Дмитро Селюк: "Всіх тих, хто працював у ФФУ раніше потрібно розігнати"

02 березня 17:51
Переглядів: 2479
Селюк

Відомий футбольний агент та функціонер Дмитро Селюк дав ексклюзивний коментар нашому виданню щодо майбутніх виборів президента ФФУ.

- Дмитре Дмитровичу, як ви ставитесь до того, що президент футбольного клубу "Дніпро" балотується в президенти ФФУ?
- Звісно я вважаю, що якщо Коломойського виберуть президентом ФФУ, то це буде конфлікт інтересів. Але я його знаю особисто і можу сказати, що у футболі він завжди вів себе чесно і виховано. Навіть якщо взяти до уваги так званих "однокласників" - з цими клубами "Дніпро" часто втрачав очки. І я сподіваюсь, що з приходом Коломойського відбудеться певна очистка і всі будуть підпорядковуватись регламенту. 

Це було б непогано. Хоча повторюсь, що в такому випадку присутній конфлікт інтересів, оскільки Коломойський є власником одного з клубів. Інша справа, що можна домовитись бути президентом по черзі – наприклад, умовно сьогодні Коломойський, завтра Суркіс, післязавтра Ахметов чи, припустимо, керівники від кожного з них. Тим більше такі випадки вже бували. Але взагалі я думаю, що потрібна така фігура, яка реально наведе порядок. Головне – щоб не було перегинів у різні сторони. Зрештою я не думаю, що при Коломойському той же "Металіст" матиме змогу реєструвати нових футболістів, не ліквідувавши заборгованості. Це 100%.

- В свою чергу що ви можете сказати про кандидатуру Павелко?
- Я взагалі вважаю, що всіх тих, хто працював у ФФУ раніше, не залежно від посади, потрібно розігнати. Включно з Павелко та іншими. Хіба може бути так, що всі були корупціонерами, а тепер змінились? Потрібні нові обличчя, які реально хочуть працювати. 

Набрати хоча б певних юристів, які будуть конкретно виконувати регламент – це вже буде досягнення. Коротше, я вважаю, що потрібний такий як Коломойський, тільки щоб він не був президентом "Дніпра" чи іншого клубу. Конкретно те, що Коломойський припустимо буде президентом і ФФУ і "Дніпра" я вважаю неправильним. Хоча це та особистість, яка здатна перетрусити в керівництві ФФУ це корумповане лігво.

- Яким ви бачите подальший розвиток подій?
- Ще одним варіантом міг би бути прихід до влади якогось іноземця. Умовний, наприклад, німець, голландець чи людина з північних, так би мовити, некорумпованих країн. От як, наприклад, Колліна, хоч і до нього також є питання. Я вважаю, що потрібно запросити людину-організатора, яка об’єктивно підходитиме до вирішення багатьох питань. Тоді не буде конфлікту інтересів. А так я, наприклад, буду думати, що Коломойський буде відстоювати інтереси свого клубу. Хоча мушу сказати, що "Дніпро" не раз втрачав очки в іграх з командами, де грають його гравці. Але є один момент – цілком очевидно, що в голосуванні Коломойський виграє у Павелко, якщо звісно він сам не віддасть ці голоси. 

Але той же Коломойський може бути за те, щоб запросити іноземного менеджера, який буде вести регламент, дотримуватись його і перевіряти. Ось це і будуть ті правильні кроки, які дійсно не дадуть українському футболу потонути. Я звісно можу порадити таких менеджерів – є гідні і виховані люди, до того ж там і не треба вже так розумітися у футболі. Президент ФФУ має: перше – бути організатором, друге – дотримуватись регламентних норм, третє – не бути корумпованою людиною. Вже це принеси хороші плоди у розвитку футболу України. Все виходить з того, що зараз реально важко знайти достойну кандидатуру на цей пост в Україні тому, що вона буде і туда і сюда нагинатись.

Я взагалі скажу одну річ, але не через те, що я вболіваю за донецький "Шахтар". Добре було б ввести певний очковий коефіцієнт для клубів з Донбасу, які вимушені грати всі ігри на виїзді. Це було б справедливо. А так виходить, що це нечесний чемпіонат. От чому я вважаю Коломойського найкращим варіантом серед українців? Тому що він за чесний футбол. І це є добре.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: