Добре, коли в початківців є кумири

20 січня 13:41
Переглядів: 381
Пушкар

Змагання відкритої першості Тернопільської обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» стали своєрідним підсумком початкового етапу підготовки для юних атлетів, які займаються у відділеннях з армспорту і важкої атлетики.

У Кременці чи не кожен юнак хоча б раз, але спробував свої сили в боротьбі на руках. Приклад багаторазового чемпіона світу, континенту, України, а нині — одного з найсильніших на планеті професіональних атлетів Андрія Пушкаря не може не захоплювати. А найталановитіші ще й мають можливість захоплювати ази майстерності вже під керівництвом тренера ДЮСШ сільського товариства Андрія Анатолійовича Пушкаря. Тож не дивно, що під час турніру, проведеного, до речі, уславленим спортсменом у власними силами обладнаному тренажерному залі, практично всі початківці мріяли про те, аби їх перша завойована медаль стала початком не менш вражаючої колекції нагород, яку вони мають можливість бачити щоразу, приходячи на тренування.

За об’єктивного суддівства наставника і чемпіона перемогли, звісно, найсильніші — Євген Лебіхов, Андрій Стасюк, Захар Наумович, Андрій Іваніков і Максим Поліщук. І їм, і призерам Святославові Почкову, Валерієві Бондоревському, Андрієві Мандрицькому, Миколі Довганюку, Дмитрові Горошку, Ростиславові Максимюку, Вікторові Пагубі, Дмитрові Сінчуку, Ігореві Салу, Олександрові Антонюку відразу після завершення змагань, окрім заслужених медалей та грамот, дісталися ще й цінні поради від тренера, який, на думку директора Тернопільської ОДЮСШ «Колос» Миколи Ситарчука, є їх першим кумиром і незаперечним авторитетом.

Не менш азартною була боротьба і в палаці спорту «Текстильник», де в тренажерному залі вперше на змагальний поміст вийшли початківці-важкоатлети. Нехай далеко не вражаючими були кілограми на штанзі, однак відчувалося — юні спортсмени вже встигли засвоїти першу науку від своїх наставників Степана Онищука і Романа Бутрина: без належної техніки виконання тієї чи іншої вправи успіху не домогтися. Тим більше, що досвідчені тренери не залишали поза увагою жодної помилки.

спорт

За підсумками двоєборства на верхню сходинку п’єдесталу пошани зійшли Максим Синовицький, Тарас Мушинський, Іван Кицкай, Степан Горохівський, Назар Бенедига, Анастасія Ставнича, Анастасія Мартинюк. Голова обласного ФСТ «Колос» Георгій Гунтік нагородив також призерів — Олександра Павлюса, Андрія Шлапака, Дмитра Витрву, Романа Сказінського, Вадима Горохівського, Романа Витрву, Романа Шидлівського, Дмитра Кравця, Катерину Нечай, Мар’яну Воліват.

Як бачите, на заняття в ті чи інші секції досить часто брати приходять разом. Не всім початківцям — переконаний Степан Онищук — суджено домогтися успіхів. Але вже перші місяці тренувань дають змогу переконатися в наявності характеру в кожного з них, закладеній батьками змалку працелюбності. Обставини так склалися, що нині Степан Миколайович, окрім юних тернополян, змушений опікуватися ще й вихованцями відділення з Озерної на Зборівщині. І вкотре переконався, що зовсім не випадково мешканці цього села постійно домагалися успіхів у важкій атлетиці. Вочевидь, і богатирські предки колись поселилися в цій місцині, і традиції розвитку виду, закладені нині покійним Богданом Дідинцем, передаються до наступних поколінь.

спорт

А самі юні атлети з розповідей старших товаришів теж уже знають, що з ними займається один із нині діючих патріархів тренерського цеху. Всі дружно привітали заслуженого працівника фізичної культури і спорту, заслуженого тренера України Степана Миколайовича Онищука із сімдесятилітнім ювілеєм, який ветеран відсвяткував 8 січня. З таких же перших кроків під його керівництвом у тренажерному залі розпочинали шлях до спортивних висот вісім майстрів спорту міжнародного класу з важкої атлетики, гирьового спорту, пауерліфтингу, три з половиною десятки майстрів спорту. Як не згадати імена Валерія Мельника, Зіновія Кульчицького, Андрія Яремуса, Руслана Какури, Бориса Цепіна, Лілії Проць, Ірини Гуменної, Наталії Шкварун, Йосипа Трояна, Михайла Ліпунова, Віталія Волошина, доньки Надії Глинської, яка нині є колегою батька по тренерському цеху в рідній ОДЮСШ «Колос». Їх перемоги на чемпіонатах світу, Європи, України, колишнього Союзу назавжди вписані до історії спортивних досягнень Тернопільщини.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: