"Динамо" готується до 1-го туру Суперліги: Грищук повернувся, Нікольський продовжує лікування

14 лютого 20:32
Переглядів: 137
Динамо

Наставник львівського «Динамо» Олексій Шведов розповів офіційному сайту клубу dynamolviv.com про хід підготовки команди до третього туру загалом і першого у межах Суперліги національного чемпіонату сезону-2016/2017 та прокоментував рішення Виконкому Федерації водного поло України затвердити результат гри «Динамо» – «Слобожанець», відхиливши протест харків’ян.

– До Львова з Маріуполя, де проходили ігри другого туру, ми повернулися у неділю ввечері, 5-го лютого. Наступного дня була сауна та відновлювальні процедури. У вівторок, 7-го числа, надали гравцям вихідний, а в середу, 8-го лютого поновили тренування у звичному режимі. Зазвичай, після туру ми даємо команді тиждень на відпочинок, але зараз довелося вносити корективи. Адже пауза між туром, що минув і наступним складає лише два з половиною тижні – уже 22-го лютого в Харкові розпочнеться перший тур Суперліги, в якій гратимуть лише чотири команди. Так що розслаблятися не було коли – необхідно було практично одразу братися до роботи. Внесли ми й певні корективи у план тренувань. Головний акцент робимо на награвання командних дій як в атаці, так і в обороні та на швидкісну роботу. Звісно, багато уваги приділяємо й грі у нерівних складах. Знову ж таки, як в більшості, так і в меншості, адже цей компонент водного поло має дуже важливе значення, особливо коли зустрічаються команди одного рівня.

– Команда тренується в повному складі? Зокрема, як справи у Романа Грищука та Костянтина Нікольського, які навіть не їздили на тур до Маріуполя?

– Грищук уже в строю – тренується в загальній групі і разом з усіма виконує завдання в повному об’ємі. Сподіваюся, до матчів у Харкові він повністю відновить ігрову форму. А от Нікольський продовжує лікування в Одесі. У нього проблема з ліктем. Тут не можна поспішати – необхідно повністю вилікувати травму, а не просто залікувати і потім грати на уколах. Костя ще зовсім молодий воротар і коли запустити лікування, то можна не тільки потім мати хронічну травму, а й взагалі передчасно завершити кар’єру.

– Значить дублером Дениса Волончука до Харкова знову поїде 16-річний Нестор Бабський?

– Так. Ми цілком задоволені його грою в попередньому турі у Маріуполі. Нестор зіграв два матчі повністю (з НТУ-ХПІ та збірною Київщини – Ред.) і четвертий період з «Маріуполем». Відстояв він нормально, зокрема, з киянами йому забракло якихось неповних три хвилини, аби завершити гру на «0», що у водному поло не так часто трапляється. Також хочу сказати на адресу нашого молодого воротаря добрі слова за його відношення до тренувань. Якщо він так само самовіддано працюватиме увесь час, то думаю, може стати насправді хорошим воротарем. Але все залежить тільки від нього – від його бажання та готовності щодня «пахати».

– Що скажете про гру інших молодих гравців?

– Ярослав Куліков та Юрій Сова лише розпочинають свій шлях на дорослому рівні. Тож ми поступово їх підпускаємо до основного складу – їм необхідно ще чимало працювати, щоб підняти свій рівень майстерності. Разом з тим і одному, і другому слід набиратися досвіду, тому в іграх з командами, які ми обігрували досить впевнено, вони мали достатньо ігрового часу. Куліков навіть закинув по два м’ячі ХПІ та киянам. Ну а кидати їх в «рубку» у матчі зі «Слобожанцем» було б неправильно апріорі. Що ж до Ореста Джури, який грає на позиції стовпа, то він хоча і їхній одноліток, але в нього уже чималий досвід, тому й вимоги зовсім інші. На жаль, відіграв він гірше, ніж ми очікували. Не буду зараз вдаватися в деталі, але потенціал у нього значно більший, ніж та гра, яку він демонстрував у Маріуполі. Але ми в нього віримо і сподіваємося, що він уже найближчим часом почне додавати – ми на нього маємо великі надії.

– Кого можете виділити серед решти гравців?

– Нікого не хочу виділяти. Головне, що ніхто не провалив гру. Так, ми невиразно зіграли третій період матчу із «Слобожанцем». Але там не пішла гра в усіх. Та головне, що хлопці по ходу зустрічі зуміли «перезарядитися», як то кажуть, вернулися в гру і зрештою довели, що вони сильніші за суперника. І ось факт наявності у нас командного духу тішить мене чи не найбільше. Звісно, хотілося б вигравати з більшою перевагою і більш впевнено, не доводячи справу до інфарктних кінцівок. Але це спорт, а у водному поло окрім твоєї команди на майданчику є ще й суперник, який робить усе можливе, щоб також перемогти. Тішить, що в матчах команд з практично однаковим рівнем майстерності, ми виграємо боротьбу характерів.

– Виконком Федерації водного поло України затвердив результат гри «Динамо» – «Слобожанець», відхиливши протест харків’ян. Зрозуміло, вас таке рішення цілком задовольнило, та чи були ви впевнені, що уся ця історія саме так і завершиться?

– Я хвилювався під час гри. А коли після фінальної сирени на табло залишилися цифри 5:4 на нашу користь, я ні секунди не сумнівався в тому, що результат буде затверджено. Мені не зрозуміло, на що сподівався «Слобожанець», подаючи протест. Адже усі чудово знають, що будь-які протести на рішення суддів не приймаються. Бо коли б було по-іншому, то чи не кожен другий матч доводилося б перегравати. Тому, коли нам в Маріуполі після гри запропонували наступного дня, зранку переграти ті злощасні хвилину і 34 секунди, я одразу сказав, що ми нічого і ніколи перегравати чи догравати не збираємося, бо ми уже виграли цей матч і зробили це в рамках правил – рахунок на табло 5:4 на нашу користь, усі чотири періоди команди відіграли в повному об’ємі. Питається, що догравати чи перегравати? Рішення Виконкому ФВПУ тільки підтвердило нашу правоту і законність нашої перемоги. Але ми про той матч уже забули і готуємося до нового протистояння. Розуміємо, що буде дуже важко. «Слобожанець» уже відстає від нас на шість очок і зробить усе, щоб скоротити це відставання. До того ж грати ми будемо в гостях, а значить підтримка у суперника буде дуже серйозна. Але ми поїдемо до Харкова не на прогулянку і я вам обіцяю, що зробимо усе, аби додому повернутися з позитивним результатом. Завдання у нас, як завжди, одне – вигравати в кожному матчі і при цьому намагатися робити це красиво, демонструючи видовищне водне поло.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: