Дмитро Сосновський: "Усе спрямовано на знищення організму спортсменів"

15 червня 10:23
Переглядів: 202
сосновський

Виконавчий комітет Національного олімпійського комітету затвердив персональний склад національної збірної команди України для участі в перших в історії міжнародного спорту Європейських іграх. Честь України на змаганнях захищатимуть 243 спортсмени, 33 з яких представляють Львівську область

Перші Європейські ігри триватимуть із 12 до 28 червня у столиці Азербайджану – Баку. Змагатися у 20 видах спорту (із них 16 олімпійських) прибуде понад 6 тисяч спортсменів із усіх 50 країн Старого Світу. Українські спортсмени виступатимуть у 19 з 20 видів спорту - за винятком легкої атлетики, де проходитимуть змагання спортсменів третього дивізіону командного чемпіонату Європи і буде розігруватися один комплект нагород. Загалом розіграють 253 комплекти нагород.

Традиційно, сподівання на медалі в українських уболівальників пов’язані із боксом. Але зараз наша боксерська команда переживає зміну поколінь, а тому важко спрогнозувати, які результати покажуть хлопці у Баку. Про це і не тільки читайте в інтерв’ю із головним тренером збірної Дмитром Сосновським.

- В Баку відбудуться перші Європейські ігри. У чому логіка запровадження у передолімпійський рік ще одного турніру?

- Мені складно пояснити цю логіку у контексті підготовки до Олімпійських ігор. Сама система Європейських ігор не погана, дуже нагадує систему проведення Олімпіади: багато видів спорту, збудоване селище для спортсменів. Але у мене, як тренера, виникають питання стосовно підготовки. Раніше як було… Олімпійський цикл триває чотири роки, головним стартом були Ігри. Були ще чемпіонати світу та Європи – ці турніри відбувалися через рік. Ця система є ідеальною. Система відбору на Ігри також була зрозумілою і логічною. Путівки розігрували на континентальних турнірах. Скажімо, на чемпіонаті Європи ліцензії отримували чотири кращі боксери. Потім ще було два континентальних турніри, де можна було добрати ліцензії. Тобто, кожен континент на Іграх був представлений своїми найсильнішими боксерами. Зараз ще коїться щось не зрозуміле. Торік не було ані чемпіонату світу, ані першості Європи. Цього року проводяться обидва турніри і вигадали ще Європейські ігри. Ліцензії розігруватимуться тільки на чемпіонаті світу. Тобто, спортсмен повинен виступити на двох змаганнях, а потім ще підготуватися до найважливішого третього турнірі. І як вивести на пік форми спортсмена? Таке враження, що люди, які планують ці турніри – не розбираються у цій справі. Виходить, що усе спрямовано на знищення організму спортсменів. Кожному виду спорту важко, особливо боксу. Перебувати упродовж 6 місяців на піку форми не реально. Ми розглядаємо Європейські ігри, як можливість набути міжнародного досвіду, побачити на якому рівні зараз перебуваємо. У нашій збірній багато молоді, із попереднього «зіркового» складу нікого не залишилося. Тому, для досвіду цей турнір у Баку є корисним.

- Дмитре Дмитровичу, найбільше ліцензій збираєтеся здобути у 2016 році?

- Сподіваюся, що Дмитро Митрофанов здобуде ліцензію в APB. Також буде ще серія матчів в WSB, де наші хлопці можуть кваліфікуватися на Ігри. Денис Пояцика, Микола Буценко, Олександр Хижняк можуть кваліфікуватися в цьому турнірі. Але основні ліцензії, погоджуюся з тобою, плануємо виборювати у наступному році.   

- На чемпіонат Європи поїде той же склад, що і на Європейські ігри?

- Мені зараз складно про це сказати. Побачимо, як пройде турнір в Баку. Можливі зміни у 2-3 вагових категоріях.

- Чемпіонат світу восени пройде у Катарі. У цій країні неймовірна спека. Для боксерів погодні умови мають значення?

- Особливо про це не турбуємося. Змагання ж відбуваються в приміщеннях, де температура регулюється. Тренуємося ми в залах, живемо в готелях. Тож, спека на нас не позначається. Це ж не футбол, де ігри проходять на відкритому повітрі. 

- До речі, наскільки Катар котується у боксерському світі?

- Там ніколи не було сильних боксерів. Якщо катарець вигравав на якомусь сильному міжнародному турнірі один бій, то це для них було подією. 
 

До теми 
Змагання з боксу на Європейських іграх серед чоловіків проходитимуть у традиційних десяти вагових категоріях: 49 кг, 52 кг, 56 кг, 60 кг, 64 кг, 69 кг, 75 кг, 81 кг, 91 кг та +91 кг. Окрім того участь прийматимуть й жіночі збірні. Представниці жіночого боксу змагатимуться у вагових категоріях: 51 кг, 54 кг, 60 кг, 64 кг та 75 кг. Україну на Європейських іграх представлятимуть:

Чоловіча збірна:

Вагова категорія 49 кг: Ігор Сопінський, до 52 кг: Дмитро Замотаєв, до 56 кг: Юрій Шестак, до 60 кг: Тимур Беляк, до 64 кг: Віктор Петров, до 69 кг: Ярослав Самофалов, до 75 кг: Владислав Войталюк, до 81 кг: Олександр Хижняк, до 91 кг: Геворг Манукян, +91 кг: Владислав Сіренко.

Жіноча збірна:

Вагова категорія до 51 кг: Тетяна Коб, до 75 кг: Катерина Шамбір.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: