Дитячо-юнацька футбольна ліга України. Огляд матчів шістнадцятого туру

23 травня 10:00
Переглядів: 168
ДЮФЛ

У суботу, 21-го травня, у Вищій лізі Дитячо-юнацької футбольної ліги України, в якій беруть участь 160 команд (по 40 у чотирьох вікових категоріях – U-17, U-16, U-15 і U-14), відбулися матчі 16-го туру попереднього етапу змагань. Виходили на поле і вісім команд, що представляють у змаганні ФК «Карпати» – по чотири колективи Академії футболу «УФК-Карпати» та СДЮШОР «Карпати».

Пропонуємо вашій увазі огляд матчів 16-го туру попереднього групового етапу за участю представників ФК «Карпати».

U-17

«Буковина» (Чернівці) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:3 (0:1)

«Зелено-білі академіки» з перших хвилин гри на полі стадіону «Мальви» у Чернівцях дали зрозуміти, що їх влаштує тільки переможний результат. Однак довше, ніж до середини першого тайму бодай раз довести свої атаки до взяття воріт суперника підопічним Ярослава Дмитрасевича і Віталія Лобасюка не вдавалося. І все ж на 25-й хвилині гості таки відкрили рахунок. Нападник Сергій Мацалап, який уже на 10-й хвилині замінив свого колегу по амплуа, травмованого Юрія Боднаря, виконав подачу на дальню стійку, де Андрій Ременяк прийняв круглого, поклав воротаря і скерував м’яча до сітки.

Подвоїв перевагу в рахунку нашої команди її головний голеадор Тарас Пецків, який в середині другого тайму прийняв передачу в карному майданчику господарів і другим дотиком поцілив у дальній кут. Підвів підсумок матчу центральний захисник Максим Дерман, який прийшов в штрафний майданчик суперника на корнер і після подачі кутового у виконанні Сергія Мацалапа головою скерував шкіряну сферу у сітку – класика футболу у виконанні «академіків»!

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – ДЮСШ (Тернопіль) – 5:0 (4:0)

Поєдинок на центральному полі легендарного стадіону «Україна» пройшов за повної переваги карпатівців. Підопічні Романа Деркача та Івана Шуги, ще до перерви забили чотири м’ячі у ворота сусідів з Тернополя і фактично вирішили долю зустрічі на свою користь. Рахунок у грі відкрив Данило Мельник, який відкрився на забійній позиції, отримав передачу і влучно пробив по цілі. Після цього настала черга нападника Назарія Нича, який двічі поспіль завершував зусилля своїх партнерів результативними пострілами. Четвертий м’яч у грі на свій рахунок записав Андрій Рехман, який і підвів підсумок першої половини гри – 4:0 на користь господарів.

Після відпочинку «зелено-білі» продовжували за всіма складовими футболу переважати тернополян, створивши цілу низку гольових моментів. Напевне, якби вдалося реалізувати третину з них, то рахунок був би двозначним. Але «леви» обмежилися «контрольним пострілом». Його виконав все той же Назарій Нич, який у такий спосіб оформив «хет-трик», а фінальний свисток зафіксував звитягу карпатівців з розгромним рахунком 5:0.

U-16

ДЮСШ (Тернопіль) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 1:3 (0:1)

Гості з перших хвилин матчу захопили територіальну та ігрову ініціативу. Не забарилися підопічні Василя Леськіва та Любомира Вовчука і зі створенням гольових моментів, але до перерви матеріалізувати в гол вдалося лише один з них. Флангову передачу зліва від Назара Стебельского замкнув Іван Желізко.

Хід гри по перерві не змінився – «Карпати» продовжували тиснути на ворота суперника і забили ще два м’ячі. Спершу багатоходівку гостей влучним ударом завершив нападник Роман Сидорів, а згодом захисник Олександр Апарін виконав фланговий простріл в отвір воріт, а голкіпер, якого дезорієнтував Роман Сидорів, впіймав облизня і в підсумку круглий затріпотів у сітці. Господарі спромоглися тільки на те, щоб не піти з поля із «сухою» поразкою. На 79-й хвилині форвард тернополян замкнув фланговий простріл і арбітр зафіксував перемогу «зелено-білих» з рахунком 3:1.

«УФК-Карпати» (Львів) – «Буковина» (Чернівці) – 4:0 (1:0)

Обидва тайми матчу пройшли за повної переваги господарів, які з перших і до останніх миттєвостей гри змусили гостей забути про атаку і максимально зосередитися на обороні власних воріт. Протрималися буковинці лише трохи більше 20 хвилин. Швидкий перехід від оборони до атаки «академіків» завершився прострілом нападника Сергія Дудинського, який замкнув хавбек Іван Кормаш. Цей м’яч виявився єдиним у першому таймі, а по перерві підопічні Володимира Вільчинського та Івана Павлюха забили ще три м’ячі.

Автором другого голу у матчі став правий захисник Петро Харжевський, який своєчасно підключився до атаки і завершив фланговий простріл Вадима Сидорука. Невдовзі Максим Піхоцький в тік з центру поля сам на сам з воротарем і виграв очну дуель у голкіпера «Буковини». Останню крапку в матчі поставив Сергій Дудинський, який зліва увірвався в карну зону. Технічно взявши м’яча під себе, він обіграв захисника і розрядив праву «гармату» пострілом у ближній кут.

U-15

«Буковина» (Чернівці) – «УФК-Карпати» (Львів) – 1:3 (0:2)

15-річні вихованці Академії футболу «УФК-Карпати» приїхали до Чернівців з твердим наміром зберегти за собою перше місце в турнірній таблиці. З перших хвилин гри підопічні Романа Гнатіва почали тиснути на ворота суперника, але для того, щоб відкрити рахунок, їм знадобилося більше, ніж половина першого тайму. Форвард Вадим Мельничук з правого флангу атаки змістився до середини і пробив в дальній кут. Чи залетів би м’яч до сітки – достеменно не відомо, але інший нападник нашої команди Роман Наконечний про всяк випадок підкоректував траєкторію польоту круглого і той гарантовано відправився у ціль. Перевагу «академіків» не задовго до свистка на перерву подвоїв Данило Сікан, реалізувавши вихід один на один з голкіпером.

У середині другого тайму буковинці повернули інтригу в гру. Під час боротьби на другому поверсі після подачі кутового господарями поля арбітр побачив порушення правил зі сторони гостей і без вагань вказав на точку, хоча пенальті був доволі сумнівним. Суддівський вирок було виконано бездоганно і рахунок став 2:1 на користь «академіків». Втім уже за якихось п’ять хвилин наша команда відновила перевагу в забитих м’ячах до двох голів. І знову відзначився, Роман Наконечний, який пройшов по правому флангу, змістився до середини і з лівої невідпорно пробив у дальній кут. Цей гол і підвів підсумок матчу – 3:1 на користь карпатівців.

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – ДЮСШ (Тернопіль) – 4:0 (4:0)

Малюнок гри в обох таймах матчу на центральному полі стадіону «Україна» був однаковим – господарі левову частку ігрового часу атакували, а гості, відповідно, були зайняті тим, що стримували тиск суперника. В підсумку «зелено-білі леви» забили чотири «сухі» м’ячі. Причому усі голи до сітки воріт тернополян залетіли у першій половині зустрічі. Лік голам у поєдинку відкрив захисник Степан Григоращук, якому після подачі корнера скинув круглого під удар колега по амплуа Віталій Славецький. Відбити постріл карпатівця з близької відстані у голкіпера не було жодних шансів. Після цього «дубль» до свого активу записав форвард Максим Гірний. А незадовго до свистка на перерву влучним ударом відзначився ще один Максим – хавбек Іванюк.

По перерві підопічні Віталія Шумського та Андрія Грінера обертів не збавили, а от механізм реалізації гольових моментів почав у них барахлити, хоча нагод довести справу до повного розгрому біло більше, ніж достатньо. Як наслідок, рахунок першої половини зустрічі у другому таймі залишився незмінним і фінальний свисток головного арбітра зафіксував перемогу нашої команди з рахунком 4:0.

U-14

ДЮСШ (Тернопіль) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 1:2 (1:1)

Наймолодші вихованці СДЮШОР «Карпати» серед команд школи, що грають у першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України, в гостьовому матчі у Тернополі з самого початку дали зрозуміти, що мають величезне бажання поповнити свій турнірний доробок на три пункти. І за великим рахунком, ще у першому таймі підопічні Андрія Василитчука повинні були знімати усі питання стосовно долі поєдинку. Одних тільки виходів один на один з воротарем тернополян у них було аж п’ять. Однак реалізувати футбольний буліт нашим хлопцям у першому таймі вдалося лише один раз, а зробив це нападник Ярослав Карабін. Натомість господарі реалізували чи не єдиний свій шанс у першій половині зустрічі. Тож на перерву команди пішли за нічийного рахунку – 1:1.

Нічого у грі не змінилося й у другій половині. «Зелено-білі» знову багато атакували, створювали гольові моменти, але з реалізацією продовжували виникати проблеми. Як і до перерви, після відпочинку «леви» забили тільки один м’яч. І знову відзначився Ярослав Карабін, якого партнери розрізним пасом вивели фактично на очне побачення з голкіпером. Цей епізод і приніс нашій команді перемогу. Однак мінімальний рахунок 2:1 аж ніяк не відповідає тому, що відбувалося на полі упродовж обох таймів.

«УФК-Карпати» (Львів) – «Буковина» (Чернівці) – 2:0 (2:0)

У цій же віковій групі U-14 за повної переваги команди нашого клубу пройшов і поєдинок в Дублянах на затишному стадіоні Львівського Національного аграрного університету, де вихованці Академії футболу «УФК-Карпати» приймали одноліток чернівецької «Буковини». Щоправда, підопічні Тараса Павліша та Ігоря Артимовича ще до перерви зробили рахунок для себе цілком комфортним – 2:0. Перший гол організували брати-близнюки Пазеняки: Юрій став автором забитого м’яча, а Віталій записав до свого активу результативну передачу. А подвоїв перевагу господарів поля у рахунку нападник Юрій Раделицький, який вгатив шкіряну сферу до сітки невідпорним пострілом метрів з 16-и.

Втім ще до свистка на перерву той таки Юрій Раделицький встиг стати і до певної міри антигероєм зустрічі. Отримавши друге попередження, він був вилучений з поля, змусивши своїх партнерів більшу частину матчу грати у чисельній меншості. Напевне, саме з цієї причини після перепочинку «зелено-білі академіки» голів більше не забивали. Однак до переможного результату гру вони довели доволі спокійно. Навіть відіграти один м’яч у гостей в другому таймі шансів фактично не було.

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua