"Дотримуємося вимог УЕФА та ФФУ"

06 травня 16:14
Переглядів: 245
ФФУ

Минулої п’ятниці в приміщенні Івано-Франківської обласної федерації футболу відбулося зарахування тренерів-слухачів «С» диплому ФФУ та презентація навчальної програми.

Детальніше про навчання нам погодився розповісти координатор від обласної федерації, голова науково-методичної ради приІФФФ Микола Миколайович Васильків.

- Весняна навчальна програма буде складатися з трьох сесій по три тижні. По два заняття в тиждень. Починаємо заняття 2 травня і плнуємо завершити 4 липня екзаменами.  Загалом маємо виконати обсяг у 82 навчальні години.

- З чого складається програма?
- До програми входить теоретичний - лекційний курс, методичні заняття, практичні заняття та у кінці - екзамен.  На сьогодні вже затверджено викладацький склад, затверджено навчальну програму.

- Конкретніше будь-ласка про вилдацький склад.
- Відповідальний з навчання від ФФУ та нашої обласної федерація я. До викладацького складувходять викладачі коледжу фізичного виховання і Прикарпатського університету.  Практичні заняття з тренерами проводитимуть Миола Пристай, Сергій Пташник, Михайло Овчар.

- Хто прийматиме іспити?
- Представники ФФУ з Києва. Головою комісії буде представник  технічного департаменту Центру ліцензування ФФУ.

- Чи усі погодились брати участь у навчаннях?
- Практично усі, кому це рекомендовано на сьогодні. Загальна кількість слухачів - 24, з них 11 - тренери команд першої ліги. Крім Володимира Ковалюка, котрий, із тренерів котрі зараз тренують, уже має диплом вищої категорії. Інші слухачі - тренери команд другої ліги, тренери юнацьких складів, спортивних шкіл,  тобто усі - хто захотів навчатись. Основним було для нас - щоб навчання в першу чергу пройшли тренери команд першої ліги. Адже згідно з Регламентом турніру, особа, котра не пройшла навчання, або не є хоча б слухачем курсів, не має права бути допущена у технічну зону під час матчу та до заповнення протоколу.

- Скільки часу буде дійсний диплом?
- Термін дії диплому «С» - 5 років. Вартість навчання - 350 гривень. Фінансування навчання проводиться за рахунок  цих внесків та допомоги від обласної федерації футболу. Кошти спрямовуватимуться на  оренду приміщення й інших технічних засобів, що потрібні для навчання.

- Що робити через 5 років?
- Повторно здавати. Проте тренер, котрий уже має диплом «С» може безперешкодно йти навчатися на здобуття диплому «В», потім «А» і у кінці - диплому Profi UEFA, котрий дає змогу працювати з омандами будь де  світі.

- Натомість диплом «С» дає змогу працювати тільки на рівні області?
- «С» диплом дає змогу працювати  аматорських та дитячо-юнацьких футбольних клубах. «В» - дозволяє працювати в другій лізі України та першій, диплом «А» - у першій лізі та вищій лізі, а диплом «профі», який ще називається «про диплом» дозволяє працювати у вищій лізі. а також із збірними та за кордоном.

- А де бажаючі можуть пройти курси, наприклад, «В» диплому?
- Обласній федерації дозволено проводити навчання тільки диплому «С». Тобто надавати тренерам аматорські ліцензії. Інші ліцензії - у Києві, у Центрі ліцензування ФФУ.

- Пам’ятаю, у минулому році також проводились такі курси. Керівником був Мирослав Іванович Ступар. Чи ці курси враховуються, чи у цьому році все спочатку?
- Курси проводились, і той, хто тоді пройшов навчання, вже у цьому році не проходить.

- Чи є обов’язковими ці курси?
- Так, Курси від цього року є обов’язковими навіть і для тренерів ДЮФЛ області.  Обласна федерація виконує всі рішення ФФУ, котра, у свою чергу, пітримує всі рішення Європейських футбольних інституцій.

- А що робити іншим тренерам, котрі або не встигли записатися, або не знали?
- У жовтні відбудеться другий набір слухачів. Плануємо залучити тренерів команд юнацьких складів у першій та другій обласних лігах,  та тренерів дорослих команд другої ліги. Тих, хто не встиг весною.

- У груді керувати курсами доручили вам, як і обрали головою науково-методичної ради ІФФФ. Розкажіть що ще входить до компетенції цієї ради?
- Окрім проведення курсів до наших обов’язків входить допомога в методиних розробках рекомендацій для футбольних команд, складання навчальних планів, і співпраця з іншими комітетами ІФФФ.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: