До старту Білої Олімпіади залишилося 27 днів

10 січня 19:10
Переглядів: 201
олімпіада

Менше ніж за місяць, 7 лютого у російському курорті Сочі стартують XXII зимові Олімпійські ігри. Україна делегує на всесвітній спортивний форум майже півсотні спортсменів, серед котрих буде два або три прикарпатці (точніше – прикарпатки). Нагадаємо, чотири роки тому у Ванкувері наш край представляло одразу п’ятеро спортсменів.

Від часу попередніх Ігор завершили спортивну кар’єру лижник Роман Лейбюк (виступав на трьох поспіль Олімпіадах) та два стрибуни з трампліна – Володимир Бощук і Олександр Лазарович. Натомість у строю залишаються 24-річна гірськолижниця з Косова Богдана Мацьоцька і 27-річна франківська фрістайлістка Надія Діденко. Саме вони і є найреальнішими посланцями Прикарпаття у Сочі. В новому сезоні Діденко вже встигла відзначитися на етапі Кубка Європи у фінському Руку, посівши другу сходинку. Загалом це п’ятий подіум спортсменки у згаданій серії. Найвищим її досягнення є «срібло» Кубка світу у Буковелі в лютому 2013-го. В рейтингу FIS наша землячка йде дев’ятою – найкращий результат серед українок. До речі, зимова олімпіада у Сочі може стати третьою у біографії нашої землячки. Як пише Західний кур'єр Україна – один з лідерів світового фрістайлу у жінок. Це дає право делегувати на Ігри максимальну кількість спортсменів – чотири.

Серед претендентів на потрапляння до основного складу –18-річна франківчанка Надія Мохнацька. Цими днями майстри фрістайлу продовжать змагатися за Кубок світу у США та Канаді. Опісля й сформується остаточний склад команди. А от Богдана Мацьоцька самотужки мандрує світом. Як ми вже повідомляли, олімпійський сезон косівчанка розпочала ще в серпні у Чилі. На одному з етапів вона виборола другу позицію у своїй найсильнішій дисципліні – слаломі, отримавши найвищу суму балів у кар’єрі! Високими оцінками був відзначений її виступ у слаломі в швейцарському Давосі на початку грудня.

Тож будемо сподіватися, що до своєї другої Олімпіади Мацьоцька підходить у добрій формі. Ну от, власне, і всі наші олімпійські надії. На попередні Олімпіади Івано-Франківщина незмінно делегувала літаючих лижників, однак підготувати гідну заміну ветеранам не вдалося. Поточні рейтинги не дозволяють українцям виступати на Іграх. Втім, до 5 лютого ситуація ще може змінитися. Натомість «жовто-сині» мають одну квоту серед двоборців. До складу збірної входить 20-річний ворохтянин Віталій Калініченко. Та він є другим номером у команді...

За нашими підрахунками, на Білих Олімпіадах виступали 14 уродженців Івано-Франківщини. Першою у 1980 році (Лейк-Плесід, США) була ковзанярка Віра Бриндзей. Абсолютна чемпіонка світу-1977 р. посіла 18 місце на дистанції 1 500 м. Через чотири роки у Сараєво змагався двоборець з Ворохти Олександр Просвірнін. 19-річний спортсмен випередив своїх колег по збірній СРСР і посів високу шосту сходинку. Цей результат досі залишається найкращим серед наших спортсменів. За часів Незалежності найвищим успіхом прикарпатців є восьма позиція 16-річної фрістайлістки Юлії Клюкової на Олімпіаді-1998 в Нагано. Шкода, що талановита спортсменка завчасу завершила кар’єру.

* * * Прикарпатці-учасники зимових Олімпіад

1980 р. – Віра Бриндзей (ковзани)

1984 р. – Олександр Просвірнін (двоборство)

1994 р. – Василь Грибович і Дмитро Просвірнін (трамплін)

1998 р. – Юлія Клюкова і Олена Юнчик (фрістайл), Микола Попович (лижі)

2002 р. – Роман Лейбюк (лижі)

2006 р. – Роман Лейбюк і Михайло Гуменюк (лижі), Надія Діденко (фрістайл), Володимир Бощук (трамплін)

2010 р. – Роман Лейбюк (лижі), Надія Діденко (фрістайл), Володимир Бощук і Олександр Лазарович (трамплін), Богдана Мацьоцька (гірські лижі)

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: