Дмитро Сосновський: "Маю питання до Берінчика по рівню його боксу та дисципліні"

17 січня 17:48
Переглядів: 200
сосновський
В українському любительському боксі скандал. Срібний призер Олімпіади в Лондоні, чемпіону України 2014 Денис Берінчик звинуватив Федерації у тому, що йому перешкоджають отримати ліцензію на Ігри 2016 року.

«Так як мені вставляє палки в колеса Федерація боксу, то я взагалі не знаю як мені виборювати ліцензію на Олімпіаду-2016 року. Я ж перший номер збірної у своїй вазі. Таке враження, що федерації взагалі не потрібна ліцензія у категорії до 64 кг. Побачимо, що надалі скажуть тренери збірної, - заявив в коментарі Першому національному боксер.

Ситуацію прояснив головний тренер збірної України Дмитро Сосновський.

«На Олімпіаду в Бразилії ліцензії розігруватимуться у трьох видах боксу: WSB, APB та любительських турнірах, - каже Дмитро Дмитрович. - Здобути путівку на Ігри ми прагнемо у кожному виді. Першим стартував турнір в APB. Тренерський штаб збірної зійшовся на тому, що на ці змагання потрібно відправляти досвідчених боксерів. Тому запропонували там битися таким боксерам, як Берінчик, Лазарєв, Митрофанов, Пояцика. З ними велися переговори про участь в APB. Також про це була мова і з тренером Берінчика. Можливо, Денис про це не знає, можливо вони з наставником не спілкуються, я не в курсі цього. Ще під час боїв за Кубок України разом із першим віце-президентом Федерації Олександром Павельцем мав розмову із тренером Берінчика Юрієм Ткаченко.  Юрій Іванович відразу заявив, що для них APB відпадає, вони хочуть виступати в WSB. На цьому розмова завершилася.

На сьогодні я відповідаю за увесь аматорський бокс України, зокрема за WSB. Проконсультувався із наставником «Українських отаманів» Михайлом Мельником, ми зійшлися на тому, що нехай Берінчик виступає у його команді у WSB. Далі «Отамани» провели два навчально-тренувальні збори у Тисовці та Києві. Денис Берінчик на жоден з них не явився.

Ніхто не заперечує, що він є діючим чемпіоном України, срібним призером олімпійських Ігор. У нього є заслуги, але я не бачу причин Берінчику ображатися на Федерацію. В процес переговорів боксерів із клубом про контракт я не влажу, думаю, це не робить навіть головний тренер «Отаманів». Директор клубу Дмитро Гайструк заявив, що не вдалося зійтися із Берінчиком через фінансовий аспект. У коментарі одному телеканалу Берінчик заявив, що «він не домовився, оскільки вони «не бачать» мого тренера». Не розумію, що це означає. В «Отаманах» працює тренерська команда, яку набирає Михайло Іванович Мельник. У Дмитра Сосновського працює його команда. Ми відповідаємо за результат. Будь-який тренер має право приїхати і працювати зі своїм учнем. Ніхто не має морального права йому це заборонити. Ткаченко міг приїхати і тренувати Берінчика, тут проблеми жодної не має.

Берінчик запитує, як він повинен виборювати ліцензію на Ігри. Усе дуже просто. Якщо він не захотів піти в APB, не домовився із WSB, то Денис залишається у національній збірній і буде у її складі виборювати путівку на Ігри. Тому не варто здіймати галас в ЗМІ, а набрати мене і розповісти, що не зміг домовитися із «Отаманами», а тому повертається у збірну. Тоді Денис мав би приїхати до нас на збір у Коломию і готуватися до стартів. Але його тут не має. У квітні у нас буде відбірковий турнір, який усе розставить по своїх місцях. Перший номер готуватиметься до чемпіонату світу, де розігруватимуться ліцензії. Другі номера готуватимуться до Європейських ігор, що пройдуть в Баку у червні. Так Виконком вирішив розподілити команду. Ніхто не дивитиметься на попередні заслуги, тільки на результати національного відбіркового турніру. Тому не варто звинувачувати Федерацію у тому, що його ніхто нікуди не бере. Він сам нікуди не їде. Він після чемпіонату України не взяв участь в жодному тренувальному зборі. Я його в збірну не викликав, оскільки Берінчик мав бути в WSB, а в «Отамани» він просто не приїздив. Чому він про це нікому не розповідає? Доносити до людей інформацію потрібно правдиво, а не спотворено.

Взагалі, Денис Берінчик, якщо не враховувати бої в WSB, боксував востаннє на міжнародному турнірі влітку 2013 року на Універсіаді в Казані. Тоді він провів два бої – другий півфінальний він програв. А на сьогодні Берінчик отримує зарплату, як член національної збірної. Із Міністерством у нього підписаний контракт, в якому чітко сказано, що він зобов’язаний приймати участь в усіх тренувальних зборах, усіх всеукраїнських турнірах, які визначить головний тренер та тренерська рада та повинен виступати на міжнародних турнірах. Він повинен це робити згідно контракту, а не тоді, коли сам захоче. А так, Берінчик хоче приїздить на збір, хоче не приїздить. А потім в ЗМІ усіх звинувачує. Якщо ти не зійшовся із «Отаманами» в ціні, то в чому вина Федерація? У нас є головний тренер збірної, тренерська рада, керівництво Федерації. Якщо виникли проблеми, потрібно про них говорити. У мене, як головного тренера збірної, до Берінчика також багато питань, які не раз озвучував. А питання стосуються теперішнього рівня і класу його боксу та дисциплінованості. Тому не потрібно з «хворої голови перекладати на здорову», чим зараз займається Денис».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: