Дмитро Булатов: "ДЮСШ та спортивні клуби отримуватимуть по 150 гривень за кожну дитину"

17 листопада 08:13
Переглядів: 321
мурзін булатов говерла

Міністр спорту Дмитро Булатов розповів про реформу масового спорту.

«В Україні зараз 4 мільйони школярів. Кожен з цих дітей повинен мати можливість займатися спортом. 4,5 млрд розподілялися, як і з календарем, звичайним «рішаловом». Всі представники ДЮСШ ходять домовлятися до місцевого чиновника, щоб їм виділили побільше грошей - і він сидить такий, надутий, вирішує. Ну, ви розумієте, яким чином.

Ми плануємо позбутися цього зайвого посередника. ДЮСШ та спортивні клуби отримуватимуть по 150 гривень, тобто 15% від мінімальної зарплати, за кожного дитину, яка в них займається. Звідси і сума в 6 мільярдів. Схема стає прозорою, зрозумілою і справедливою.

Так, ми розуміємо, що 150 гривень не вистачить, наприклад, на фігурне катання. Але є види, які дозволяють займатися спортом. Інші отримують базу, від якої можна відштовхуватися.

Людина, яка відкриває школу, може розраховувати на базу, причому стабільну - йому не треба переживати, чи дасть чиновник грошей, чи зменшить фінансування у наступному році. Тим більше, зараз школи можуть або отримувати гроші від держави, або заробляти. Ми знімаємо ці обмеження, коли переводимо всі школи в статус «спортивний клуб». Мене за це вже давно проклинають відомі спортивні діячі, розповідають ДЮСШ, що їх закриють і виженуть на вулицю. Чому вони так кажуть, зрозуміло - «царизм» же зникає», - сказав Булатов.

Додамо, що реформу планують запустити з 2016 року.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: