Дмитро Тяпушкін: "В "Ниві" була серйозна команда: за три копійки заженуть горобця в полі"

18 серпня 07:11
Переглядів: 536
нива

Екс-воротар збірної України росіянин Дмитро Тяпушкін в інтерв'ю, серед іншого, згадав про «школу життя», яку він пройшов у 1991-1994 роках у тернопільській «Ниві».

- До приїзду Буряка всі хлопці в «Ниві» були із Західної України. По-російськи взагалі не говорили. Команда була дуже вікова, на тренуваннях я сміливо заходив в центр квадрата, бо знав - я точно наймолодший (Тяпушкін прийшов в «Ниву» в 27 років - ред.). А іншим - тридцять і вище, конкретні такі рубаки: за три копійки заженуть горобця в полі. Серйозна команда. Москалем мене, звичайно, називали - було й таке. Але я наслухався партнерів і років через два, коли спілкувався з таксистами або продавцями, ніхто і не здогадувався, що я не місцевий. Причому в Тернополі особлива мова - називається, лемківський діалект, він перегукується із Закарпаттям і Прикарпаттям.

До Росії мене тоді ніхто не кликав. Грав за Тернопіль, покликали в збірну, поставили в радянський паспорт печатку «Україна» - і все. Приїхав на базу в Конча-Заспі, а там Мунтян, Сабо, Онищенко, Зуєв, Михайлов - великі люди. Перший офіційний матч збірна проводила в Одесі. Особливо пафосу ніякого не було, зіграли з Ізраїлем і роз'їхалися. Інша справа відбіркові ігри - з Італією в Києві, наприклад. Виходиш з роздягальні, а поруч з тобою стоять Мальдіні, Раванеллі, Дзола, Перуцці, Ломбардо... - розповів Дмитро Альбертович.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: