Дружина сказала: "Ти ж батько, тому повинен поступитися синові" - Юрій Ярошенко

26 жовтня 12:30
Переглядів: 183
Ярошенко

Кубкове протистояння у Полтаві між одноіменним клубом і львівськими «Карпатами» буде цікавим не лише із змагальної точки зору. Наставником господарів є Юрій Ярошенко, батько Костянтина Ярошенка, півзахисника «Карпат». 

Про один з найбільш хвилюючих моментів у кар’єрі, що очікує на обох чоловіків, Юрій Миколайович та Костянтин Юрійович Ярошенки розповіли Інформаційному центру «Карпати». 

ПРО ПЕРЕДЧУТТЯ

БАТЬКО
: Скажу відразу – відчував, що гратимемо з «Карпатами» ще до жеребкування. Кості так і сказав після перемоги його команди над «Перлиною»: «Напевно, зіграємо між собою». Відчуття таке було...

СИН
: Я про це не задумувався, якщо чесно. Знав єдине – доведеться їхати далеко. Хотілося чогось ближчого. Полтава – так Полтава. 

ПРО СПРИЙНЯТТЯ

БАТЬКО: Ми обговорили жеребкування через дні зо два. Очевидно, Костя переварював інформацію. За цей час двічі йому телефонував, однак слухавки він не брав. Таки щось переосмислював.

СИН: Сприйняв спокійно. Значення особливого не надавав. За великим рахунком, майбутню гру ми так і не обговорювали. Повноцінна розмова відбудеться вже, мабуть, після матчу. 

ПРО МИНУЛЕ

БАТЬКО: Ми ніколи не грали один проти одного. Хіба у дитинстві була така собі дуель «батько-син» (сміється). Зараз це зовсім інша справа – професіональний рівень. Думаю, в історії нашої сім’ї цей матч матиме дуже важливе значення. Я неодноразово брав сина на тренування, коли грав у «Зорі», Костя відвідував матчі з моєю участю. Свою роль зіграли гени. Спочатку була Академія «Шахтаря», хороший старт. Зараз можу сказати, що хотів би, щоб кар’єра Кості склалася краще. У нього дуже великий потенціал. Повірте, я це бачу і знаю його сильні якості.

СИН: Грати проти батька не доводилося. Всі наші дуелі були ще у далекому дитинстві. Хто перемагав? Батько (посміхається). Він не піддавався зовсім. Тільки трошки підпускав у рахунку, давав надію, а потім відразу добивав (сміється). Мотивував мене так, щоб я більше працював. 

ПРО ПІДТЕКСТ

БАТЬКО: Професіоналізм буде переважати над особливим душевним станом. У мене відповідальна місія перед своєю командою, а у сина – перед своєю. Йому також буде цікаво. Зіграти проти батька – неабияка мотивація. Чи гратиме він у складі? Вирішуватиме тренерський штаб «Карпат». Запалу нам обом не позичати (посміхається).

СИН: Чесно, жодного підтексту, нічого надзвичайного. Завдання – пройти далі. «Карпати» переживають невдалу смугу і хочемо дуже перебороти її через Кубок. 

ПРО ДРУЖИНУ І МАМУ

БАТЬКО: Вона у нас живе в Італії. Пробачте за вираз, але наша мама за футболом з гвинтокрила слідкує (сміється). Дружина рада, що ми гратимемо один проти одного з Костею. Телефонувала мені і сказала: «Ти ж батько, тому повинен поступитися синові». Ні, такого не буде (посміхається). Це в дитинстві ми могли собі дозволяти таке, мотивувати дітей. На професійному рівні кожен повинен показувати свою майстерність. Моє завдання – протиставити «Карпатам» тактично грамотний футбол.

СИН: Батько розмовляв з мамою на цю тему, я поки ні. Мама не є фанатом футболу. Думаю, вся наша сім’я вболіватиме за мене (посміхається)

ПРО СПІЛКУВАННЯ

БАТЬКО: Розмовляємо постійно. Після гри Костя стає дуже закритим. Все залежить від результату, самі розумієте. Коли невдало зіграв, то потребує часу на переосмислення. Зараз ми підходимо до протистояння у різному настрої. ФК «Полтава» виграла на виїзді у «Десни», а «Карпати» програли «Сталі». Спілкувався з сином ще у неділю. Він зателефонував мені після обіду, відійшов трошки. Про майбутній матч навіть не говорили. Я намагався не зачіпати. Тема нашої минулої розмови – життєві ситуації, жодного футболу.

СИН: Раніше завжди давав поради, зараз просто обговорюємо моменти. Звичайно, буває, що може підказати. Але я вже не у тому віці, щоб вносити дуже багато коректив. Просто обговорення епізодів і аналіз, як можна було вчитини у певній ситуації.

ПРО ПОБАЖАННЯ

БАТЬКО: Якщо ми програємо, чи буду я вболівати за «Карпати»? В якій команді не грав би син, завжди за нього переживатиму. Кожен тато буде слідкувати і хвилюватися. Тому я не особливий у цьому плані. Незалежно від результатів завжди дуже уважно спостерігаю за кар’єрою сина.

СИН: Я навіть не припускаю нашого вильоту. Зробимо все для того, щоб пройти у чвертьфінал. А за батька вболіватиму завжди у його інших матчах. 

ПРО СИЛЬНІ СТОРОНИ

БАТЬКО: Перш за все, у Костянтина Ярошенка – світла голова. Флангова зона – це не його. В центрі він може загострити ситуацію. Костя володіє хорошим баченням поля. Він може нанести удар з середньої і дальньої дистанції, віддати гостру передачу. Однак у цьому всьому мають розбиратися тренери «Карпат». Поки у них було мало можливостей для аналізу. Все це справа часу.

СИН: Можу сказати лише про Юрія Ярошенка, як батька, а не тренера, бо не працював під його керівництвом. Для мене він багато зробив у житті. Його поради є для мене корисними. Те, що було у моїй голові, я часто не міг сказати і висловити. Батько читав мої думки і підказував.

ПРО СЕКРЕТИ

БАТЬКО: Ні, в жодному разі. Це виключено. Ми не будемо обмінюватися таємницями. Самі розумієте, я нічого розповідати синові не буду. І не буду нічого запитувати. Знаю, що Костя нічого не розкаже. Розумію, що син серйозно готуватиметься до гри. В цьому плані у нас професіональні відносини.

СИН: Зідзвонимося, як завжди, але про тонкощі гри не говоритимемо. Думаю, це не доречно, тому говоритимемо про все, крім футболу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: