До уваги фахівців сфери фізичної культури і спорту

27 січня 21:00
Переглядів: 1161
Медицина

Щодо медичних допусків до занять фізичною культурою і спортом

Відповідно до листа першого заступника Міністра молоді та спорту України Ігора Гоцула від 12.01.2017 року за № 236/4.1 просимо звернути увагу фахівців галузі на дотримання вимог законодавства України щодо медичного допуску до занять фізичною культурою та спортом.

Зокрема, Законом України «Про фізичну культуру і спорт» (ст.51) зазначено, що визначення придатності і допуск до занять фізичною культурою і спортом здійснює лікар зі спортивної медицини. Також особи, які були допущені лікарем до занять фізичною культурою і с портом, повинні бути поставлені на диспансерний облік і систематично проходити медичний огляд.

Медичним документом щодо спостереження за станом здоров’я особи та її допуску до занять фізичною культурою і спортом є форми медичної документації № 061/о «Лікарсько-контрольна карта фізкультурника і спортсмена» та № 062/о «Лікарсько-контрольна карта диспансерного нагляду спортсмена», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.12.1999 № 302. Усі інші «довідки», «допуски» тощо , які на сьогодні масово видаються для допуску громадян до занять фізичною культурою та спортом у спортивних клубах, басейнах, групах здоров’я лікарями, які не є фахівцями зі спортивної медицини, протирічать чинному законодавству.

Для виконання завдань, зокрема пов’язаних і з вищеозначеними питаннями, в Україні створено лікарсько-фізкультурну службу. Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.006.2014 № 401 організаційно-методичним центром лікарсько-фізкультурних закладів визначено ДЗ «Український медичний центр спортивної медицини МОЗ України».

Враховуючи зазначене, для недопущення порушення чинного законодавства та створення умов для безпечного зайняття фізичною культурою і спортом просимо забезпечити дотримання вимог допуску до занять відповідно до затверджених медичних форм облікової документації, про що поінформувати заклади фізичної культури і спорту різних форм власності та федерації з видів спорту.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: