До 125-річчя від дня народження фахівця з тілесного виховання і спорту Петра Франка

23 червня 07:10
Переглядів: 99
Франко

28 червня 2015 року виповнюється 125 років від дня народження професора Петра Франка – одного з перших діячів, фахівців, теоретиків і практиків української національної фізичної культури у нашому краї, вчителя руханки в українських гімназіях Львова та Коломиї, теоретика і практика гімнастично-руханкової і спортивної діяльності, автора багатьох теоретико-методичних праць з проблем фізичного виховання та спорту, одного з організаторів і активних діячів спортивних товариств («УСК» львівської Академічної гімназії, «Сокіл-Батько», СТ «Україна», «Пласт» та ін.), учня, послідовника і близького соратника професора Івана Боберського.

З нагоди відзначення 125-річчя з дня народження професора Петра Франка, у четвер, 25 червня з ініціативи кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури за підтримки Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка відбудуться урочистості в будинку по вул. Івана Франка, 152, де певний час разом із родиною проживав Петро Франко.

Захід розпочнеться о 14.00 у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка (вул. Івана Франка, 152) і пройде за такою програмою:

• покладання квітів до погруддя Івана Франка;

• виступи з науковими повідомленнями

• представлення книжково-ілюстративної виставки з нагоди 125-річчя від дня народження Петра Франка;

• екскурсія експозицією пам’яток пов’язаних з життям та діяльністю Петра Франка.

Охочих запрошуємо долучатися!

Андрій СОВА

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: