До п’єдесталу бракнуло лише два кілограми

10 липня 12:28
Переглядів: 164
важка атлетика

Зі столиці Татарстану Казані повернулася вихованка Скалатської ДЮСШ «Колос», майстер спорту Ірина Барановська. Хоч медалі на чемпіонаті світу з важкої атлетики серед юніорів до двадцяти років у ваговій категорії понад 75 кілограмів не завоювала, і перший тренер Віктор Симів, і Вікторія Шайморданова, яка нині опікується атлеткою в обласній школі вищої спортивної майстерності, залишилися її виступом задоволеними.

— Сьоме місце, — розповіла Вікторія Шайморданова, — може здатися далеким від п’єдестального, коли поцікавитися однією лише позицією, яку посіла спортсменка. Проаналізувавши ж протоколи змагань, маємо всі разом порадіти за вихованку сільського товариства «Колос» та ОШВСМ. На два роки молодша за головних конкуренток і, одна з найлегших у своїй категорії, вагою 80 кілограмів Ірина вже підібралася до гросмейстерського, так би мовити, результату. Піднявши у ривку 99 кілограмів, а в поштовху — 130, лише на два кілограми відстала від бронзової призерки світового чемпіонату.

— Директор Скалатської ДЮСШ Володимир Лесів, який і повідомив новину, переконаний, що в першій вправі Ірина все ж не сповна себе реалізувала…

— Це все від нашої вкраїнської бідності. Для жодного з двох особистих тренерів спортсменки місця в делегації не знайшлося. А наставники збірної, підозрюю, прагнули під час виступів чужих підопічних не ризикувати. Окрім того, що атлетку потрібно морально налаштовувати на максимальний результат, за нульові оцінки в тій чи іншій вправі ні у федерації, ні в міністерстві ніколи ще по голівці не гладили. Тож замовивши в складнішому за технікою виконання ривку гарантовану вагу, передусім убезпечили себе від неприємностей. Хоча Ірині вже й 107 кілограмів підкорялися. Різницю відчуваєте? Її з надлишком вистачило би для сходження на п’єдестал.

Зрештою, як уже вам сказала, підстав для відчаю жодних. Із набутим досвідом, за умови самовідданої праці на тренуваннях перспективи Ірини вельми навіть привабливі. Тим більше, що і характеру спортсменці не позичати. Зайве тому підтвердження — зафіксовані в поштовху 130 кілограмів.

Із Вікторією повністю погодився і Віктор Симів, який нині перебуває в Харкові на навчально-тренувальному зборі з майстром спорту міжнародного класу Софією Зенченко:

— Разом із Софією пораділи за показаний Іриною результат. Не забудьте також подякувати за допомогу в підготовці спортсменки до світового форуму управлінню з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації, обласному ФСТ «Колос» і школі вищої спортивної майстерності.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: