Дмитро Сосновський: "WSB і APB більше не розігруватимуть ліцензій на Олімпіаду"

06 травня 07:24
Переглядів: 195
сосновський

У Всесвітній серії боксу українські боксери не здобули ні нагород, ні перепусток на Олімпійські ігри

Про боротьбу за перепустки на Олімпіаду нам розповів головний тренер збірної України з боксу Дмитро Сосновський:

- Справді, ситуація не проста. Потрібно було відразу вибудувати тактику на те, щоб не лише команда перемагала у WSB, а й окремі боксери виборювали ліцензії. Путівки на Ігри могли здобути  Володя Матвійчук, Олександр Хижняк, Денис Пояцика. Але, за підсумками групового етапу, ніхто з наших хлопців не зумів вибороти ліцензію. У них ще буде шанс зробити це на турнірі 2016 року. Досі невідомо точної його дата, він відбудеться з лютого до травня.

У будь-якому разі це буде не просто. Ми не скористалися шансом здобути ліцензію зараз. Якби ми це зробили, то було б удосталь часу на спокійну й планову підготовку до Ігор. Недаремно, науковці кажуть, що в боксі останні ліцензії повинні розігрувати хоча би за півроку до Ігор. Шести місяців мало би бути достатньо для підготовки. Не забувайте, що WSB і APB проводять за одними правилами, а олімпійський турнір за іншими. Щоб перемкнутися із одного турніру на інший необхідні підготовка й час. А саме часу в нас буде обмаль. Так, ліцензії ми виборемо, в нас є хороші боксери, але коли готуватися до Олімпіади?

Фізіологічно підготуватися до Ігор за один-два місяці не реально. У WSB боксери проводять один бій, а потім відпочивають, готуються до інших поєдинків. В олімпійському боксі ж за короткий час потрібно провести кілька боїв. Це різні види роботи. На підготовку до таких великих змагань, як Ігри, потрібен не один місяць. Це ж не один етап: необхідно провести загально-фізичний і спеціальний підготовчий етап, тактико-технічний, потрібно набратися досвіду на міжнародних змаганнях (а за два місяці до Олімпіади змагань ніхто не проводить).

Ми багато радимося з колегами, медиками, як провести підготовку боксерів до Ігор. Виходить, що весною 2016 року атлет здобуде ліцензію, він на той час буде фізично й емоційно втомленим. Але на Ігри потрібно не просто потрапити, а ще й медаль завоювати. Ось тут почнеться найскладніше: як відновитися і знову вийти на пік форми.

За таких умов обіцяти медалі на Олімпіаді я не можу. Не хочу, щоб хтось подумав, що я у такий спосіб знімаю із себе відповідальність. Якби реально думав зняти відповідальність, то після Ігор у Лондоні пішов би з посади головного тренера збірної. Річ в іншому, в об’єктивних причинах. Ми перечитали багато літератури з підготовки спортсменів, але не знайшли там відповідей на свої запитання. Потрібної системи підготовки не існує, бо раніше ніхто не потрапляв у такі ситуації. Єдине, що тішить, це те, що ми не одні в такій ситуації, в інших збірних аналогічні проблеми. Хоча є команди, які будуть у кращих умовах. Скажімо, ті ж кубинці зараз здобудуть багато ліценцій у WSB і в них буде багато часу на підготовку до Ігор. 

До слова. Як мені відомо,  у WSB і APB більше не розігруватимуть ліцензій. Це був перший і останній експериментальний сезон, а далі ці турніри житимуть своїм життям і не пересікатимуться із любительським боксом.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: