Дворічний альпініст зі Львова встановив світовий рекорд – підкорив Гімалаї

02 квітня 19:15
Переглядів: 164
гори

У свої два з половиною роки маленький львів’янин Ян Щебальський побив світовий рекорд. Хлопчик дістався до базового табору однієї із найнебезпечніших вершин у світі – гори Аннапурна у Гімалаях. Разом із татом Ян піднявся на висоту 4130 метрів. Два дні тому крихітний альпініст повернувся додому до Львова.

Сім’я Щебальских лише три дні тому прилетіла з Індії в Україну. І дорослі, і діти досі оговтуються від перельотів, а маленький рекордсмен Ян – відсипається. Це було перше в його житті серйозне сходження. Хлопчик-альпініст приблизно 30 кілометрів здолав сам, інші 90 кілометрів проїхав на спині у татка, Едмунда Щебальського.

До речі, старша сестричка Яна, Ніколь, у свої 5 років уже піднімалась на Ельбрус та Арарат – на висоту до 4200 метрів.

«Ніколь було лише декілька місяців, як ми почали разом з нею подорожувати Карпатами, а потім Кримом. Яну було 10 днів, коли він провів перший майстер-клас в Криму із раннього плавання. Практично з пеленок привчали сина до води», – розповідає батько сімейства, альпініст  Едмунд Щебальский.

Батько признається: брати дітей у похід ні він, ні його дружина, Ольга, не боялись, хоч погодні умови у Гімалаях  суворі – сніг, крига, постійні каменепади. Щоправда, люди, яких зустрічали в дорозі, дивувались їхній сміливості.

За словами Едмунда Щебальского, діти значно швидше адаптуються до нових умов, аніж дорослі. «Після тривалого переходу дорослим потрібен довгий відпочинок, натомість діти летять як пташки: посиділи три хвилини і вже готові бавитися, бігати, стрибати», – розповідає батько.

Щебельські пояснюють: екстрим – це стиль життя їхньої родини.

«Я знаю, що діти в мене здорові, і подорожі в гори лише роблять їх міцнішими», – переконана мама маленьких альпіністів Ольга Щебальська.

До речі, вже зараз родина альпіністів планує літній похід на вершину Ельбруса.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: