Дитячо-юнацька футбольна ліга України: Огляд матчів першого туру

12 вересня 11:00
Переглядів: 158
ДЮФЛ

Напередодні, розпочався ХVI Чемпіонат Дитячо-юнацької футбольної ліги України. У першому турі групового етапу на поле виходили шість з восьми команд двох шкіл футбольного клубу «Карпати» – чотири клубної СДЮШОР та дві Академії футболу «УФК-Карпати».

Поєдинки команд U-16 і U-14 «Мункач» (Мукачеве) – «УФК-Карпати» (Львів) перенесено через участь 16-річних «зелено-білих академіків» у престижному міжнародному турнірі ALBIM CUP – 2016, що відбувся цими вихідними у чеському місті Усті над Лабем. Про нову дату цих матчів буде повідомлено додатково. А тепер перейдемо до зіграних матчів першого туру групового етапу за участю юних карпатівців.

U-17

«УФК-Карпати» (Львів) – ДЮФШ ФК «Мункач» (Мукачеве) – 3:0 (0:0)

10 вересня. Початок – 12:00. Дубляни. Стадіон ЛНАУ

Арбітр – Фірсов М.О. (Рівне).
Асистенти арбітра: Притула В.Г. (Львівська обл.), Кусень Д.Р. (Львів).
Спостерігач арбітражу – Кравченко В.В. (Львів).

Голи: Лях (43), Піхоцький (51), Руденко (67).

Увесь поєдинок пройшов за помітної переваги господарів. Однак створивши більше, ніж достатньо гольових моментів у першому таймі, до свистка арбітра на перепочинок «академіки» так і не відкрили рахунок у матчі.

Однак щойно гру поновили по перерві, як лівий захисник нашої команди Роман Слива віддав передачу на Ростислава Ляха і той скерував м’яча до воріт гостей. А за вісім хвилин круглий вдруге затріпотів у сітці закарпатців. У епіцентрі подій знову опинився Слива, який цього разу не то намагався закинути шкіряну сферу за комірець голкіперу, не то віддавав передачу верхом на дальню стійку, але в підсумку влучив у стійку. Та його дії виявилися не марними – на добиванні першим був Максим Піхоцький.

А останню крапку у грі поставив Ілля Руденко. Відбивши наступ гостей, підопічні Володимира Вільчинського та Івана Павлюха провели швидку контратаку по центру – партнери пасом у розріз вивели на очне побачення з воротарем Іллю і той холоднокровно катнув круглого повз голкіпера до сітки. Тож перемога з рахунком 3:0 – гарний початок сезону.

«Ніка» (Івано-Франківськ) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 2:2 (1:2)

10 вересня. Початок – 12:00. Ямниця. Стадіон «Цементник»

Арбітр – Дьордь Н.В. (Ужгород).
Асистенти арбітра: Гудима М.М. (Івано-Франківська обл.), Заліський І.П. (Івано-Франківськ).
Спостерігач арбітражу – Вовкович Б.Г. (Івано-Франківськ).

Голи карпатівців: Притула (7, 15).

Загалом гра, в якій команда гостей була однозначно фаворитом, видався важким і в підсумку завершився тим, що суперники отримали по одному заліковому балу. Хоча починалося для «левів» усе навіть дуже добре. Уже на 7-й хвилині вони розіграли поблизу воріт господарів красиву комбінацію, яку влучним ударом завершив Остап Притула.

Прикарпатці відповіли дуже швидко і не менш ефективно. Уже за три хвилини вони вивели свого гравця один на один в воротарем і рахунок знову став рівним. Втім, підопічні Василя Леськіва та Любомира Вовчука також не забарилися з відповіддю, і вже на 15-й хвилині вдруге у матчі святкували взяття воріт суперника. І знову відзначився Остап Притула, який виявив гарні акробатичні здібності – з меж карного майданчика ножицями через себе пробив і за мить м’яч затріпотів у сітці.

До перерви «зелено-білі» мали не одну нагоду подвоїти свою перевагу в рахунку, але не склалося з реалізацією. А найкращу нагоду змарнував Костя Домарацький, який не реалізував вихід один на один з воротарем.

У другому таймі карпатівці контролювали ситуацію і здавалося, що нехай мінімальна, але все ж перемога від них нікуди не втече. Однак за п’ять хвилин до фінального свистка після подачі верхом у штрафний майданчик наш голкіпер, будучи першим на м’ячі, не втримав його в руках, а гравець «Ніки» був тут як тут і вдруге у грі встановив паритет – 2:2.

U-16

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «Ніка» (Івано-Франківськ) – 7:1 (5:1)

10 вересня. Початок – 12:00. Львів. Стадіон «Україна (верхнє поле)

Арбітр – Подригуля В.В. (Луцьк).
Асистенти арбітра: Вдовіна О.В. (Львів), Ящишин М.Р. (Львівська обл.).
Спостерігач арбітражу – Кусень Р.М. (Львів).

Голи карпатівців: Гірний (9, 14), Павлусь (20), Шута (28, 39), Славецький (60), Кудь (73).

Поєдинок перетворився на гольову феєрію від «левів». Уже на 9-й хвилині Дмитро Попович з правого флангу видав передачу верхом, яку влучним ударом головою по цілі максимально ефективно використав Максим Гірний. Цей же дует опинився в епіцентрі подій і п’ять хвилин по тому: тепер Попович виконав простріл, а Гірний його замкнув.

Третій гол у складі команди Віталія Шумського та Романа Марича після індивідуальних дій забив Олександр Павлусь – увірвавшись в штрафний майданчик гостей по лівому флангу, він невідпорно пробив у дальній кут.

На 28-й хвилині «зелено-білі» забили після подачі кутового: під воротами прикарпатців виникла сумбурна боротьба за м’яч, в якій найпроворнішим опинився Артур Шута – саме він скерував круглого до сітки.

Лише за рахунку 0:4 гравці «Ніки» спромоглися на свій перший і останній гол у матчі. Щоправда вийшов він насправді надзвичайно красивим: після дальнього удару метрів з 22-ох м’яч почергово «поцілував» обидві стійки і лише після цього перетнув лінію воріт. Але господарі уже за хвилину наочно довели, що також вміють красиво стріляти по цілі. Дальній удар від того ж таки Артура Шути і 5:1 – за такого рахунку суперники пішли на перерву.

У другому таймі глядачі побачили два ідентичні голи від «левів»: подача кутового і результативний удар в дотик по воротах. У першому випадку свій «автограф» на пам’ять гостям залишив Віталій Славецький, а в другому – Тарас Кудь. 7:1 – цифри говорять самі за себе.

U-15

«УФК-Карпати» (Львів) – ДЮФШ ФК «Мункач» (Мукачеве) – 4:1 (3:0)

10 вересня. Початок – 14:00. Дубляни. Стадіон ЛНАУ

Голи карпатівців: Фокащук (17, 22), Дідик (32), Раделицький (54).

Долю матчу фактично було вирішено уже в першій 35-хвилинці (команди цієї вікової категорії офіційні поєдинки проводять у форматі два тайми по 35 хвилин). Щоправда гості трималися майже до середини першого тайму. Рахунок було відкрито на 17-й хвилині, коли Роман Дідик викотив круглого на 18 метрів Назарію Фокащуку і лівий захисник «академіків» поцілив у дальній кут. Той таки Фокащук забив і другий м’яч, оформивши тим самим «дубль». Цього разу, отримавши шкіряну сферу у карному майданчику, він метрів з семи розстріляв ворота ударом під поперечину – ледь не порвав сітку.

Підсумок першої половини зустрічі підвів Роман Дідик, який у такий спосіб довів, що має не тільки диспетчерські здібності, а й бомбардирські також. Один з братів-близнюків Пазиняків Віталій потужно вистрілив по цілі – голкіпер закарпатців м’яча відбив, але партнери по обороні йому не допомогли – першим на добиванні був Дідик.

У середині другого тайму, а саме на 54-й хвилині, своє вагоме слово сказав й інший Пазиняк – Юрій. Пробиваючи по воротах, він добряче приклався по м’ячу. Голкіпер кінчиками пальців перевів шкіряну сферу у поперечину, але знову, доки захисники «Мункача», як то кажуть, дивилися футбол, Юрій Раделицький головою доправив круглого до сітки.

Уникнути «сухої» поразки закарпатцям вдалося наприкінці матчу. На передостанній хвилині гравець гостей красивим ударом метрів з 18-ти, що називається, зняв павутиння з дальньої «дев’ятки». Втім, красень-гол не врятував «Мункач» від поразки – 4:1 на користь підопічних Тараса Павліша та Ігоря Артимовича.

«Ніка» (Івано-Франківськ) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 1:4 (1:2)

10 вересня. Початок – 14:00. Ямниця. Стадіон «Цементник»

Голи карпатівців: Карабін (8, 40), Петросюк (20), Тлумак (46).

Коли б гості реалізували усі свої моменти, то рахунок стовідсотково був би двозначним. Незважаючи на спеку та далеко не найкращої якості газон, підопічні Віталія Пономарьова та Івана Шуги увесь матч провели агресивно і до самого фінального свистка не припиняли тиск на ворота господів. Втім, помилок у грі «левів» також вистачало, особливо у завершальній фазі атак. Та все ж чотири рази вони таки довели справу до взяття воріт суперника, пропустивши при цьому лише один м’яч.

Рахунок було відкрито доволі швидко – уже на 8-й хвилині партнери пасом у розріз вивели на очне побачення з воротарем Ярослава Карабіна і голеадор «зелено-білих» технічно покотив круглого повз голкіпера до сітки. А за 12 хвилин хорошу багатоходівку за участю того ж таки Карабіна, а також Юрія Тлумака і Ігоря Бекерського результативно завершив Святослав Петросюк.

Та піти на перепочинок з комфортною перевагою в два м’ячі карпатівцям не вдалося. На останній хвилині першої половини зустрічі прикарпатці чи не вперше дійшли до воріт «Карпат» і зуміли забити. Напрочуд красивий удар з кута карного майданчика зовнішньою стороною стопи у виконанні гравця «Ніки» прийшовся прямісінько у дальню «дев’ятку» воріт. 2:1 на користь гостей – за такого рахунку пролунав свисток про завершення першого тайму.

Втім, пропущений карпатівцями м’яч у роздягальню аж ніяк не вплинув на перебіг подій у другому таймі. Львів’яни продовжували контролювати гру і зрештою здобули перемогу з переконливим рахунком 4:1. Спочатку Ярослав Карабін з лівої влучно пробив у притул з ближньою стійкою зі штрафного метрів з 22-ох з кута штрафного майданчика на правому фланзі атаки. А за п’ять хвилин він же віддав передачу на Юрія Тлумака і той підвів підсумок гри.

U-14

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «Ніка» (Івано-Франківськ) – 3:0 (2:0)

10 вересня. Початок – 14:00. Львів. Стадіон «Україна (верхнє поле)

Голи карпатівців: Бобиляк (11), Литвиненко (20), Яців (42).

Звітний поєдинок був прем’єрним у Дитячо-юнацькій лізі для обох команд. Одразу скажемо, що для гостей перший млинець виявився глевким – господарі повністю переграли суперника, реалізувавши, щоправда, лише три моменти з тої кількості, яку створили упродовж двох таймів. Про перевагу «левів» свідчить найкращим чином той факт, що прикарпатці так жодного разу серйозно й не загрожували їхнім воротам.

Перший гол «зелено-білі» забили на 11-й хвилині: на правому фланзі Віталій Роман пасом на хід вивів у прорив Ігоря Бобиляка, той увірвався в штрафний майданчик і поцілив у дальній кут. Він прийняв активну участь і в другому голі, виконавши передачу в карну зону. У боротьбі за м’яч виник сумбур, а найкраще в ситуації розібрався Богдан Литвиненко, пробивши ефективно по цілі. 2:0 на користь карпатівців – саме за такого рахунку команди пішли на перерву.

У другій половині зустрічі підопічні Романа Деркача та Андрія Василитчука продовжували тиснути на ворота суперника і таки забили третій гол. У фіналі позиційної атаки Денис Яців, який вийшов на заміну, отримав проникаючу передачу в карний майданчик, технічно «прибрав» двох захисників і пробив у протихід голкіперу. 3:0 – не найгірший початок для дебюту.

Додамо, що матчі другого туру відбудуться у наступну суботу, а саме 17-го вересня...

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua