Друга ліга. "Скала" в Горностаївці влаштувала "мирний" розгром

25 квітня 11:30
Переглядів: 211
Скала

23 квітня «Скала» у виїзному матчі двадцятого туру зустрічалася з новачком другої ліги – ФК «Мир» і здобула другу поспіль виїзну перемогу у весняній частині цьогорічної першості.

«Мир» (Горностаївка) – «Скала» (Стрий) – 0:3 (0:1)

23 квітня 2016 р. 18:00, с. Горностаївка, стадіон «Затис». 18 градусів. 300 глядачів. Арбітр матчу: Денис Резников (Дніпродзержинськ). Асистенти арбітра: Михайло Юхименко (Луцьк) та Кирило Хіміченко  (Київська обл.). Четвертий арбітр: Павло Сальніков (Херсон). Директор матчу ФФУ: Сергій Морозов (Миколаїв).

«Мир»: 21. Ярослав Швець, 14. Андрій Головко-к., 18. Данило Мамонов, 17. Павло Чмеленко, 2. Руслан Соляник (5. Сергій Бриж, 33), 6. Олександр Бринько, 7. Павло Горобець, 15. Владислав Савченко (20. Іван Романчук, 58), 9. Євген Фальковський, 19. Віталій Петриченко (8. Сергій Мар`євич, 87), 10. Юрій Комягин.

Резервні гравці: Олександр Полуляхов, Віталій Зайцев.

Головний тренер – Олександр Сапельняк.

«Скала»: 98. Денис Завгородний, 15. Петро Стасюк, 3. Роман Подоляк, 23. Михайло Березовий, 18. Валерій Бондаренко, 5. Тарас Максимович, 8.  Владислав Клименко-к., 93. Назар Кміть (14. Василь Цюцюра, 46), 7. Дмитро Скакун (6. Роман Ботвинник, 86), 9. Роланд Білала (19. Олег Квич, 65.),  99. Володимир Пришнівський.

Резервні гравці: Роман Герич, Юрій Антонів, Богдан Іванченко, Едуард Мись.

Головний тренер – Василь Малик.

Голи: Дмитро Скакун (16), Роман Подоляк (72), Володимир Пришнівський (74).

Попередження: Павло Чмеленко (8, 78), Данило Мамонов (38), Олександр Бринько (53), Павло Горобець (70) – Тарас Максимович (23), Владислав Клименко (44), Роман Подоляк  (67), Петро Стасюк (79), Дмитро Скакун (85), Валерій Бондаренко (89).

Вилучення: Павло Чмеленко (78-друге попередження).

Звітний матч був для обох команд третім у їхній спільній історії в першостях України. Перший – у рамках 10-го туру сезону 2013/2014 років відбувся 6 вересня 2013 року в Горностаївці і завершився впевненою перемогою «малиново-зелених» - 3:0 над тодішнім лідером другої ліги. А от другий поєдинок, який мав відбутися навесні 2014 року, так і не відбувся, адже команда з Херсонщини не витримала тягаря другої ліги і після осінньої частини знялася із змагань.

Повернув професійний статус «Мир» лише у цьогорічному сезоні. Нинішній сезон команда з Херсонщини розпочала напрочуд невдало, зазнавши чотирьох поспіль поразок. А от після цього «Мир» «ожив» і здобув дві перемоги. Так, що до Стрия, 5 вересня 2015 року, гості приїхали в непоганому настрої. Однак знайти протидію «Скалі» тоді так і не вдалося. Завдяки дублю Рябушка та голу Скакуна, «малиново-зелені» здобули нелегку перемогу – 3:2.

Продовжили приємну традицію стрияни і цього разу, здобувши чергову перемогу і знову провівши чергові три голи у ворота команди з Херсонщини.

Після попередньої домашньої гри проти «Арсенала-Київ», де «малиново-зелені» продемонструвавши хорошу гру, змушені були задовільнитися нічийним підсумком, головний тренер «Скали» Василь Малик цього разу зробив дві зміни у стартовому складі. І якщо відсутність Віталія Рябушка була вимушеною, адже наш найкращий бомбардир відбував одноматчеву дискваліфікацію через перебір жовтих карток, то у грі проти «Миру» у резерві залишився Юрій Антонів. Їх замінили, відповідно, Назар Кміть та Михайло Березовий.

Матч розпочався зі стартового штурму стрийської команди. Господарі, очевидно, вивчивши манеру гри «Скали», з перших хвилин почали грати другим номером, розраховуючи на контратаки. Проте Олександр Сапельняк і його команда прогадали. «Малиново-зелені» продемонстрували своє вміння грати атакувальний футбол і вже до десятої хвилини могли двічі вразити ворота Ярослава Швеця. Спочатку знову, як і в попередньому матчі проти київського «Арсенала», вихід віч-на-віч з голкіпером не використав центрфорвард Роланд Білала, а вдругому випадку господарів врятував захисник, який в останню мить встиг вибити круглого з-під ніг Назара Кмітя, який вже готувався наносити вирішальний удар після прострілу Володі Пришнівського з лівого флангу.

Проте невдовзі стрияни таки матеріалізували свою велику ігрову та територіальну перевагу в забитий м`яч. На 15-й хвилині після атаки правим флангом і подачі у центр штрафного майданчика, воротар «Миру», розряджаючи обстановку, руками вибив круглого на лівий фланг, де першим на м`ячі був Дмитро Скакун, який ударом на виконання поцілив низом у лівий дальній кут – 0:1.

Пропустивши гол, господарі довго не могли прийти до себе і отямилися лише наприкінці тайму. Спочатку, на 44-й хвилині невдало вибивав смугастого Клименко, який зіграв у ногу гравцеві «Миру», за що отримав попередження, а команда з Горностаївки здобула право на пробиття потенційно небезпечного штрафного. Удар Юрія Комягіна практично з лінії штрафного майданчика прийняла на себе стінка. А вже в компенсований час «Скалу» врятував Денис Завгородній, який парирував небезпечний удар Фальковського.

Піся перерви «Скала» стала грати у своїй улюбленій манері – від оборони. З перших хвилин другого тайму на поле вийшов Василь Цюцюра, який вже залікував травму, отриману ще в Чернівцях. Василь зайняв місце на вістрі атаки, а Роланд Білала перемістився трохи нижче на позицію під нападником. А Володя Пришнівський, у свою чергу, мав перекривати праву бровку у півзахисті. Проте таке розташування нашого плеймейкера не пішло на користь командній грі. Василь Малик це швидко помітив і на 65-й хвилині випустив на поле замість Білала – Олега Квича, який став грати на місці правого вінгера, а Пришнівський повернувся на звичну позицію у центр півзахисту. І вже невдовзі гості провели ще два м`ячі у ворота господарів і зняли всі питання у цьому поєдинку. Спочатку, на 72-й хвилині після подачі зі штрафного, який виконував Михайло Березовий, вдало головою зіграв Роман Подоляк, який з лінії воротарського майданчика подвоїв рахунок. А не минуло й двох хвилин, як своє вагоме слово сказала наша зіркова пара Цюцюра-Пришнівський. Василь на лівому фланзі легко розібрався із захисником і виклав круглого на партнера, який елегантно поцілив у лівий кут – 0:3. Ось так, як асистент, Цюцюра повернувся на поле після перерви, викликаної травмою. Міг наш форвард відзначитися й сам, коли його на ударну позицію виводив Клименко, проте «Мир» врятував захисник Павло Чмеленко, який у відчайдушному і ризикованому підкаті вибив круглого з-під ніг Цюцюри. Проте невдовзі 17-й номер «Миру» таки доризикувався. На 78-й хвилині Чмеленко грубо зупинив рейд швидкого Цюцюри, за що отримав друге попередження і змушений був достроково залишити поле.

У підсумку впевнена, я б сказав на класі, перемога команди Василя Малика, який повністю переграв свого колегу Олександра Сапельняка.

Не можемо ми оминути й вдалу гру нашого воротаря Дениса Завгороднього, який провів майже бездоганну гру (лише одного разу помилився на виході, проте все обійшлося). Після цього поєдинку «суха» виїзна серія нашого голкіпера складає вже 342 хвилини. Так тримати, Денисе!

Таким чином, «Скала» зберегла другу сходинку у турнірній таблиці, однак тут вся боротьба ще попереду, адже до закінчення чемпіонату залишилося зіграти ще 6 турів. І боротьба за підвищення у класі обіцяє бути ще та.

Наступний поєдинок національної першості «Скала» проведе у Стрию, 30 квітня, проти  ще одного дебютанта другої ліги - «Барси».

За матеріалами: fcskala.com