"Дніпро" - "Карпати" 0:0. Післяматчева прес-конференція Дмитра Михайленка

17 березня 20:58
Переглядів: 95
Михайленко

В. о. головного тренера "Дніпра" Дмитро Михайленко прокоментував результат матчу проти "Карпат" (0:0).

— Нам здається, що деякі гравці вважають, що переросли рівень «Дніпра»: Вакулко, Кочергін та інші. Сьогодні Ротань, Влад, Лунін були найкращими на полі, але було багато фраєрів...

— Я дуже поважаю вашу думку. Уболівальників, журналістів не обдуриш, і зверху, звичайно, це все видно набагато краще, ніж нам з лави. Нас захоплюють емоції, ми переживаємо за результат, нервуємо і, може, оцінюємо ситуацію не так тверезо, як ви. Але мені здається, питання поставлене трохи неправильно. Якщо ви про ставлення, то мені здається, що за всім цим стоїть брак майстерності, технічного оснащення. Ми говорили, що дуже непросто перейти з юнацького футболу на рівень Прем'єр-ліги. І ми бачимо, що проти команд, які добре обороняються, укомплектовані якісними захисниками (а в «Карпатах» зараз підібрані такі), нам потрібно докладати надзусиль. По грі ми домінували у другому таймі, але бачимо, що велика кількість технічного браку і неправильних рішень у фазі атаки не дозволяє нам забивати і створювати більше моментів. У нас був момент з виходом один на один, але він навіть не закінчився виразним ударом — був кидок по воротах. Якщо реалізовувати такі моменти, буде інший результат, який буде накладати і інший відбиток на вашу думку про гру.

— Якби «Карпати» забили, зробили б це тільки через помилки гравців "Дніпра". Ви нагадуєте футболістам, що технічний захисник — це, як правило, поганий захисник?

— Ви добре підмітили, що всі моменти «Карпатами» були створені після наших помилок. Але далі я вас поправлю. Ці помилки допустили Вакулко і Влад, які були захисниками, а грали сьогодні ближче до атаки. Ті ж Сваток, Лопиренок або Польовий таких помилок не робили. Помічено відмінно: «Карпати» не докладали зусиль, щоб створити момент. Або ми самі їм віддавали м'яч, або, вибиваючи, не потрапляли по м'ячу. Нам же, щоб створити момент, потрібно докласти дуже багато зусиль.

— Вакулко, Кочергін і Баланюк віддали найбільшу кількість поперечних передач, які зупиняли розвиток атаки. Можливо, вони вас слухають неуважно на тактичних заняттях?

— Не думаю, що це пов'язано з їхньою неуважністю. У кожного футболіста є своя ігрова стеля. ми все це бачимо на тренуваннях, в контрольних іграх на зборах. Сьогодні ми знову повертаємося до нашого осінньої розмови: це наш рівень. Ми намагаємося прогресувати. З нами вже всім важко. Ми не програємо вже шість ігор, зігравши з командами з верхньої частини таблиці. Але поки що ми не настільки сильні, щоб перемагати. «Карпати» дуже посилилися перед другою частиною сезону — за складом команда одна з найкращих в Україні. У них в кінці хапали судоми, і ми домінували. Але знову ж таки, домінували до третьої зони. А щоб забити або створити момент недостатньо просто контролювати — потрібно обіграти один в один, віддати націлену передачу, бити по воротах. І от з цим у нас проблеми. Якщо додамо в цьому — прийдуть перемоги. Але це не відбувається швидко, на це потрібен час. Думаю, самі хлопці розуміють. Вони засмучені. Хлопці стараються, хочуть дуже, але на все потрібен час.

— Команда отримує багато жовтих карток. Це ви теж пояснюєте браком майстерності або фізичною підготовкою?

— Є протиріччя. Ми говоримо, що фізично душимо команду, гравці лягають і просять допомогу, а ми намагаємося додавати і спокійно витримуємо темп. Картки приходять через те, що після втрати в центрі, невдалої обробки або неточної передачі доводиться наздоганяти суперника і фолити. Навіть сфолити грамотно потрібно вміти — щоб переконати суддю в тому, що це не була картка, а звичайний фол.

— Ви зіграли з прямим конкурентом. Як оціните результат: взяли одне очко чи втратили два?

— (після паузи) Я про це ще не думав. Якщо говорити про відчуття — мої і всієї команди — то я засмучений. Ми думали тільки про перемогу. Відразу після матчу в Олександрії говорили тільки про цю гру і розраховували на перемогу. Найголовніше, що ми абсолютно точно знали, як буде грати суперник, і були до цього готові. Але наша пасивна гра в першому таймі, коли не вистачало агресії, були дитячі помилки і руху, не дозволила діяти інтенсивно. У другому таймі стало більше виходити, і «Карпати» більше думали про оборону. Потрібно забивати, створювати тиск у штрафному. Для цього потрібно вміти боротися, заробляти стандарти, як це роблять ті ж футболісти «Карпат». Ми ж не можемо ані заробити, ані підставитися — це все досвід, якого нам не вистачає.

— Здалося, що ви сьогодні трохи більше нервували, ніж зазвичай.

— Так і є. Сьогодні хвилювався більше звичайного. Ми хотіли обіграти «Карпати» та піднятися на дві сходинки в турнірній таблиці. Я не звик перебувати на останньому місці і, думаю, вам теж це неприємно. Якщо є можливість піднятися, її потрібно використовувати. І з цим пов'язане такий нервовий стан і поведінка. У той же час багато чого не виходило. Такі ігри просто так не виграються. Потрібно видавлювати з себе все, що є, залишати всього себе на полі, більше віддаватися. У першому таймі мені здалося, що дехто не зрозумів, яким чином виграються такі лобові гри проти прямого конкурента.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: