом особливо сенсу немає. Але взагалі хлопець досить перспективний. Тим більше, це його перший рік по чоловічій групі, а для серйозних висновків треба хоча б три роки.

- Сезон у Кубку світу багатий естафетними гонками. Це плюс для нашої команди?
- Якоюсь мірою так, тому що у нас досить рівний склад, всі хлопці часто потрапляють в залік в особистих гонках - таких команд насправді не так багато. Звичайно, ми не маємо на увазі грандів, у яких дуже довга лава. Але навіть не чекаючи помилок від суперників, ми своїми силами можемо боротися за хороші місця.

- Мас-старт в Поклюці пройшов без участі наших спортсменів. Наскільки важливим для нашої команди є представництво в цьому виді програми?
- Я б сказав, що на даному етапі це цілком нормальне явище. Якби ми форсували підготовку, то в результаті одна-дві людини могли б бути представлені в мас-старті, але поки ми спокійно це сприйняли, і десь це навіть було заплановано.

- Зараз на міжнародних стартах різного рівня виступає чимало наших молодих спортсменів. Чи бачите Ви серед них тих, хто в осяжній перспективі, наприклад, після Олімпіади, зможе замінити досвідчених хлопців?
- Ну поки на Кубку IBU виступає наша команда Б, а там не зовсім вже молоді і недосвідчені хлопці, а такі спортсмени, як Бережний, Роман Прима, Кільчицький, Колос. Всі вони вже мають досвід виступів на етапах Кубка світу. Ну а для того, щоб бути перспективним для першої збірної, треба бути не нижче 10-15 місця на Кубку IBU.

- А якщо зануритися в більш молоде покоління?
- Ми зараз плануємо виступ юніорів в Отепяя - тоді вже такий аналіз може бути більш предметним. Хоча за виступами на чемпіонаті України юніори виглядають досить-таки обнадійливо. Але тут варто зробити застереження на те, що траса в Тисовці не дуже складна і не завжди дозволяє об'єктивно оцінити потенціал спортсмена.

- Ну і, нарешті, Микола Васильович, Ви можете назвати тих хлопців, які поїдуть з командою на січневі етапи Кубка світу?
- Так, це вже визначено. У Оберхоф поїде та ж п'ятірка, яка виступала на перших етапах Кубка світу - Седнів, Семенов, Дериземля, Артем Прима і Біланенко. У Рупольдинг під'їде Діма Підручний, і він буде там стартувати. Ну а що буде далі в Антхольці, поки на сто відсотків сказати складно.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: