Дитячо-юнацька футбольна ліга України. Огляд матчів вісімнадцятого туру

02 червня 08:39
Переглядів: 120
ДЮФЛ U-17

У Вищій лізі Дитячо-юнацької футбольної ліги України, в якій беруть участь 160 команд (по 40 у чотирьох вікових категоріях – U-17, U-16, U-15 і U-14), відбулися матчі 18-го, заключного туру попереднього етапу змагань сезону-2015/2016.

Виходили на поле і вісім команд, що представляють у змаганні ФК «Карпати» – по чотири колективи Академії футболу «УФК-Карпати» та СДЮШОР «Карпати».

Пропонуємо вашій увазі огляд матчів 18-го туру попереднього групового етапу за участю представників ФК «Карпати».

U-17

BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:4 (0:1)

Остання гра групового етапу у Володимир-Волинську для команди Академії футболу «УФК-Карпати» не мала жодного турнірного значення – за будь-якого результату «зелено-білі академіки» фінішували б першими. Тим не менше підопічні Ярослава Дмитрасевича серйозно налаштувалися на поєдинок проти одноліток з місцевої футбольної школи BRW-ВІК і переграли господарів за усіма складовими футболу. Обидва тайми гості повністю диктували свої умови, створили багато гольових моментів, чотири з яких довели до взяття воріт суперника.

Рахунок було відкрито на 17-й хвилині. Оборона волинян негостинно у власному штрафному майданчику зустріла голеадора «академіків» Тараса Пецківа і арбітр призначив пенальті. Сам же постраждалий результативно й виконав вирок судді. 1:0 на користь львів’ян – за такого рахунку команди пішли на перерву.

У другому таймі хід подій не змінився. Більше того, уже за перші п’ять хвилин після поновлення гри рахунок зріс до 3:0, причому обидва м’ячі забив все той же Тарас Пецків, оформивши у такий спосіб «хет-трик». Відзначимо, що обидва рази «академік» за рахунок індивідуальної майстерності входив у карну зону і наносив влучні постріли по воротах.

Останню крапку в матчі поставив Олег Антошик. На 71-й хвилині Андрій Ременяк пройшов по лівому флангу і виконав простріл. Першим на м’ячі був Антошик, який на швидкості пробив у дотик і круглий з невеличким рикошетом залетів до сітки – 4:0.

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – ФК «Мункач» (Мукачеве) – 4:1 (2:0)

Героєм матчу, який пройшов за повної переваги господарів, став нападник «левів» Олег Кос, якому в день гри виповнилося 17 років. Саме він і відкрив рахунок в матчі, замкнувши простріл з лівому флангу ударом з меж воротарського майданчика. Долучився Олег і до другого голу в матчі. На ньому суперники порушили правила в карній зоні і Остап Малашевський реалізував пенальті. За рахунку 2:0 на користь карпатівців команди пішли на перерву.

У другому таймі «зелено-білі» розіграли комбінацію на правому фланзі, в фіналі якої Олег Кос увійшов в штрафний майданчик і влучно поцілив у дальній кут, оформивши «дубль». Останній гол у складі «Карпат» забив інший форвард Назарій Нич, який після подачі справа метрів з восьми щокою в дотик поклав круглого у сітку.

Однак отримати «суху» перемогу підопічним Романа Деркача та Івана Шуги не вдалося. Помилка оборони господарів дозволила закарпатцям наприкінці гри «розмочити» рахунок. Втім, цей гол не надто вплинув на настрій «левів», які отримавши перемогу з рахунком 4:1, ввечері пішли на свій випускний вечір у рідну школу, на якому заодно відсвяткували й день народження героя зустрічі Олега Коса. Але усе було в межах розумного, адже уже в кінці тижня на команду чекає перший матч плей-оф за путівку на фінальний турнір першості ДЮФЛ України.

U-16

ФК «Мункач» (Мукачеве) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 3:1 (1:1)

Карпатівці розпочали гру, що називається, краще не придумаєш – вже на 4-й хвилині матчу відкрили рахунок. Прудконогий нападник «левів» Василь Куртиняк утік від захисників, обіграв на швидкості голкіпера і закотив круглого у пусті ворота. Закарпатці відігралися наприкінці першого тайму. Високорослий центрфорвард «Мункача» після подачі з кутового з району ближньої стійки головою влучно скерував шкіряну сферу у дальній кут. 1:1 – рахунок першого тайму.

А щойно почався другий тайм, арбітр призначив сумнівний пенальті у ворота «зелено-білих». На думку судді після флангового прострілу хтось з гравців нашої команди зіграв рукою. Після удару з точки м’яч затріпотів у сітці і господарі вийшли вперед – 2:1. А за кілька хвилин, скориставшись невеликою розгубленістю у грі гостей, команда з Мукачеве забила втретє. Тож підопічні Василя Леськіва і Любомира Вовчука програли останній матч попереднього етапу з рахунком 1:3, посіли третє місце в групі і тепер на них чекають два матчі плей-оф за путівку на фінальний турнір першості ДЮФЛ України.

«УФК-«Карпати» (Львів) – BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – 0:0

Гра на полі затишного стадіону Львівського Національного аграрного університету була стиковою в боротьбі за перше місце. Причому господарів влаштовувала й нічия, а от гостям необхідно було обов’язково перемагати. Тож кожна з команд розуміла ціну забитого або пропущеного голу і в першу чергу суперники подбали про безпеку власних воріт. Як наслідок, за 65 хвилин гри глядачі не побачили ні одного насправді небезпечного моменту.

Тільки коли до фінального свистка залишилося хвилин 15, волиняни, яким треба було вигравати, почали йти вперед досить великими силами. Галичани ж тільки цього й чекали. Господарі у заключній частині матчу добре вибігали в контратаки і двічі були дуже близькими до того, щоб забити. Однак Вадим Сидорук та Ілля Руденко потенційно гольові моменти «успішно» запороли. А наприкінці гри «академіки» ледь не поплатилися за це пропущеним голом. Виручив голкіпер Михайло Готра, який потягнув небезпечний постріл у ближній кут. Тож фінальний свисток зафіксував гросмейстерську нічию – 0:0, яка гарантувала підопічним Володимира Вільчинського та Івана Павлюха перше місце і пряму путівку на фінальний турнір.

U-15

BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:3 (0:2)

Поєдинок 15-річних вихованців BRW-ВІК і «УФК-Карпати» нагадував гру їхніх на два роки старших одноклубників, яка на полі стадіону «Олімп» розпочалася двома годинами раніше. Гості, які приїхали до Володимир-Волинська з путівкою на фінальний турнір в кишені, грали у своє задоволення і повністю перегравали господарів. Як наслідок, перемога підопічних Романа Гнатіва з рахунком 3:0. Рахунок було відкрито на 18-й хвилині. Голкіпер волинян помилився на виході і м’яч полетів на задню стійку на ніким неприкритого Вадима Мельнійчука. Нападник «академіків» в академічному стилі спокійно прийняв круглого, змістився до середини і розстріляв ворота. 1:0 на користь львів’ян – за такого рахунку команди пішли на перепочинок.

Після подачі з кутового львів’яни забили й другий м’яч. Центральний захисник Дмитро Лукіянчук, який прийшов на стандарт до штрафного майданчика суперника, виграв другий поверх і головою переправив шкіряну сферу до сітки. Сталося це на 13-й хвилині другого тайму, або на 48-й хвилині матчу.

А наприкінці зустрічі красень-гол забив форвард гостей Вадим Гудзінський. «Академіки» розіграли комбінацію, в фіналі якої партнери підсічкою закинули м’яча за спини центральних оборонців BRW-ВІК на хід Вадиму і той на швидкості, не опускаючи м’яча на землю, першим дотиком прийняв його, а другим без шансів для голкіпера пробив по воротах. Ефектна крапка в матчі, який завершився перемогою наших хлопців з рахунком 3:0.

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – ФК «Мункач» (Мукачеве) 0:2 (0:1)

Гра на верхньому полі стадіону «Україна» пройшла за повної переваги господарів. І це при тому, що тренери «зелено-білих» Віталій Шумський і Андрій Грінер, зважаючи на той факт, що за будь-якого рахунку команда займе друге місце у групі, виставили на звітний поєдинок експериментальний склад, надавши ігрову практику тим, хтоо мав її менше упродовж сезону. Та незважаючи ні на що, «леви» домінували два тайми, створили чимало гольових моментів, однак так і не змогли бодай раз матеріалізувати свою ігрову та територіальну перевагу в забиті м’ячі.

Натомість гравці «Мункача», практично нічого не створивши, в кожному з таймів забили по голу і перемогли з рахунком 2:0. Особливо дивовижним вийшов перший м’яч. Дальній удар метрів з 25-и був насправді потужним. До того ж м’яч полетів по дуже хитрій траєкторії та ще й перед голкіпером вдарився об газон і з відскоку залетів до сітки...

U-14

ФК «Мункач» (Мукачеве) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) 0:3 (0:0)

З перших хвилин матчу господарі поставили у своєму штрафному майданчику «автобус», пройти який гостям до свистка на перерву так і не вдалося. Тож на перерву суперники пішли за «сухого» рахунку – 0:0.

У другій половині гри «леви», судячи з усього, отримавши вказівку від свого тренера Андрія Василитчука, трохи відійшли назад, чим ніби то послабили тиск на ворота закарпатців. Та насправді, подібний хід дозволив «зелено-білим» отримати хоч якийсь ігровий простір на підступах до карної зони суперника. І тут же у них почали виходити проникаючі атаки. А героєм зустрічі став центрфорвард «левів» Арсен Ковтун, який за відсутності основного голеадора команди Ярослава Карабіна, що пропускав гру через перебір жовтих карток, вперше вийшов на поле в стартовому складі. І треба сказати, що Арсен повністю замінив Славка. Грамотно відкриваючись у вільних зонах, він двічі виходив на очне побачення з голкіпером, обігрував його і залишав свій автограф у воротах господарів.

Автором третього, останнього голу в матчі став ще один нападник карпатівців Максим Качор, який своєчасно відгукнувся на фланговий простріл і зігравши на випередження, переправив круглого до сітки. 3:0 на користь «зелено-білих», на яких тепер чекають два матчі плей-оф за путівку на фінальний турнір першості ДЮФЛ України.

«УФК-«Карпати» (Львів) – BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – 3:0 (2:0)

Упродовж двох таймів господарі, виявившись не надто гостинними в позитивному, як для футболу, значенні цього слова, не дозволили гостям фактично нічого створити поблизу своїх воріт. Водночас підопічні Тараса Павліва та Ігоря Артимовича в передній лінії постійно тримали в напрузі оборону та голкіпера BRW-ВІК. Волиняни, треба віддати їм належне, з усіх сил намагалися відбиватися, але в трьох епізодах таки не змогли вберегти свої ворота від їх підкорення галичанами.

Вперше це сталося у середині першого тайму, коли лівий захисник нашої команди Назарій Фокащук пройшов по лівому флангу і виконав простріл, а нападник Юрій Раделицький, перебуваючи на ближній стійці, переправив м’яча у дальній кут. Подвоїли перевагу господарі ще до перерви. Той таки Юрій Раделицький, прийнявши у карному майданчику спиною до воріт передачу від хавбека Назара Сущака, скинув круглого Юрію Пазеняку і форвард з лівої вгатив його у дальню, праву від голкіпера «дев’ятку» воріт.

Єдиний гол у другій половині зустрічі було забито зі стандарту. На 12-й хвилині після перерви (42-га хвилина матчу) Назар Сущак справа подав кутовий, центральний захисник Вадим Яремчук, своєчасно прийшовши на допомогу партнерам, виграв другий поверх і скинув головою м’яча на Мар’яна Мокрика, якому залишалося тільки підставити ногу. 3:0 – ще одна перемога і тепер можна спокійно готуватися до фінального турніру.