Дубль Скакуна та арбітр не допомогли "Скалі" перемогти "Шахтар"

30 березня 00:12
Переглядів: 271
скала шахтар

Після чотирьох з половиною місяців зимової перерви, усі команди другої ліги знову вийшли на старт.

Щоправда, тиждень тому офіційний відлік  у найнижчому професійному дивізіоні країни розпочався матчем нашої «Скали» та «НПГУ-Макіїввугілля». Проте саме 28 та 29 березня стартувала переважна більшість учасників змагань. Стрияни 29 березня грали на виїзді проти третьої команди донецького «Шахтаря».

«Шахтар-3» (Донецьк) − «Скала» (Стрий) − 5:2 (2:1)

29 березня 2015 р. 13 год. 30 хв. НТБ ФК «Полтава», с. Копили. Арбітр – Віктор Копієвський (Кіровоград). Асистенти арбітра  Михайло Білорус (Черкаси) та Іван Салівончик (Черкаси). 4-й арбітр: Д. Потькало (Полтава). Спостерігач арбітражу: Олександр Кревський (Вишгород, Київська обл.).

«Скала»: Роман Данкович-к., Петро Стасюк, Роман Подоляк (Михайло Березовий, 30),  Тарас Максимович, Роман Ботвинник (Юрій Антонів, 80), Владислав Клименко (Віталій Лазаренко, 65), Назар Кміть (Роман Воробей, 46), Дмитро Скакун,Віталій Рябушко (Володимир Пришнівський, 50), Василь Цюцюра, Андрій Кохман.

Головний тренер – Василь Малик.

Голи: Кирило Ковалець (27), Віталій Кольцов (45-пен.), Леонід Акулінін (53, 67, 88) – Дмитро Скакун (25, 64).

Це був лише третій поєдинок в історії взаємин стрийської «Скали» та третьої команди донецького «Шахтаря» в чемпіонатах України, проте він був дебютним на полі «гірників». Перша зустріч суперників відбулася 21 вересня 2013 року у Стрию і завершилася  мінімальною перемогою гостей, завдяки єдиному голу Артура Загорулька на 72-й хвилині. А другий, який планувався на 6 травня 2014 року у Донецьку через відомі події на Донбасі так і не відбувся, через що стрияни отримала технічну поразку. Тому друге побачення «Скали» та «Шахтаря-3» відбулося  знову у Стрию 13 вересня 2014 року і завершилося перемогою «малиново-зелених» - 2:1. Тоді першими відкрили рахунок господарі: на 40-й хвилині відзначився Василь Цюцюра. Донеччани ще до перерви зусиллями Максима Ілюка вирівняли становище, проте останнє слово було за стрия нами, коли на початку другого тайму Віталій Лазаренко приніс «Скалі» три очки.

Звітний матч відбувався у с. Копили Полтавської області. «Шахтар-3» взимку змінив домашню арену із карлівського «Машинобудівника», переїхавши на базу першолігового ФК «Полтава». Зміцнили наставники донеччан і склад команди. Буквально за дві доби до гри зі «Скалою» лави «Шахтаря-3» поповнили кілька гравців з інших клубів, що не є характерним для філософії «Шахтаря». Більшість цих гравців була лідерами у своїх попередніх клубах, а деякі, як захисник Олександр Аксьонов, вже понюхали пороху й Прем`єр-Ліги.

Перед грою команди розташувалися поряд у турнірній таблиці, однак стрияни випереджали своїх візаві на 9 очок. Проте у підсумку матч проти донеччан для «малиново-зелених» закінчився невдало. Хоча починалося все добре. Вже у першій 15-ти хвилинці могли відкрити рахунок Дмитро Скакун та Василь Цюцюра. Те що не вдалося їм на 25-й хвилині реалізував Дмитро Скакун, який скориставшись передачею Андрія Кохмана, провів свій перший м`яч у цій зустрічі. Буквально тут же міг подвоїти рахунок Василь Цюцюра. А далі до справи взявся арбітр матчу. На 27-й хвилині він не помітив порушення правил на Подоляку і син головного тренера молодіжної збірної України Сергія Ковальця – Кирило вирівнює становище. Одразу після цього травмувався Роман Подоляк, який був змушений залишити поле. А коли, здавалося що команди підуть на перерву за нічийного рахунку, «Шахтар-3» отримав право на пробиття 11-метрового штрафного удару. Сталося це на 45-й хвилині після подачі з кутового, де на думку арбітра гравець «Скали» допоміг собі рукою.

Ледь розпочався другий тайм, як команда Віталія Рудакова збільшила перевагу у рахунку. Неймовірний удар метрів з 30-35-ти вдався Леоніду Акулініну, м`яч від поперечини таки залетів у ворота Романа Данковича.

І хоча Дмитро Скакун після чергового виконання зі штрафного, після фолу на Кохману, у своєму стилі обвідним ударом через стінку знову, здавалося, повернув надію, однак як і у випадку з першим голом, донеччани знову вже через дві хвилини реалізували свій шанс наданий арбітром, який не помітив фол в атаці. Леонід Акулінін під завісу зустрічі оформив «хет-трик».

Після поєдинку головний тренер стриян був просто обурений суддівством цього поєдинку. На думку Василя Малика арбітр допоміг «Шахтарю» у трьох-чотирьох з п`яти проведених у ворота «Скали» голах. Перше взяття воріт відбулося після фолу на Подоляку. Друге - після пенальті, якого не було. Четвертий гол був проведений після того, як Леонід Акулінін грубо врізав ліктем в обличчя Ботвиннику. Цю відверту грубість Віктор Копієвський чомусь не помітив, як, до речі, і епізод з непризначенням пенальті у ворота «Шахтаря-3» при порушенні правил на Кохману, якого навмисно штовхнули у спину в штрафному майданчику.  Окрім того, головний тренер «малиново-зелених» вважає, що був офсайд і при п`ятому голі.

Наступний поєдинок «Скала» проведе вже у найближчу суботу, коли у Стрию зійдеться з лідером ліги «Оболонь-Бровар» (Київ). Це буде останній матч третього кола, за підсумками якого буде сформовано календар четвертого кола. Невеличку преференцію тут буде мати перша п`ятірка, яка вдома на відміну від команд, що посядуть місця з 6 по 10, зіграє на один матч більше.