Дитячо-юнацька футбольна ліга України: Огляд матчів другого дня дев'ятого туру

01 листопада 10:00
Переглядів: 104
ДЮФЛ

У неділю завершився дев’ятий тур попереднього етапу у групах ХVI Чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України. Зіграли свої поєдинки і чотири команди двох шкіл ФК «Карпати» – по два колективи клубної СДЮШОР (U-16 і U-14) та Академії футболу «УФК-Карпати» (U-17 і U-15).

У другий ігровий день дев’ятого туру попереднього групового етапу, як і в перший, представники ФК «Карпати» в чотирьох зіграних матчах здобули три перемоги і один раз зіграли внічию. А тепер про деталі матчів неділі за участю юних «зелено-білих левів».

U-17

«Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – «УФК-Карпати» (Львів) – 1:5 (1:4)

30 жовтня. Початок – 12:00. Івано-Франківськ. Стадіон «Рух» (запасне поле)

Арбітр – Дьордь Н.В. (Ужгород).
Асистенти арбітра: Заліський І.П., Гронський В.Б. (обоє – Івано-Франківськ).
Спостерігач арбітражу – Луцький В.А. (Івано-Франківськ).

Голи карпатівців: Харжевський (1), Демків (10), Дудинский (18, 57), Рудюк (35).

У матчі, що відбувся на полі, яке абсолютно не придатне для гри в футбол, найстарші вихованці Академії футболу «УФК-Карпати» практично гарантували собі перемогу вже в першому таймі, забивши у ворота «Прикарпаття» чотири голи, при цьому пропустивши у свої тільки один.

Секундна стрілка ще не добігла до кінця своє перше коло з моменту початку зустрічі, а гості уже відкрили рахунок. У першій же атаці «академіки» заробили право на кутовий і після подачі корнера з лівого крила Петро Харжевський переправив круглого до сітки.

Однак попереду «зелено-білі» були зовсім не довго – уже за дві хвилини прикарпатці відновили статус-кво. Арбітр після порушення правил зі сторони «УФК-Карпати» призначив штрафний на користь «Прикарпаття». До воріт було далеченько – метрів 30, однак гравець команди господарів відважився на прямий удар і за мить шкіряна сфера залетіла до сітки.

Втім і рахунок 1:1 також зберігався не надто довго. На 10-й хвилині «академіки» розіграли комбінацію після вкидання ауту. Кілька ударів поспіль оборона та голкіпер господарів зуміли відбити (заблокувати), але зрештою круглий таки дістався цілі – на добиванні потужно пробив Станіслав Демків.

Як і перший, третій гол у ворота «Прикарпаття» наші хлопці забили зі стандарту. Після чергового корнера м’яч почав «стихійно гуляти» по штрафному майданчику до тих пір, доки не опинився у ногах Сергія Дудинського, який виявився найпроворнішим серед гравців обох команд і скерував шкіряного у ворота. Сталося це на 18-й хвилині.

А за п’ять хвилин до свистка на перерву глядачі побачили п’ятий і останній забитий м’яч в першому таймі. Перехопивши круглого, гості провели швидку контратаку, в фіналі якої Володимир Рудюк справа увірвався в карну зону господарів і дотепно поцілив у ближній кут: 4:1 на користь «академіків» – за такого рахунку суперники пішли на перепочинок.

Атака все тим же правим флангом карпатівців призвела й до єдиного голу у другому таймі. На 57-й хвилині крайній захисник «УФК-Карпати» Богдан Куртяк, своєчасно підключившись до атаки, виконав простріл, який замкнув Сергій Дудинський, тим самим оформивши особистий «дубль» у матчі та підвівши його кінцевий результат – 5:1 на користь «зелено-білих академіків».

U-16

«Скала» (Моршин) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 0:3 (0:2)

30 жовтня. Початок – 12:00. Моршин. Штучне поле у селищі Довге

Арбітр – Горошко Б.І. (Львівська обл.).
Асистенти арбітра: Причина С.Р. (Львівська обл.), Любінець Р.Д. (Львів).
Спостерігач арбітражу – Пасіка О.О. (Львівська обл.).

Голи: Шута (5), Крижанівський (21), Кіт (60).

Господарі зазвичай приймають гостей у домашніх іграх на полі затишного стадіону «Медик» з доволі якісним природним газоном. Однак цього разу вони вирішили прийняти СДЮШОР «Карпати» на штучному полі у селищі Довге. Втім, це 16-річним вихованцям Академії футболу ФК «Скала» не допомогло уникнути поразки.

«Леви» упродовж першого тайму помітно переважали господарів і пішли на перепочинок за цілком комфортного для себе рахунку 2:0. Перший гол було забито вже на 5-й хвилині гри. Олег Береза майстерно подав кутовий з правого флангу атаки, а Артур Шута, вигравши другий поверх, влучно пробив по цілі головою. Подвоїв перевагу «зелено-білих» в рахунку Володимир Крижанівський у середині першої 40-хвилинки, продавивши у силовій боротьбі голкіпера та захисника «малиново-зелених».

Остаточно стосовно долі матчу стало все зрозуміло на 60-й хвилині, коли Андрій Дмуховський «черпачком» закинув м’яча в карну зону, а Валентин Кіш виконав передачу вздовж воріт на Назара Кіта, який головою скерував шкіряну сферу до сітки і тим самим встановив підсумковий рахунок зустрічі – 3:0 на користь «левів».

Заключна чверть поєдинку пройшла в рівній боротьбі. Господарі намагалися і мали непогані нагоди «розмочити» рахунок. Втім, могли й карпатівці зробити свою перемогу ще більш переконливішою. Однак більше голів у цій зустрічі глядачі не побачили.

U-15

«Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:1 (0:0)

30 жовтня. Початок – 14:00. Івано-Франківськ. Стадіон «Рух»

Гол: Раделицький (60).

Після того, як і так «ніяке» запасне поле стадіону «Рух» в Івано-Франківську добили команди вікової групи U-17, на нього вийшли на свій очний поєдинок два роки молодші колективи «Прикарпаття» та «УФК-Карпати». Зрозуміло, що якість того, на чому проходив матч (газоном його язик не повертається назвати), не могла не позначитися на діях обох команд.

Тим не менше, гості одразу перейшли на половину поля господарів і почали методично розхитувати оборону суперника. «Академіки» чудово усвідомлювали, що необхідно якомога швидше відкрити рахунок. Адже в іграх, коли одна команда помітно переважає іншу, зазвичай, гра точиться до першого голу. Окрім того, усі розуміли, чим далі – тим поле буде ще гіршим,а значить оборонятися на ньому буде легше і відповідно, щось створювати, важче.

Територіальна перевага львів’ян була повною. Достатньо сказати, що івано-франківці за два тайми лише лічені рази наблизилися до карного майданчика гостей, так і не створивши жодного більш-менш небезпечного моменту. Щоправда, не надто багато нагод забити мали й «академіки».

Та все ж переможний гол «зелено-білі» таки забили. На 60-й хвилині Мар’ян Мокрик змістився зліва до середини, знайшов «дирку» в обороні прикарпатців і своєчасно виконав передачу у розріз на хід Юрію Раделицькому. Центрфорвард «УФК-Карпати» на швидкості вискочив один на один з воротарем і зряче пробив у протихід кіперу в дальній кут: 1:0 – вистраждана потом у багнюці мінімальна перемога «академіків».

U-14

«Скала» (Моршин) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 0:0

30 жовтня. Початок – 14:00. Штучне поле у селищі Довге

На відміну від своїх старших на два роки одноклубників, 14-річні вихованці СДЮШОР «Карпати» підібрати «ключик» до воріт одноліток з моршинської «Скали» на чужому штучному полі так і не спромоглися. Щоправда, свої ворота вони також залишили «сухими».

Коли аналізувати гру, яка відбулася на газоні з штучним покриттям стадіону в селищі Довге загалом, то треба сказати, що поєдинок вийшов з дуже в’язкою боротьбою буквально на кожному квадратному метрі. Жодній з команд не можна дорікнути за відсутність бажання та самовіддачі. Однак при цьому, за великим рахунком, ні гостям, ні господарям так і не вдалося створити достатньої кількості гольових моментів, аби награти на перемогу.

Зокрема, «леви» за перші 30 хвилин поєдинку (нагадаємо, наймолодші за віком команди Дитячо-юнацької футбольної ліги України проводять офіційні матчі у форматі два тайми по 30 хвилин) чотири рази входили до штрафного майданчика «малиново-зелених» і мали дуже хороші потенційні шанси завершити атаку влучним пострілом по воротах. Однак жодного (!) разу так і не довели справу до удару по воротах. Те саме стосується і моршинців, які створили кілька напівмоментів, але нічого путнього з них вичавити не змогли.

Ідентичним був характер гри і по перерві. Єдиною відмінністю став лише гол, який забили «леви» після розіграшу штрафного удару. Втім, арбітр взяття воріт не зафіксував – лайнсмен підняв прапорець, зреагувавши на доволі сумнівний офсайд у гравця «зелено-білих». Та все ж за такої гри, напевне, саме нічия є найбільш справедливим підсумком матчу.