Для початку незле. Україна – Кіпр 1:0

25 березня 08:38
Переглядів: 595
Футбол

Україна – Кіпр 1:0 (1:0).

Товариський матч. 24.03.2016. 21:00. Одеса. Стадіон «Чорноморець», 20598 глядачів. Арбітр: О.Ґрінфільд (Ізраїль).

Україна: Бойко, Кучер, Путівцев, Федецький, Ротань (к) (Коваленко, 46), Шевчук (Каменюка, 81), Гармаш (Малишев, 46), Степаненко (Тимощук 72), Ґусєв (Петряк, 46), Зозуля (Кравець, 63), Ярмоленко.

Кипр: Панаї, Лайфіс, Артіматас, Макрідіс, Ефрем, Лабан (Кіряку, 81), Алєксандру, Деметріу, Хараламбідіс (к) (Енґлезу, 77), Мітідіс (Сотіріу, 70), Жуніор.

Гол: Степаненко (40).

Попередження: Лабан (38), Деметріу (61).

Перед цим матчем тренер української команди Михайло Фоменко бідкався, що мав бажання провести спаринг з більш сильним суперником, можливо з групи кращих. Але це скромне бажання наставника «синьо-жовтих» виявилось із серії нездійсненного. Адже відомий футбольний реформатор Мішель Платіні, який тепер спокутує за свої гріхи, поділив Європу на сильних і слабких. Так, що Україні через той фінансовий потік не пробитися і у найближчі роки не світять зустрічі з жодною (!) провідною футбольною національною командою на континенті. Звичайно, якщо мова про товариські поєдинки.

Раз так, то граємо з Кіпром, країною, якій 1974 року з мовчазної поведінки світової спільноти, турки «відтяпали» добрий шмат землі. Це щось на зразок «рускава міра» в Україні. Незважаючи на складну політичну ситуацію кіпріотський футбол не піднесенні. Клуби грають і в Лізі чемпіонів і в Лізі Європи, а в національному чемпіонаті зірки світового футболу не переводяться.

Але, політика - справа не з зовсім приємним запахом, тож зосередимось на самій грі.

Одеса перебрала естафетну палочку від Львова і у великій мірі посприяла вдалому результату, якого досягли українці. От тільки самим одеситам ще далеко до львів’ян. Адже вони не потішили наших футболістів своєю присутністю. Футбол треба любити, інакше зійдемо на пси.

Фоменко обійшовся без гравців, які виступають в країні, котра по українській земельці проливає кров наших співвітчизників. Окрім «старої і перевіреної групи» тренер довірив місце у воротах Бойко, а центр оборони - дебютантові Путівцеву, який на хліб насущний заробляє в сусідній Польщі. Незважаючи на свій консерватизм український тренер дає шанс себе проявити багатьом.

Але гра нашої одинадцятки не захопила. Невже прорізалась проблема весняного футболу, коли ще не всі готові діяти на полі усі 90 хвилин. Гольових моментів, як на лікарство. Бойко, представник турецького футболу, на 20-й хвилині врятував українські ворота від гола. Наші футболісти «забули» Мітідіса і кіпріот майже з лінії воротарського майданчика завдав удару. Здалося, що м’ячеві уготований путь у сітку. Проте атакуючому завадив поспіх і Денис заволодів м’ячем.

Українці перевели дух, але дороги до воріт суперникане могли віднайти. Активно діяв край у спарці Федецкий - Ярмоленко. Артем і Андрій діяли з молодечим запалом і бури рушійною силою команди. Освоївся в національній команді Путівцев. Розігрався Степаненко. Але своє перше rendez-vous з Панаї програв. Наступна спроба виявилась вдалою і Тарас перед перевою проштовхнув м’яча повз воротаря у сітку. Україна попереду – 1:0. Попереду і перерва та надія на другий тайм.

Тренер «відправив» у горнило міжнародного матчу ще трьох дебютантів, але провірених футболістів – Петряка, Малишева і Коваленка. А на фініші гри появився ще Каменюка. Можливо це саме ті майстри, на яких будуватиметься візерунок української команди на полях Франції. Молодь, як свіже вино зібігала і не знайшла взаєморозуміння з більш досвідченими гравцями. Гірник Коваленко, отримавши шикарну передачу від динамівця Ярмоленка, не зміг завершити її взяттям воріт. Можливо Віктору забракло звинності, чи то пластики. М’яч після удару головою прошмигнув повз ворота.

Кіпріоти освоїлись і зрозуміли, що можна грати з українцями на рівних. До того ж, у їх складі виступав добре відомий українцям футболіст Макрідіс, який чудово почувався на одеській землі. Однак бракувало ударів по воротах.

Хоча Енґлезу ледь не закрутив м’яча у ворота, а після удару Малишева смугастого з-під поперечини вийняв довгов’язий Панаї. Кравець так і загубився у зайвій біготні за м’ячем. А Сотіріу, якому українці …надали дві спроби забити гол, програв дуель Бойку. Після чого можна говорити, що Україна на місце у воротах має хороших кандидатів. Отак би і на інших позиціях.

Україна не вразила видовищним футболом, але радіймо й тому, що є. Попереду Уельс, чи Велс, але без точно Бейла.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: