Дмитро Мурашенко: "На базі "Вістова" програму навчально-тренувальних зборів футболістів виконали"

22 серпня 11:53
Переглядів: 150
мурашенко

П’ять груп дитячих команд СДЮШОР «Атлет» та доросла команда ФК «Атлет» з Києва перебували з 10 до 20 серпня на базі відпочинку «Вістова» в Калуському районі, інфраструктуру якої столичні тренери активно використовували для виконання програми з проведення навчально-тренувальних зборів футболістів. На футбольному полі цієї бази київські футболісти не тільки інтенсивно тренувалися. Юні вихованці «Атлета» проводили тут товариські зустрічі, зіграли матчі з суперниками всеукраїнського дитячого футбольного турніру на призи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». А доросла команда «Атлет», з якою працює старший тренер СДЮШОР цього футбольного клубу Дмитро Мурашенко, провела на калуському стадіоні «Хімік» два спаринг-матчі з ФК «Калуш». Власне, з ним і судилося мені поспілкуватися.

– Дмитре Костянтиновичу, як і чому для проведення зі своїми футболістами десятиденних навчально-тренувальних зборів ви обрали саме відпочинкову базу «Вістова»?

– Один із батьків, дитина якого займається в спортшколі «Атлет», у свій час був адміністратором київського «Арсеналу» та знав, що в Калуші й у селі Вістова Калуського району є хороші футбольні поля, на яких раніше мала можливість тренуватися та проводити товариські й офіційні матчі професійна жіноча футбольна команда «Нафтохімік». Він спочатку сам у телефонній розмові з колишнім виконавчим директором ФК «Нафтохімік» (Калуш) Михайлом Овчаром отримав від нього попередню інформацію, яка нас цікавила, а вже у травні ми самі приїхали у Вістову, побачили базу, ознайомилися з її інфраструктурою, створеними тут умовами для проживання та проведення з футболістами занять і тренувань. Все нас влаштувало, особливо хороше футбольне поле. Крім того, Михайло Михайлович пообіцяв, що при потребі він посприяє в тому, щоб наші команди могли зіграти деякі товариські матчі в Калуші на футбольному полі стадіону «Хімік». Тому ми і приїхали сюди з юними та дорослими футболістами, оскільки були впевнені, що на базі відпочинку «Вістова» ніщо не завадить належним чином провести навчально-тренувальні збори наших команд з метою їхньої підготовки до другого кола чемпіонату і першості міста Києва з футболу.

– У всеукраїнському дитячому футбольному турнірі на призи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» брали участь вихованці СДЮШОР «Атлет» 2004 року народження. І ваша спортшкола була представлена на цих змаганнях аж трьома футбольними командами цієї вікової групи. А скільки всього юних гравців «Атлета» ви задіяли до навчально-тренувальних зборів на базі «Вістова»?

– Якщо бути точним, то 42-ох футболістів 2004 року та 27-ох футболістів 2002 року народження. Молодші діти – це вихованці тренера СДЮШОР «Атлет» Романа Гринчука. А особисто я треную дітей 2002 року народження. Тобто працюю з двома командами вихованців цього віку, які виступають відповідно у вищій та першій лігах першості міста Києва. Крім того, я ще є наставником дорослої команди ФК «Атлет». На базі «Вістова» проходили навчально-тренувальні збори 22 її гравці. Ця команда на стадіоні «Хімік» зіграла два спаринг-матчі з ФК «Калуш». У першому з них мої підопічні здобули перемогу з рахунком 3:2, а в другому поєдинку з калушанами було зафіксовано нічию 1:1. Під час навчально-тренувальних зборів на базі «Вістова» зіграли два товариські матчі і мої вихованці 2002 року народження. Вони зустрічалися зі своїми ровесниками, які виступають за івано-франківські команди «Юніор» і «Прикарпаття». Тому сьогодні я вже можу сказати, що ми на базі «Вістова» програму зборів виконали у повному обсязі.

– Після зборів у Вістовій юнацькі команди СДЮШОР та доросла команда ФК «Атлет» вже в столиці України продовжуватимуть підготовку до другого кола чемпіонату і першості міста Києва з футболу?

– З Калуша відразу до Києва поїде тільки доросла команда. Юні ж футболісти 2004 року народження та 2002 року народження ще візьмуть участь у всеукраїнських турнірах відповідно у Львові й Ужгороді. Однак вже 30 серпня повинні відбутися матчі 1/4 фіналу Кубка міста Києва серед юнацьких команд різних вікових груп. А команди «Атлет U-04» і «Атлет U-02» пробилися до цієї стадії розіграшу почесного трофею міста. Що стосується чемпіонату та першості міста Києва з футболу серед дорослих та юнаків 2004 і 2002 років, то для них друге коло змагань у вищій лізі стартує 6 вересня. Але я хотів би, щоб у декого не склалося враження, що СДЮШОР «Атлет» – це тільки дитячі команди вищезгаданих двох вікових груп та доросла команда. У нашій спортшколі виховуються майбутні футболісти, починаючи з 6-річного віку. Вона має дитячі команди всіх вікових груп, які виступають у чемпіонатах та першостях міста Києва, дитячо-юнацькій футбольній лізі України, а також команду U-21.

СДЮШОР «Атлет» ще й порівняно молода спортшкола. Вона була створена в квітні 2003 року. А вже з ініціативи її тренерського складу в липні 2006 року було прийнято рішення про створення ФК «Атлет» з тією метою, щоб випускники школи мали можливість продовжувати вдосконалювати свою професійну майстерність. За період його функціонування команда дорослих футболістів вийшла з першої ліги першості м. Києва до вищої ліги чемпіонату міста. Ця команда здобувала срібні і бронзові медалі чемпіонату Києва, була фіналістом Кубку міста та неодноразово здобувала Кубок Володимира Мунтяна.

В останні роки ФК «Атлет» у рейтингу футбольних клубів міста Києва та регіонів (а це понад 70 колективів), в якому враховуються результати виступів юнацьких команд шести вікових груп, а також команди U-21 і дорослої команди, не посідає нижче третього місця. А основними конкурентами «Атлета» в цьому рейтингу є тільки відомі київські футбольні клуби «Динамо» та «Арсенал».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: