Дмитро Підручний: "Мені було незручно перед родичами з Росії"

13 березня 13:17
Переглядів: 429
Підручний

Збірна України в цьому сезоні в черговий раз показала, що сильна саме в естафетних дисциплінах. Героєм «міксту» став Дмитро Підручний, який на своєму етапі зумів успішно відбити атаки Євгена Гаранічева і за рахунок відмінної стрільби на «стійці» відстояти бронзу. Однак головною темою нашої розмови став навіть не сьогоднішній успіх, а дивні висловлювання в українській пресі, які на перевірку виявилися результатом непорозуміння.

- Ви мене, напевно, про п'яних російських будете питати? - Сказав Дмитро відразу після моїх привітань. - Мої слова там повністю перекрутили. Я б хотів все пояснити, щоб не було непорозумінь.

- Будь ласка. Що ви мали на увазі насправді?
- Мене запитали, як атмосфера в Контіолахті, на що я відповів, що багато російських і п'яних. Я мав на увазі взагалі п'яних людей, незалежно від національності, і сказав це жартома, а журналісти потім винесли в заголовки. Чомусь росіяни вирішили, що, мовляв, мені заважають російські вболівальники. Я не хотів нікого образити, тим більше у мене є родичі в Росії, і мені сьогодні вранці було перед ними незручно.

- З російськими вболівальниками сьогодні після цього у вас не було проблем?
- Проблем не було. Буває, що вболівальники пристають до нас в готелі, але з цим стикаються абсолютно всі спортсмени. Я нічого не маю проти росіян уболівальників і ні в якому разі не хотів образити російський народ. До російськх уболівальників і біатлоністів у мене немає ніяких претензій. З російськими біатлоністами у нас хороші дружні відносини, як і з іншими командами. Ми спілкуємося тільки про спорт, а ніякі інші теми, особливо політичні, не зачіпаємо.

- Але п'яних уболівальників багато не тільки в Контіолахті, але і на інших етапах. По-моєму, нормально, що, стоячи п'ять годин на морозі, люди випивають.
- Я з розумінням до цього ставлюся. Просто констатував факт, що тут багато п'яних. А щодо російських я мав на увазі, що ні на жодному етапі не існує стільки росіян, як тут.

- Сьогодні як налаштовувалися на гонку?
- Ми в кожній гонці розраховуємо боротися за медалі, налаштовуємося як зазвичай, адже бігаємо вже не перший рік. Я налаштовувався як на звичайну гонку. Особливо концентрувався на рубежі, тому що останнім часом стрільба не надто клеїлася і хотілося відпрацювати добре саме в цьому плані. Вважаю, що при такій погоді два запасних патрона - це нормальний результат.

- Що відчули, коли Євген Гаранічев наздогнав вас на другому колі?
- Йдучи з рубежу, я знав, що він недалеко від мене, і втік не в повну силу з маленьким запасом, тому що тікати на другому колі не було сенсу. Я їхав в своєму темпі, підпустив його з розрахунком, щоб на останньому колі піти щосили. Я там боровся, але не так, як думав. Гадав, що ми будемо боротися до фінішної прямої, але, Слава Богу, це не було потрібно.

- Наскільки підйом, названий «Стіною», страшний?
- Сьогодні я в нього забігав нормально, хоча в спринті мені дуже важко біглося. Ця стіна в п'ятницю стала для мене просто жахом. На спринті я ледве-ледве на неї заповзав. Вчора вже було трохи кращі, а сьогодні вже добре біглося. Стіна для мене нормально склалася.

- Тимофій Лапшин гнав вас вперед на останньому колі і переживав на стрільбі. Його можна вважати другом збірної України?
- Та він навіть майже член нашої команди. Він з нами провів кілька зборів, але потім відбулися якісь "непонятки", і він не зміг перейти в нашу команду, хоча Оля Абрамова (наречена Тимофія Лапшина. - Прим.Авт.) хотіла б цього. Під час гонки я чув його підтримку і вдячний за це.

- Як оціните для себе сезон що минає? Хочеться вже у відпустку?
- Відпочити мені хочеться вже після чемпіонату світу, а що стосується сезону, то зовсім вдалим назвати його не можу. Поганим теж. У мене є крок вперед в тоталі Кубка світу, стрільба стала кращою в порівнянні з попереднім роком. Ходом я додав і впевненості в собі набрався. Сезон цей можу собі сміливо записати в плюс.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: