"Дніпро-Азот" - "Політехніка-Галичина". Щира боротьба в тривожний час

05 березня 07:01
Переглядів: 263
Політехніка Дніпро

Ми з Вами стаємо свідками серйозних змін в українському баскетболі, принаймні на рівні елітного дивізіону. Річ тут навіть не у тому, що з команд зникають такі звичні оку легіонери. І не в тому, що найкращі українські гравці також покидають Україну. Змінюється мислення баскетбольної України в цілому.

Це мислення формується багатьма маленькими та великими деталями. Раніше ми (кажу про звичайних вболівальників) сприймали баскетбол як одне з другорядних спортивних шоу країни. Як обов'язкову програму. Як щось, що знаходиться в стані росту і ніяк не виросте; щось, що не зовсім вдало одягають у яскраву обгортку, але, найголовніше, не дають цьому занепасти. Так, Суперліга жила. Часто з кумедними чи відверто провальними сторінками в своїй історії, але жила! Сьогодні ж маємо руїну, яка вже не є чимось надзвичайним. Я от цілком звик до очікування новин типу "пішли гравці", "нема чим платити", "не буде трансляцій". А Ви?

І от, коли елітний баскетбол почав гинути, ми помітили, що він нам таки потрібен! Страшно навіть подумати, що половина команд Суперліги завтра може не знайти коштів на існування. Можуть зникнути великі імена (а в нас дійсно більшість клубів є гучними іменами в масштабах країни)! І нема на то ради...

Наразі все якось тримається на чесному слові. Сьогодні зіграють дві не найбагатші станом на початок сезону команди. Дві команди, які мали б бути приковані до дна таблиці без усіляких шансів виборсатись із дна. Ви мені скажете, що так воно і є: обидвоє суперників зараз посідають останнє місце за перемогами. Але принаймні для однієї з команд (мова про "політехів") таблиця - зовсім не показник. Львів'яни зараз стали грізною силою в чемпіонаті і перемогти можуть чи не кожну з команд (про "Хімік" - мовчимо). "Азот" же практично втратив шанси на плей-оф. Втім, виграти двічі-тричі ще може, оскільки, вважаю, не є щирим аутсайдером. В нас такі "веселі гірки", що дніпродзержинці цілком підходять для того, аби зіпсувати настрій командам згори.

Восени минулого року "Азот" подарував першу львівську перемогу Максимові Фомічову (84:82). Відтоді наші хлопці, пам'ятаємо, не вигравали дуже довгий час. Могли виграти у матчі-відповіді в Дніпродзержинську, але дуже боляче поступились (72:88). У третій грі фаворитом буде команда гостей. Та не нам прогнозувати, чи не дасть збій переможна хода "левів" на цей раз.

У минулому матчі "Азот" програв "Одесі" і пан Плеханов говорив настільки сумні речі на прес-конференції, наче сезон вже завершено і боротись більше немає сенсу. Та це все емоції, мабуть... Сьогодні - нова сторінка. І бажання написати її на свою користь є дуже великим. Боротьба буде щирою.

Баскетбол. Суперліга

БК "Дніпро-Азот" - БК "Політехніка-Галичина"

5 березня. 15:00. Дніпродзержинськ. Палац тенісу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: