До олімпійської ліцензії було рукою подати... Утім, шанс поїхати в Лондон у Ростислава Герцика ще є

28 березня 18:39
Переглядів: 266
Rostyslav Gercuk

У Копенгагені на турнірі-сателіті «бронзу» виборов київський рапірист Володимир Колтиго. Однак зовсім не медалі були головним лотом на цьому передолімпійському аукціоні для двох головних героїв данського турніру – львів’янина Ростислава Герцика та англійця Ричарда Круза. Ці майстри клинка змагалися за можливість стати учасником лондонської Олімпіади, оминаючи європейський зональний відбір.

Великій Британії як країні-господині Олімпіади-2012 МОК виділив вісім ліцензій і право розподілити їх по видах програми за власним уподобанням. Крузу як лідеру в чоловічому рапірному фехтуванні британська федерація могла подарувати одну з перепусток на домашню Олімпіаду. Однак не зробила цього, кинувши хлопця у м’ясорубку турнірів, де він мав здобути для себе та краї­ни додаткову ліцензію. Останнім претендентом на участь в Іграх від єврозони був Герцик. З мінімальним відставанням від українця в рейтингу йшов Круз. Аби розставити крапки над «і», Круза відправили змагатися до Копенгагена.

На данських доріжках Крузу конче потрібна була перемога. Якби він посів навіть друге місце, заповідна ліцензія за будь-яких інших умов дісталася б вихованцю Сергія Гаравського. А Герцик та усі його друзі по команді на турнір поїхали лише для того, щоб зупинити Круза. Суперники зустрілися тет-а-тет уже в 1/8 фіналу. Ростиславу для перемоги потрібні були дві виграшні дії. Але коли табло висвітило 13:10 на користь українця, англієць зумів кардинально змінити хід поє­динку - 15:13 на його користь. У півфіналі інтереси львів’янина успішно почав захищати Володимир Колтиго – 11:9. Однак і він не зумів дотиснути Круза – 12:15. Остання надія була на італійця Франческо Трані, який схрестив з британцем рапіри у фіналі. Трані був дуже близьким до перемоги. Основний час завершився за нічийного рахунку, а далі Фортуна ще раз усміхнулася Крузу: останній вирвав перемогу, а заодно й олімпійську ліцензію.

Хочеться вірити, що 21 квітня у Братиславі, де на кону стоятимуть дві останні для європейців перепустки на Олімпіаду, спортивна Фортуна усміхнеться уже Ростиславу Герцику. 22-річний львів’янин цього сезону вже двічі приміряв нагороди етапів Кубка світу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: