Дмитро Підручний у мас-старті 4-го етапу КС-15/16 з біатлону фінішував за крок до "бронзи"

11 січня 10:00
Переглядів: 122
Підручний

Українець Дмитро Підручний (на фото) у мас-старті на четвертому етапі Кубка світу з біатлону сезону-15/16, що сьогодні завершується в німецькому Рупольдингу, посів четверте місце, програвши боротьбу за «бронзу» на фініші норвежцю Тарьє Бьо.

Чоловіча програма четвертого етапу Кубка світу завершилася супер видовищним – мас-стартом, пише офіційний сайт Федерації біатлону України.

Те, що нас чекає щось особливе, стало ясно вже після першої половини гонки: більшість лідерів, включаючи Мартена Фуркада, на двох стрільбах лежачи відправлялися на штрафні кола, оголивши перші рядки проміжного протоколу і дозволивши піднятися туди менш рейтинговим біатлоністам. По два нуля і перші п’ять місць до середини гонки мали чех Онджей Моравець, американець Лоуелл Бейлі і французьке тріо – Кантен Фійон Майї, Симон Фуркад і Жан-Гійом Беатріс.

До цього моменту Дмитро Підручний допустив два промахи на другому рубежі і, відкотившись на 21-у позицію, як здавалося, претендував максимум на десятку кращих.

Але вже перша стійка повністю перекроїла ситуацію. З лідируючого квінтету точним виявився тільки Моравець – він і пішов лідером на дистанцію. А слідом за ним два біатлонних «зубра»: молодший Фуркад і Свендсен. Решта були в 20-ти секундах позаду, тому стало ясно: переможця слід шукати саме в цій трійці.

Француз накрутив темп, пройшов Свендсена і легко дістав Моравеця. Тим не менш і норвежець, і чех вчепилися за лідером і підійшли до вирішального рубежу разом з ним. Але якщо для Онджея запропонований темп виявився посильним, то Еміль гарненько «надихався», настріляв відразу три промахи і в підсумковому протоколі зайняв тільки 13-й рядок.

Фуркад ж був не тільки швидкий, але і точний. І хоча після стрілянини обійшлося без його традиційного переможного жесту, шестисекундна перевага над Моравецем не залишав сумнівів: жовта майка сьогодні перетне фінішну межу першою. Так у підсумку і сталося: чех дістався до стрічечки на 14 секунд пізніше француза.

Після заключної стійки третім пішов Симон Фуркад, який, враховуючи солідну перевагу над Арндом Пайффером і Кантеном Фійоном Майї, які переслідували його, в думках вже піднімався на подіум разом з молодшим братом Мартеном.

А що ж Дмитро Підручний? Трохи далеко від «розбірок» лідерів Дмитро методично і впевнено виконував свою роботу. Після збою на другому вогневому рубежі він вже не дозволяв собі помилятися. Відстрілявши чисто першу стійку, українець піднявся на 14-ту позицію, а зробивши ще п’ять влучних пострілів перед фінішним колом, відправився на трасу шостим.

Боротьба за квіткову церемонію? Але позаду – найнебезпечніший Тарьэ Бьо і вмотивований одноосібною боротьбою за честь всієї своєї збірної Євгеній Гаранічев з Росії. Однак Дмитро включається разом з норвежцем – і ось вже Фійон Майї відстає, не загрожуючи місцю в квітах. При цьому україно-норвезький дует не вгамовується, і буквально через кілька секунд «з’їдає» захеканого Арнда Пайффера.

Здавалося – все: Симон Фуркад і подіумні позиції занадто далеко, більш ніж в десяти секундах попереду. Але для спрацьованих Тарьє та Дмитра і це не перешкода – вони дістають француза, позбавляючи подіум братнього дуету. На жаль, але навіть подвиги мають свої кордони: обійти норвежця на фініші Підручному не вдалося. Але і четверта позиція – особистий рекорд Дмитра в гонках Кубка світу, здобутий в надмірному суперництві з найсильнішими біатлоністами, при переповнених трибунах і багатомільйонній телеглядацькій аудиторії. Добутий – в красивій і чесній боротьбі. Квіти в студію! Браво, Дмитре!!!

Після днів народження Олександра Біланенко і Олени Підгрушної, сьогодні Дмитро Підручний, мабуть, став третім іменинником тижня в нашій команді.

Довідка

Кубок світу-15/16 з біатлону

Четвертий етап. Рупольдинг (Німеччина)

10 січня. Чоловіки. Мас-старт, 15 км

1. Мартен Фуркад (Франція) – 34.07.2 (1)

2. Ондрей Моравец (Чехія) – +13.7 (0)

3. Тарьє Бьо (Норвегія) – +29.7 (3)

4. Дмитро Підручний (Україна) – 31.4 (2)

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: