Дитячо-юнацька футбольна ліга України: Огляд матчів сімнадцятого туру

28 травня 15:00
Переглядів: 124
ДЮФЛУ

У Вищій лізі Дитячо-юнацької футбольної ліги України, в якій беруть участь 160 команд (по 40 у чотирьох вікових категоріях – U-17, U-16, U-15 і U-14), відбулися матчі 17-го, передостаннього туру попереднього етапу змагань. Виходили на поле і вісім команд, що представляють у змаганні ФК «Карпати» – по чотири колективи Академії футболу «УФК-Карпати» та СДЮШОР «Карпати».

Загалом у восьми іграх юні «зелено-білі леви» здобули п’ять перемог, один матч зіграли внічию і зазнали двох поразок. У ворота суперників карпатівці забили 18 м’ячів, а в свої пропустили 7.

Пропонуємо вашій увазі огляд матчів 17-го туру попереднього групового етапу за участю представників ФК «Карпати»:

U-17

«Ніка» (Івано-Франківськ) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 2:7 (0:5)

Розгром господарів розпочав і завершив нападник гостей Назарій Нич. Почалося усе з того, що він реалізував вихід один на один з воротарем. Далі двічі розрядив свою «гармату» опорник Остап Малашевський. До свистка на перерву карпатівці довели рахунок до 5:0 на свою користь. Спершу багатоходову комбінацію підопічних Романа Деркача та Івана Шуги розстрілом воріт «Ніки» з п’яти метрів довершив Олег Кос, а підсумок першого тайму підвів все той же Нич.

Другий же тайм почався з того, що господарі «розмочили» рахунок. Але гості в боржниках не залишилися, відповівши двома голами невгамовного Назарія Нича, який у такий спосіб офрмив у матчі «покер». Прикарпатцям, щоправда, вдалося забити ще один м’яч, що дозволило їм рахунок другого тайму звести внічию – 2:2. Більше того, у них був чудовий шанс навіть його виграти, але на останній хвилині не вдалося реалізувати пенальті – круглий після удару з точки полетів вище каркасу воріт. Тож фінальний свисток зафіксував перемогу «зелено-білих» з рахунком 7:2.

«УФК-Карпати» (Львів) – СДЮСШОР (Ужгород) – 1:1 (1:1)

Гра для господарів поля розпочалася, що називається, гірше не придумаєш: уже на 2-й хвилині матчу голкіпер «УФК-Карпати» Антон Задерейко елементарно прогавив дальній удар і м’яч залетів до сітки. Що тут скажеш? – Буває...

Відігралися «зелено-білі академіки» у середині першої половини зустрічі. Розігравши «стіночку», партнери віддали, висловлюючись футбольним сленгом, на третього і Віталій Сільченко вискочив один на один з воротарем. Атакувальний хавбек в дотик пробив і круглий між ногами голкіпера залетів до сітки.

По перерві підопічні Ярослава Дмитрасевича та Віталія Лобасюка, які ще в попередніх турах гарантували собі перше місце та путівку у фінальну частину першості ДЮФЛ України, грали в своє задоволення – багато атакували, в «бойових» умовах награвали нові комбінації, нанесли чимало ударів по воротах. Однак забити ще один м’яч і тим самим подарувати Ярославу Івановичу перемогу до дня його народження (сьогодні Ярославу Дмитрасевичу виповнюється 76 років) «академікам» так і не вдалося. Будемо сподіватися, подарунок вони відклали до фіналу турніру.

U-16

СДЮСШОР (Ужгород) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:2 (0:0)

Перший тайм гри на полі стадіону «Спартак» в Ужгороді пройшов за повної переваги гостей. Однак до по-справжньому гольових моентів довести справу бодай раз у першій половині зустрічі підопічним Володимира Вільчинського та Івана Павлюха так і не вдалося.

Зате після відпочинку «зелено-білі» не лише почали всерйоз загрожувати воротам господарів, а й змогли провести дві результативні атаки, які точними ударами в обох випадках завершував Вадим Сидорук. У першому гольовому епізоді форварда на очне побачення з голкіпером закарпатців вивів його напарник по амплуа Сергій Дудинський. А невдовзі Вадим технічно підсік круглого над воротаем, який кинувся йому у ноги.

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «Ніка» (Івано-Франківськ) – 1:0 (0:0)

Гра від першої до останньої хвилини проходила за повної переваги господарів. Підопічні Василя Леськіва та Любомира Вовчука більше восьмидесяти відсотків ігрового часу контролювали м’яч, весь час комбінували, постійно змінюючи напрям атаки, що дозволяло увесь час тримати в напрузі оборону та голкіпера івано-франківців. Не бракувало й гольових моментів, які «леви» створювали із завидною постійністю. Однак круглий ніяк не хотів залітати до сітки. І лише на самому початку другого тайму «зелено-білі» нарешті забили. Після флангової подачі з правого крила атаки нападник господарів Володимир Задерецький замкнув дальню стійку, закотивши круглого у фактично пусті ворота.

U-15

«Ніка» (Івано-Франківськ) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 3:1 (2:1)

До Івано-Франківська наставники 15-річних вихованців СДЮШОР «Карпати» Віталій Шумський і Андрій Грінер привезли фактично резервний склад. Справа в тому, що піднятися вище другого місця «левам» уже не вдасться. Так само їм не грозить і опуститися на третє. Тому надали ігрову практику тим, хто більшу частину сезону проводив на лаві запасних.

Відсутність багатьох гравців основного складу у гостей додала господарям віри у можливість досягти позитивного результату і вже в першому таймі вони повели в рахунку 2:0. Щоправда, ще до свистка на перерву карпатівці один м’яч відіграли. Півзахисник Валентин Кіш віддав у розріз передачу на Тараса Кудя і форвард нашої команди скоротив відставання у забитих голах до мінімуму – 2:1.

По перерві карпатівці намагалися відіграти і другий м’яч. Шансів для цього у них вистачало, але реалізувати бодай хоча б один із них не склалося. Водночас гравці «Ніки» за дві хвилини до фінального свистка провели результативну атаку і здобули таку жадану для себе перемогу з рахунком 3:1.

«УФК-Карпати» (Львів) – СДЮСШОР (Ужгород) – 3:0 (0:0)

У першій половині зустрічі на полі затишного стадіону Львівського Національного аграрного університету в Дублянах господарям так жодного разу й не вдалося матеріалізувати у голи свою ігрову перевагу. Але те що не виходило до свистка на перерву, підопічні Романа Гнатіва втілили у життя в другому таймі, забивши у ворота гостей із Закарпаття три «сухих» м’ячі. Причому усі три «автографи» у «заліковці» «школярів» із Ужгорода поставив «академік» Данило Сікан.

Рахунок було відкрито після стандарту. Штрафний удар гості заблокували, але круглий відскочив до нападника «академіків» і Данило в дотик розстріляв ворота метрів з 12-ти. До друго голу призвела швидка контратака нашої команди. Після подачі кутового вдалося перехопити м’яч, пішла довга передача вперед і Сікан, підхопивши круглого на своїй половині поля, утік від захисників – виграти у голкіпера очну дуель для нього було справою техніки. Третій же гол, як і перший, було забито зі стандарту. Пішов удар зі штрафного і Данило, підставивши ногу, вдало підкоректував політ шкіряної сфери, яка за мить затріпотіла у сітці.

U-14

СДЮСШОР (Ужгород) – «УФК-Карпати» (Львів) – 1:0 (0:0)

Наймолодші «академіки» у своєму прем’єрному сезоні в першості ДЮФЛ України вихід до фінальної частини змагань вирішили достроково. Тож до Ужгорода Тарас Павліш та Ігор Артимович привезли напівекспериментальний склад. Тим не менше, загалом гра була рівною. Якщо перевага у господарів й була, то мінімальна. Можливо, у відсотках десь приблизно 55 на 45. При цьому «зелено-білі академіки» в одному з епізодів поцілили у попереччину, а в іншому примудрилися не влучити у порожні ворота.

Найбільш справедливим підсумком гри однозначно була б нічия. Однак футбол тим і цікавий, що далеко не завжди хід подій у матчі відповідає його підсумковому результату. Ось і цього разу трапилося саме так. На останній хвилині поєдинку гравець команди господарів виконував флангову передачу верхом, а закінчилася вона тим, що м’яч залетів за комірець голкіпера гостей...

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «Ніка» (Івано-Франківськ) – 3:0 (0:0)

Гра наймолоших команд СДЮШОР «Карпати» і «Ніки» посеред тих, що беруть участь у першості ДЮФЛ України на верхньому полі стадіону «Україна» в місті Лева, очікувано пройшла за повної переваги господарів. Однак у першій половині зустрічі у «зелено-білих» не склалося – бажання забити десь переважало вміння це зробити.

Але у другій половині гри підопічних Андрія Василитчука прорвало. Почин забитим голам, як і має бути, зробив голеадор команди Ярослав Карабін, якого партнери вивели на очне побачення з голкіпером гостей і нападник його не змарнував. Незадовго Ярослав наочно продемонстрував, що він вміє не тільки завершувати атаки, а й віддавати результативні передачі. Саме Карабін зробив пас на Юрія Тлумака і капітан нашої команди подвоїв перевагу в рахунку. А автором третього голу, який і підвів підсумок гри на користь «зелено-білих», став Юрій Хорош. Нападник господарів поля отримав м’яча у штрафному майданчику і технічно розібрався із захисником та воротарем «Ніки».