Друга ліга. Огляд 7-го туру в групі 1

20 травня 16:25
Переглядів: 456
скала

Почати тур випало Скалі і Тернополю. Незважаючи на те, що в попередніх турах обидві команди чимало натерпілися від Десни і Ниви, на цей матч у них теж вистачило емоцій.

Господарі повели в рахунку на 35 хвилині, коли після флангового прострілу і помилки захисника гостей Атласюка, відкинув м'яч у центр, спершу не вийшов удар у Акуленка, але Цюцюра, який знаходився поруч,  зумів відправити м'яч за призначенням. Все той же Акуленко мав усі шанси подвоїти рахунок хвилин через п'ять, але з вигідної позиції промахнувся, добиваючи м'яч, відбитий воротарем гостей після штрафного. Кульмінація матчу настала відразу ж після перерви - тернополянин Дубчак, пробиваючи з лінії штрафного, влучив у руку захисника господарів Гладинця, і арбітр вказав на 11-метрову позначку. До точки підійшов капітан гостей Кондзьолка, але його удар в лівому від себе куті відбив голкіпер Скали Шпук - не вперше в сезоні він відрізняється подібною доблестю. А ще через хвилину ситуація загострилася до краю після падіння у штрафному господарів кращого снайпера Групи 1 Семенця. Арбітр у цій ситуації пенальті не дав, показавши попередження за симуляцію тернопільському футболістові. На цьому сплеску гра трохи заспокоїлась, і матч докотився до свого завершення з незмінним рахунком.

Ця перемога стала дебютною для нового наставника стрийської команди - колишнього тренера команди Скала U-16 Олега Лозинського. А от місцеві вболівальники пораділи їй стримано: після попереднього матчу, коли вони запалили фаєри, тодішній наставник команди Рева та її гравець Пришнівський негативно висловилися щодо діяльності своїх ультрас. За словами футболістів, їм прикро було чути неприємні висловлювання на свою адресу в ситуації, коли вони старалися і робили все можливе, щоб дати бій лідеру. Пришнівський навіть зронив фразу, мовляв, «ми граємо для президента, тренера і команди, а їм, якщо не подобається, можна і не приходити». Фани образилися і на матчі з Тернополем вивісили банер з написом «Так для кого весь цей «футбол»?». Для більшого ефекту вони влаштували ще й перфоменс, замість перегляду матчу почавши розглядатись по сторонах, пожовуючи «насіння». До речі, «по сторонах» часом було цікавіше, а в одному з епізодів повз стадіону з здивованими футболістами провели слона (за словами місцевих, поруч розташувався якийсь цирк-шапіто). «Вулицями слона водили», інакше і не скажеш.

Тим часом у Тернополі, очікуючи подарунка від Десни у вигляді перемоги над Славутичем, місцева Нива зробила все, щоб набити собі кращу різницю м'ячів на випадок, якщо їх з черкасців доведеться розсудити додатковими показниками. Вже на 3 хвилині Г. Баранець відкрив рахунок, незабаром Швець вдруге пробив воротаря гостей Кравченка. Під кінець першого тайму автор другого гола асистував Б.Баранцю, і на перерву команди пішли за рахунку 3:0. Після відпочинку гості дещо вирівняли гру, але вищий клас і, головне, мотивація Ниви не дали їй розслабитися. В останній десятихвилинці господарі ще тричі взяли приступом ворота гостей. Спочатку забив Басараб ударом головою після подачі кутового, через хвилину Лакуста виграє повітря, а за хвилину до кінця основної 90-хвилинки Товкацький забиває шостий м'яч, також з «другого поверху». А могло бути й більше, але Нива не реалізували кілька моментів, а ще один гол був відмінений в кінці матчу.

Але головна подія цього разу відбулося в Чернігові. Славутич став першою командою в сезоні, що зуміла обіграти Десну, і чернігівцям, ймовірно, було дуже приємно офіційно оформити свій вихід у першу лігу саме в матчі з цим суперником. Втім, на початку матчу гості показали зубки. Після потужного удару зі штрафного від Монахова воротар господарів відбив м'яч, і той потрапив до Сергійчука. Черкасець відкрив рахунок. Але вже через чотири хвилини екс-севастополець Плешаков, якому явно йде на користь перебування в Десні, відгукнувся на передачу з глибини, втік від Монахова і Є.Тарасенко і забив м'яч у ворота гостей (другим ударом - перший Юрчук відбив, але з другим нічого вдіяти вже не зміг). І якщо в першому таймі підопічні Пучкова ще чинили опір, то після перерви Десна розкотила Славутич у своєму улюбленому стилі. Спочатку відзначився Чепурненко, з досить далекої відстані ударом зі штрафного забив дивовижний гол (м'яч спочатку потрапив у хрестовину, потім - у штангу, і від неї влучив у ворота). А потім той же Плешаков відгукнувся на передачу з флангу і встановив, як виявилося, остаточний рахунок - 3:1. У битві двох екс-наставників Севастополя переміг Рябоконь - причому, не тільки в цій, локальної, а й у загальносезонновій. А Пучков вперше програв зі своїм Славутичем і тепер його команда відстає від Ниви на цілих п'ять очок.

Десну ж залишається тільки привітати з достроковою перемогою: після 3-річної відсутності команда Рябоконя повертається в першу лігу. Звідти, нагадаємо, вона вибула не за спортивним принципом - зайнявши в 2010 році спокійне 8-е місце, чернігівська команда покинула першу лігу, не пройшовши атестацію. Залишається сподіватися, що тепер подібних проблем у неї не виникне. А по футбольній частині немає сумнівів, що Рябоконь підібрав чудовий ігровий ансамбль. Такій команді під силу не загубитися і на новому рівні.

7-й тур
18 травня
Скала (Стрий) - ФК Тернопіль - 1:0
Гол: Цюцюра, 35
На 50 хв. Кондзьолка (Т.) не реалізував пенальті - воротар.
Стрий. Стадіон «Сокіл». Оцінка поля - 4. 400 глядачів.
Арбітр: Павло Дубровець (Житомир).
Асистенти: Володимир Дорошенко (Житомир), Михайло Юхименко (Луцьк).
Резервний арбітр: Олександр Шандор (Львів).
Інспектор: Віталій Звягінцев (Одеса).
***
19 травня
Нива (Тернопіль) - Реал Фарм (Южне) - 6:0
Голи: Г. Баранець, 3, Швець, 19, Б. Баранець, 44, Басараб, 83, Лакуста, 84, Товкацький, 89
Тернопіль. Центральний стадіон. Оцінка поля - 4. 1500 глядачів.
Арбітр: Андрій Нізола (Івано-Франківськ).
Асистенти: Тарас Семанюк (Івано-Франківськ), Ігор Дебенко (Івано-Франківськ).
Резервний арбітр: Андрій Ющишин (Тернопіль).
Інспектор: Юрій Левчук (Полтава).