Дмитро Андрієшин: "Сподіваюся, бізнес-ліга приживеться на теренах Тернопільської області"

08 червня 10:28
Переглядів: 175
Дмитро Андрієшин

Відбулося нагородження призерів футзальної ліги Тернопільщини. Про перипетії змагань, які розтягнулися на півроку, та перспективи обласного футзалу розповів виконувач обов’язків голови комітету міні-футболу/футзалу Тернопільської обласної федерації футболу Дмитро Андрієшин.

— У футзальній лізі Тернопільщини стартувало 20 команд, розділених за спортивним принципом на дві ліги по 10 команд у кожній. До першої ліги ввійшли сильніші команди за результатами перехідних змагань (бізнес-ліга та кубок з футзалу), до другої — команди з нижчими турнірними показниками та новачки футзальних змагань.

— Як оціните рівень футзальної ліги?

— Спочатку команди дуже важко входили у змагання. Футболістам було не просто перелаштуватися з великого футболу чи штучного майданчика у зал, не всі були обізнані з особливостями футзальних правил. Кілька турів були адаптаційні. Але вже на завершення більшість команд, особливо з першої ліги, грали на доволі професійному рівні, застосовуючи різні тактичні схеми, заміни проводили по позиціях тощо. Тобто рівень багатьох команд суттєво зріс.

— Самі змагання розтягнулися в часі…

— Ліга розпочалася в листопаді і за планом мала завершитися наприкінці березня, щоб футзальний чемпіонат Тернопільщини представляв наш край у фіналі аматорської футзальної ліги України. Однак революційні події в країні зумовили зробити в першості паузу. Про це нас просили самі команди, гравці яких брали безпосередню участь у революції Гідності. Більше того, через ці події одна з команд ("Карпатська Джерельна") зовсім відмовилася брати участь у змаганнях. Було прийнято компромісне рішення: поки ситуація в країні не стабілізується і всі команди не дадуть згоди на продовження змагання, їх не продовжувати. Відповідно футзальна ліга затягнулися майже до кінця травня.

— Які команди заслуговують на особливу відзнаку?

— Найперше хочу зазначити, що в нас змінився футзальний чемпіон. Якщо в літній бізнес-лізі і кубку перемогу святкувала потужна команда Рома-Орбіт, складена в більшості з відомих у краї футболістів, то у зимово-весняному сезоні здивувала Ватра, яка, найпевніше, найбільше хотіла стати чемпіоном. На останню гру команди вболівати за своїх прийшов навіть заступник гендиректора корпорації Ватра, який презентував своїм хлопцям комплект спортивної форми. Також хотів би відзначити бронзового призера — Ерідон. Довгий час боровся за призове місце колектив АРС-Кераміка, попсувала нерви багатьом колективам молода команда ДЮСШ-98. Як не згадати і про Нічлаву. Середняк зумів перемогти Рому-Орбіт, тим самим фактично не дозволив останнім святкувати чемпіонство.

У другій лізі впевнену перемогу здобула команда Алігатор, складена з барменів, ді-дженів, офіціантів. Приємно, що один із директорів РК "Алігатор" постійно був присутнім на матчах своєї команди. Здивував Вікнарьов, якого ніхто не очікував побачити у "призах". Натомість більшого фахівці очікували від Добробуду і особливо від Себена, адже у планах останніх був вихід на всеукраїнський рівень.

— Чи зацікавлені розвивати футзал керівники комерційних структур?

— Власне, щоб фірма жила не лише роботою, з нашого боку було запропоновано керівникам комерційних структур заявити свої команди на футзальні змагання. Деякі керівники зацікавились футбольними змаганнями, більше того, особисто у вечірній час приходили підтримати свої команди, купували їм форму, м’ячі, винаймали приміщення для тренувань. Сподіваюсь, бізнес-ліга приживеться на теренах нашої області.

— Які плани федерації на наступний футзальний сезон?

— Футзальна ліга Тернопільщини-2014/15 буде поділена на вищу, першу і бізнес-ліги. У бізнес-лізі матимуть змогу брати участь лише команди, сформовані з працівників фірм, в решти лігах — усі аматори. Мав розмову й отримав попередню згоду з граючим тренером найсильнішої футзальної команда Тернопільщини Агрон Віталієм Папіровським щодо того, щоб колектив повернувся в обласні змагання, адже останній сезон він грав у Преміум-лізі Хмельниччини, де здобув бронзу. У планах нашого комітету також проведення літньої аматорської ліги на штучних майданчиках, студентської та шкільної ліги.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: