Дитячо-юнацька футбольна ліга України. Огляд чотирьох частин "зелено-білого" дербі

28 жовтня 09:26
Переглядів: 130
ДЮФЛ

Відбулися матчі восьмого туру попереднього етапу у групах ХVI Чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України. Виходили на поле і вісім команд двох шкіл футбольного клубу «Карпати» – по чотири представника клубної СДЮШОР та Академії футболу «УФК-Карпати» зійшлися в очному протистоянні.

До вашої уваги огляд чотирьох матчів «зелено-білого дербі» у рамках восьмого туру попереднього групового етапу.

U-17

«УФК-Карпати» (Львів) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 0:2 (0:1)

22 жовтня. Початок – 12:00. Дубляни. Стадіон ЛНАУ

Арбітр – Подригуля В.В. (Луцьк).
Асистенти арбітра: Грисьо Б.Р., Родін І.О. (обоє – Львів).
Спостерігач арбітражу – Кусень М.П. (Львів).

Голи: Сидорів (21, 65).

У поєдинку найстарших вихованців футбольних шкіл ФК «Карпати», кращі з яких уже наступного літа поповнять склад юніорської команди «зелено-білих левів», глядачі стали свідками змістовного футболу, який загалом не міг не сподобатися.

Обидві команди проявили свої кращі якості і мали приблизно рівні шанси на перемогу. Добре знаючи сильні й слабкі сторони один одного, суперники зробили ставку на атакувальну гру. Зрештою, гольових моментів «школярі» та «академіки» створили також майже порівну. А от з їх реалізацією краще пішли справи у гостей, які в кожному з таймів забили по голу. Напевне, на діях господарів позначився той факт, що упродовж жовтня вони зіграли вже десятий офіційний матч, а в суботу, 29-го жовтня, на них чекає одинадцятий...

Рахунок було відкрито в середині першого тайму. Голкіпер «УФК-Карпати» відбив удар з-за меж штрафного майданчика, але його партнери по лінії оборони не завадили Роману Сидоріву, який першим був на м’ячі, скерувати його до сітки.
По перерві «академіки» робили усе, аби коли й не виграти, то принаймні не програти принциповий поєдинок. Однак відіграти пропущений м’яч їм не вдалося. Більше того, на 65-й хвилині той таки Сидорів оформив «дубль». Щоправда, в другому забитому «школярами» голі на 90 відсотків заслуга Олександра Рибачука. Він увійшов в карну зону господарів, обіграв захисника і виконав простріл – Романові залишалося лише переправити шкіряну сферу в пусті ворота.

U-16

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «УФК-Карпати» (Львів) – 2:2 (1:0)

29 жовтня. Початок – 12:00. Стадіон «Україна» (верхні поля)

Арбітр – Лапко С.Р. (Львів).
Асистенти арбітра: Ящишин М.Р. (Львівська обл.), Ільницька М.А. (Львів).
Спостерігач арбітражу – Сидор М.В. (Львів).

Голи: Гірний (6, 44) – Романік (75, пенальті), Слічний (79).

Вилучення: Гірний (80+1, груба гра).

Найрезультативнішим та найбільш драматичним за своїм сюжетом з чотирьох поєдинків «зелено-білого» протистояння вийшов матч між командами вікової категорії U-16, в якому «школярі», будучи господарями поля, вели в рахунку майже увесь ігровий час, але наприкінці зустрічі двічі поспіль пропустили зі стандартів і в підсумку фінальний свисток зафіксував бойову нічию.

«Школярі», які в попередні два сезони жодного разу не вигравали у «академіків» в рамках першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України, розпочали гру дуже активно і вже на 6-й хвилині забили швидкий гол. Відбивши позиційну атаку гостей, господарі довгою передачею організували швидку контратаку, в фіналі якої мав забивати Валентин Кіш. Однак з його ударом метрів з 15-ти голкіпер впорався, відбивши круглого. Та за мить шкіряна сфера все ж залетіла до сітки – свого голкіпера не підстрахували партнери по лінії оборони і Максим Гірний був першим на добиванні.

Забили «школярі» й на початку другої половини зустрічі. І знову свій «автограф» у воротах суперника залишив той таки Максим Гірний. Перехопивши м’яча на половині поля гостей, партнери вивели свого голеадора на очне побачення з воротарем.

Цілком комфортний рахунок для «школярів» 2:0 протримався до 75-ої хвилини, коли після флангового прострілу м’яч влучив у руку захисника СДЮШОР «Карпати». Цікаво, що сам арбітр в полі Степан Лапко порушення правил не зафіксував, а от лайнсмена, який підняв прапорець, послухав і таки призначив доволі спірний пенальті. Вирок арбітрів чітко реалізував Микола Романік.

Забитий гол додав сил «академікам» і за хвилину до завершення основного ігрового часу вони забили ще один, тепер уже рятівний для себе гол. Після подачі корнера захисник Степан Слічний, який прийшов на стандарт в карний майданчик господарів, аби допомогти своїй передній лінії, впіймав м’яча у верхній точці і здорово головою пробив у самісіньку «дев’ятку». Тож нічия – 2:2, після якої з стовідсотковою гарантією можна стверджувати, що «школярі» втратили два очки, а «академіки» одне знайшли.

U-15

22 жовтня. Початок – 14:00. Дубляни. Стадіон ЛНАУ

Голи: Петрусяк (20), Тлумак (59).

У другому матчі на затишному стадіоні Львівського Національного аграрного університету, як і в першому між командами вікової категорії U-17, в кожному з таймів по голу забили гості і в підсумку вони святкували перемогу з рахунком 2:0.

Загалом, гра видалася цікавою та видовищною, але пройшла з невеличкою ігровою перевагою команди СДЮШОР «Карпати». «Школярі» з самого початку дещо активніше діяли в передній лінії і саме гості цілком закономірно відкрили рахунок у матчі. Сталося це на 20-й хвилині зустрічі, коли Юрій Тлумак, отримавши передачу від партнера, увійшов в штрафний майданчик і своєчасно відпасував на Святослава Петрусяка. Той вискочив трохи лівіше середини один на один з голкіпером і за мить круглий затріпотів у сітці воріт.

Господарі в заключній п’ятихвилинці першого тайму мали дві гарні нагоди відіграти пропущений м’яч. Але спочатку хтось з братів-близнюків Пазиняків не замкнув дальню стійку після гострого флангового прострілу, а перед самим свистком на перерву центрфорвард «академіків» Юрій Раделицький не реалізував вихід один на один з воротарем.

По перерві гра була рівною, але знову забили «школярі». На 59-й хвилині Ярослав Карабін на лівому крилі атаки розібрався з двома захисниками «академіків», увійшов у карну зону і віддав передачу на Юрія Тлумака, який у дотик пробив повз голкіпера в дальній кут. Далі знову гра була з однаковими шансами, але більше забитих голів глядачі не побачили.

U-14

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «УФК-Карпати» (Львів) – 1:1 (1:0)

29 жовтня. Початок – 14:00. Стадіон «Україна» (верхні поля)

Голи: Яців (22) – Марків (52).

До звітного поєдинку 14-річні вихованці двох футбольних шкіл ФК «Карпати» між собою провели п’ять матчів, які завершувалися по-різному – вигравали як «школярі», так і «академіки», були й нічиї. Але цього разу гра була особливою – «зелено-білі» команди вперше зустрілися в очному протистоянні на рівні першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України.

Статус матчу позначився на діях обох команд до певної міри негативним чином. Все ж дитяча психіка – дуже тонка матерія. Як наслідок, упродовж матчу, особливо в перші хвилин 15, в грі було набагато більше емоцій, ніж власне самого футболу. І господарі, і гості припускалися чималої кількості помилок різного характеру, що в свою чергу призвело до того, що на двох команди створили незначну кількість по-справжньому гострих моментів біля воріт суперника. Та все ж по одному голу забили.

Напевне закономірно, що господарі відкрили рахунок в першій половині зустрічі. Загалом, до перерви вони дивилися трохи краще. На 22-й хвилині Ярослав Чабан знайшов «дирку» в обороні гостей і пасом урозріз вивів один на один з воротарем Дениса Яціва, який свій шанс не змарнував.

А от після перепочинку трохи активніше виглядали уже «академіки», яких, напевне, змусив йти вперед рахунок 0:1. Відіграти пропущений м’яч вони змогли за вісім хвилин до фінального свистка. Після подачі кутового головою по воротах пробив Гліб Савчук, але його удар не досяг мети. Та після відскоку першим на м’ячі був його партнер по команді Ростислав Марків, який метрів з 12-и приклався по круглому і той з невеличким рикошетом від когось із «школярів» таки залетів до сітки. Тож нічия – 1:1, з якою, як з насправді справедливим підсумком матчу по його завершенні погодилися наставники обох команд.