Домашнє завдання для "Карпат"

26 березня 08:25
Переглядів: 545
Карпати

Після перших трьох весняних матчів настала двотижнева перерва пов’язана з матчами збірної України.

За цей час тренеру «Карпат» потрібно суттєво покращити гру своєї команди, якщо слова про Лігу Європи не були простими балачками.

Ми вирішили виокремити п’ять головних проблем команди, які потрібно вирішити.

Проблема 1.

Погана організація гри у центрі поля. Відповідно до тактичних схем тренерів «Карпат» у середині поля повинні діяти три гравці: два ближче до захисту і один – до атаки. Проте у всіх трьох матчах в основі виходили різні гравці: з «Чорноморцем» - Неплях, Голодюк, Карноза; з «Динамо» - Худоб’як, Чачуа, Карноза; з «Дніпром» -  Чачуа, Худоб’як, Голодюк. Неплях після невдалої гри з одеситами і заміни ще в першому таймі на полі більше не появлявся, а в матчі з «Дніпром» навіть не потрапив у заявку. Не грали ці трійки і повного матчу, удругому когось обов’язково міняли. Здавалось би всі ці гравці крім Непляха вже давно грають поруч, добре знають один одного і в них не повинно виникати проблем із взаємодією. Але погана організація гри в середині поля призводить до того, що опорні півзахисники провалюють підбір біля свого штрафного, не страхують захисників, а через їх позиційні помилки утворюються розриви між лініями куди спокійно забігають гравці суперника. Враховуючи, що  всі гравці середини поля вміють поводитись з м’ячем вихід в атаку повинен відбуватись через пас, але більше 3-4 точних передач у них не виходить. Тому досить часто м’яч просто виноситься в перед на Лещука, проте і тут середня лінія не працює. У тих моментах коли Густаво вдається виграти боротьбу ніхто не підбирає м’яч. Тут зразком виходу із захисту має бути атака у матчі з «Дніпром», що закінчилась виходом віч-на-віч з Лаштувкою Кльоца. Але цей момент наразі виняток. Середня лінія, яка виглядала перед стартом весняної частини чемпіонату найбоєздатнішою, зараз виглядає найслабше. Команда Безуб’яка на відмінну від команди Йовічевіча грає врази менше в пас. Якщо остання тільки комбінувала і не знала як завершити атаку, то тепер гравці не можуть створити бодай щось. Зразково-показовим був перший тайм з «Дніпром» коли за 45 хв. біля воріт Лаштувки не було жодного небезпечного моменту.

Проблема 2.

Прямолінійність флангових гравців. Беззаперечно, як для чемпіонату України, Ксьонз і Кадемян класні гравці. Проте постійне «перетягування ковдри» на себе не приводить ні до чого доброго: їх  накривають і відбирають м’яч. Захисники суперника точно знають що будуть робити ці гравці при отриманні м’яча і легко перекривають їх. Для покращення гри в атаки потрібно міняти гру на флангах зробити її більш не передбачуваною і швидко. Можна зробити це за рахунок пересування на позицію півзахисника Костевича. Поставити в захист Кравця і дати можливість Костевичу попрацювати на атаку. Враховуючи що Володя раніше грав на позиції вінгера йому не прийдеться привчатись до нового. Костевич швидший на фланзі ніж Кадимян і зможе тікати від захисників та робити більше передач на Лещука та використовувати його зріст і габарити. Не боїться Володя і бити з далеку. Що стосується Кадемяна то його можна випускати як відтягнутого форварда. Це дозволить нав’язати гравцям суперника боротьбу після скидок Лещука і нівелює розрив між лінією атаки і півзахисту. На правому фланзі збільшити кількість зміщень Ксьонза в центр, щоб відкривати фланг для Мірошніченка і робити чисельну перевагу в центрі поля.

Проблема 3.

Форвард. Після відходу Гладкого у Львові не було яскраво вираженого центрального форварда. І саме з цим пов’язували тренери команди всі свої проблеми в атаці, мовляв нема кому забивати, моменти є, а ось останнього удару нема. Так ось форвард появився, а моменти зникли. Крім вище згаданого моменту в матчі з «Дніпром» була ще парочка у грі з «Чорноморцем», але тут швидше помилки захисників суперника, ніж вдалі дії атаки.  Лещук наразі просто «сидить на голодному пайку» на нього не віддають передач на загострення все йде у боротьбу, але коли він її виграє то нема підтримки від партнерів. Тай всі передачі у боротьбу він отримує далеко від штрафного суперників. Дуже мало навісі у штрафний майданчик де він міг би поштовхатись із захисниками.  Лещук повністю відрізаний від команди та змушений опускатись нище у пошуку м’яча, але не встигає повертатись на свою позицію через, що атака  розвивається.

Проблема 4.

Поганий рух по полю. У всіх трьох матчах «Карпат» досить часто рухались гравці з м’ячем, а не м’яч. Якщо і був рух в перед то тільки за рахунок індивідуальних дій гравців, а не гри в пас. Складається враження, що цей головний елемент команди Йовічева вирішили викорінити. Всім відомо, що атака буде успішною, якщо буде постійний рух м’яча в перед, але в «зелено-білих» цього нема. Одна з причин це те, гравці не відкриваються під передачі не рухаються, а очікують що м’яч сам до них прилетить, чи стоять і спостерігають, як Ксьонз Кадемян чи Голодюк або Худоб’як намагаються протягнути м’яч. Не видко комбінацій, нема продуманої гри і домашніх заготовок. Є тільки прямолінійні передачі в перед чи поперек і вибивання у боротьбу.

Проблема 5.

А може гравці зливають тренера і його покровителя. До Володимира Безуб’яка питань нема ніяких, він сумлінно виконує свою роботу. Проте думається, що Юрій Дячук-Ставицький «вже в печінках» сидить не тільки вболівальникам. Саме останній посприяв призначенню Безуб’яка тому можливо, якщо останнього звільнять за погані результат постраждає і Дячук-Ставицький.

Коментарі Володимира Безуб’яка, старшого тренера «Карпат»

Після гри з «Чорноморчем»:

«Це був футбол, не притаманний нам. Дуже багато було довгих, безадресних передач. З чим це пов'язано? Не знаю. Важке поле, мабуть. Три дні лив дощ. На зборах ми на таких полях не тренувалися. Можливо, новачкам було важко.»

Після гри з «Динамо»:

«Початок другого тайму, а наші захисники вперед, просто навмання виносять м’яча, дарують його супернику. Зрештою, в кінці треба бігти, ризикувати, оголяти тили, робити «шорох» в чужій карній зоні. Розчарування результатом є, бо я бачив на тренуваннях, що всі налаштовані на позитив.»

Після гри з «Дніпром»:

«Перший тайм ми провалили, за що мені дуже соромно. Таке враження, наче на голову вилили відро помиїв. Ми з гравцями домовлялися про інші речі. Футболісти такого класу видали такий перший тайм... З чим це пов’язано? Проблеми з відкриваннями для передач. Яке задоволення можна отримати від простих ударів вперед? Тому прийшлося на підвищених тонах з дорослими людьми в перерві говорити. Хоча по настрою перед матчем я чекав зовсім іншого футболу. Чекав, що буде бій. Мене «Карпати» здивували. В гіршу сторону».

Ці слова Володимира Безуб’яка наштовхують на думку, що не все добре в роздягальні команди і гравці незважаючи на боротьбу все ж не показують того що можуть.

Маємо надію,що за ці два тижні ситуація в команді покращиться і в матчі із «Зорею» ми побачимо іншу команду.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: