Дитячо-юнацька футбольна ліга України: п'ятнадцятий тур. Перша частина "зелено-білого" дербі

15 травня 16:00
Переглядів: 368
ДЮФЛУ

Напередодні, 14-го травня, у Вищій лізі Дитячо-юнацької футбольної ліги України, в якій беруть участь 160 команд (по 40 у чотирьох вікових категоріях – U-17, U-16, U-15 і U-14), відбулися матчі 15-го туру попереднього етапу змагань.

Вийшли на поле і чотири з восьми команд, що представляють у змаганні ФК «Карпати» – по два колективи U-17і U-15 Академії футболу «УФК-Карпати» та СДЮШОР «Карпати». Причому зіграли вони між собою.

Пропонуємо вашій увазі огляд першої частини «зелено-білого» дербі в рамках 15-го туру попереднього групового етапу Дитячо-юнацької футбольної ліги України. Обидва матчі відбулися на полі стадіону Львівського Національного аграрного університету в Дублянах, на якому своїх суперників у домашніх поєдинках приймають команди Академії футболу «УФК-Карпати».

U-17

«УФК-Карпати» (Львів) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 2:2 (2:0)

Глядачі стали свідками двох абсолютно різних таймів, хід подій у яких асоціювався з дзеркальним відображенням. Перша половина зустрічі пройшла під диктовку господарів поля. Підопічні Ярослава Дмитрасевича та Віталія Лобасюка за всіма складовими сучасного футболу переважали гостей. Тож рахунок першого тайму – 2:0 на користь «академіків» – повністю відповідав тому, що відбувалося на полі до свистка арбітра на перерву.

Рахунок було відкрито на 15-й хвилині. Голеадор команди «УФК-Карпати» Тарас Пецків отримав передачу спиною до воріт правіше середини, розвернувся і пробив у дальній кут. Голкіпер до м’яча дотягнувся, але відбити його не зміг і той за мить затріпотів у сітці. А за тринадцять хвилин чергова атака господарів завершилася навісом з правого флангу в карну зону, де найпроворнішим виявився нападник Юрій Боднарь, який з лічених метрів проштовхнув круглого у ворота.

За рахунку 2:0 «академіки» мали відмінну нагоду забити у ворота «школярів» ще один, третій гол. Але після удару по воротах форварда Андрія Ременюка м’яч влучив у стійку...

По перерві усе в грі перевернулося з ніг на голову і справа не лише в тому, що пішов дощ. Тепер уже на полі домінували гості. Спершу, щоправда, підопічні Романа Деркача та Івана Шуги ніяк не могли матеріалізувати свою перевагу в забиті м’ячі, але зрештою у середині другого тайму, на 60-й хвилині, один гол таки відіграли. Остап Матушевський розрядив свою гармату, пробиваючи штрафний удар, а Назарій Нич встиг першим на добивання. А за вісім хвилин рахунок став нічийним – 2:2. Роман Оприск з правого флангу атаки виконав навіс на кут воротарського майданчика, звідки вище згаданий Остап Матушевський в дотик скерував шкіряну сферу до сітки.

Кульмінацією гри міг стати момент наприкінці зустрічі, коли гості мали відмінну нагоду здобути супервольову перемогу, але господарів від поразки врятував захисник Максим Дерман, який буквально з лінії воріт головою вибив м’яч у поле. Тож в підсумку фінальний свисток арбітра зафіксував насправді бойову нічию – 2:2, яка стовідсотково є абсолютно справедливим результатом першого карпатівського дербі у 2016 році. Погодилися з цим після гри і тренери обох команд.

U-15

«УФК-Карпати» (Львів) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 2:0 (1:0)

Зовсім іншим був сценарій очного протистояння 15-річних вихованців двох футбольних шкіл ФК «Карпати». Коли аналізувати гру загалом, то господарі поля більшу частину ігрового часу контролювали м’яч, особливо у першому таймі, завдяки чому володіли територіальною та ігровою перевагою. Натомість гра гостей за рахунок швидкого переходу від оборони до атаки виглядала трішечки гостріше. Що ж до гольових моментів, то обидві команди їх створили достатньо багато і саме завдяки цьому гра вийшла доволі видовищною.

А долю зустрічі вирішила краща реалізація гольових моментів. СДЮШОР «Карпати» і в першому, і в другому таймах мали по кілька гарних нагод забити, але сьогодні був не день команди Віталія Шумського та Андрія Грінера – м’яч вперто не йшов у ворота. У цьому, звісно, й чимала заслуга гравців лінії оборони та голкіпера «УФК-Карпати».

Втім, сьогодні добре відіграла уся команда Романа Гнатіва. Зрештою саме збалансована гра в обороні та нападі й принесла їй успіх. «Академіки» зуміли в кожному з таймів забити по голу, що у сумі з грою «на сухо» в захисті дозволило їм перемогти з підсумковим рахунком 2:0. Лік голам було відкрито в середині першого тайму: правий вінгер Вадим Мельнійчук отримав передачу, змістився до середини і з лівої вразив дальній кут воріт команди суперника. А в другому таймі м’яч залетів до сітки воріт гостей внаслідок автоголу, який стався після подачі кутового у виконанні Миколи Романіка.

P.S. Матчі «УФК-Карпати» (Львів) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) у вікових категоріях U-16 та U-14 перенесено на середу, 18-е травня, через зайнятість групи гравців обох команд U-16 в складі юнацької збірної України на ХІІІ Міжнародному турнірі першого президента Федерації футболу України Віктора Баннікова.

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua