Дитячо-юнацька футбольна ліги України: Огляд матчів чотирнадцятого туру

11 травня 08:29
Переглядів: 130
ДЮФЛУ

У Вищій лізі Дитячо-юнацької футбольної ліги України, в якій беруть участь 160 команд (по 40 у чотирьох вікових категоріях – U-17, U-16, U-15 і U-14), зіграно матчі 14-го туру попереднього етапу змагань. Свої матчі провели і вісім команд, що представляють у змаганні ФК «Карпати» – по чотири колективи Академії футболу «УФК-Карпати» та СДЮШОР «Карпати».

Пропонуємо вашій увазі огляд матчів 14-го туру попереднього групового етапу за участю представників ФК «Карпати».

U-17

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – ФК «Львів» (Львів) – 3:0 (2:0)

Початок матчу видався для господарів не простим. Гості дуже активно розпочали і навіть створили один відмінний момент, щоб відкрити рахунок у матчі, але свою команду врятував голкіпер «левів» Вадим Ющишин. Та й в цілому, незважаючи на переконливий кінцевий рахунок, перемога «зелено-білим» далася у важкій боротьбі, у якій ФК «Львів» виглядав гідним опонентом. Але своїми шансами значно краще скористалися «Карпати».

Рахунок на 17-й хвилині відкрив форвард нашої команди Богдан Клим, який вдало зіграв на випередження, пробивши головою після подачі з лівого крила атаки. До перерви перевагу господів у рахунку подвоїв його партнер по амплуа Олег Кос, розстрілявши ворота «містян» у дотик, отримавши флангову передачу. А остаточно усі питання стосовно долі львівського дербі зняв ще один нападник «зелено-білих» Назарій Нич. У фіналі атаки по правому флангу пішла подача верхом у карне зону. Кос скинув круглого під удар Ничу, який, щоправда, не зовсім вдало попав по м’ячу, але головне, той залетів у дальню «дев’ятку». 3:0 – перемога підопічних Романа Деркача та Івана Шуги.

ФК «Мункач» (Мукачево) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:0

Як і прогнозували фахівці, гра пройшла за повної територіальної та ігрової переваги гостей. Підопічні Ярослава Дмитрасевича і Віталія Лобасюка з перших і до останніх миттєвостей поєдинку майже по всім компонентам футболу переважали господарів. Та що з того, коли з реалізацією гольових моментів не склалося. А саме за цим показником, як відомо, у футболі визначається переможець.

Особливо прикро, що «зелено-білі академіки» втратили очки у матчі, в якому нагод забити у них було більше, ніж достатньо. Але десь бракувало майстерності, десь підводила неточність у заключній фазі атаки, а до певної міри на заваді стало й не найкращої якості футбольне поле та відсутність везіння. Ну й звісно не обійшлося без надійної гри воротаря закарпатців. Зокрема, ніхто так і не зрозумів, які голкіпер «Мункача» зумів зреагувати на потужний постріл голеадора нашої команди Тараса Пецківа з п’яти метрів...

U-16

«УФК-Карпати» (Львів) – «Скала» (Моршин) – 1:0 (0:0)

Про такі поєдинки зазвичай кажуть, що гра забувається, а результат залишається. Після матчу наставники «зелено-білих академіків» відверто зізналися, що в цій грі їх задовольнив тільки переможний рахунок. Що ж до якості футболу, то тут особливо тішитися не було з чого. Гра вийшла дуже нервовою, чому в значній мірі посприяло й не надто впевнено суддівство та надмірна емоційність гравців обох команд. Як наслідок, на полі було дуже багато боротьби з великою кількістю дрібних фолів та технічного браку.

У подібних матчах виграє той, хто проявить належний рівень функціональної підготовки, а головне, виявить спортивний характер та волю до перемоги. І можемо з приємністю констатувати, що з цими компонентами футболу у підопічних Володимира Вільчинського та Івана Павлюха усе гаразд. Гра у них відверто не виходила, але хлопці зціпили зуби і таки вирвали перемогу. Щоправда, не обійшлося і без долі фарту. Єдиний у грі гол провів Орест Панчишин. На 50-й хвилині півзахисник «левів» протягнув м’яча, але не став входити у штрафний майданчик – пробив по воротах метрів з двадцяти. Удар вийшов не поганий, а тут ще й припустився технічної помилки голкіпер – тож за мить круглий затріпотів у сітці. 1:0 – на користь «зелено-білих академіків».

BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 0:0

Поєдинок першого кола між 16-річними вихованцями СДЮШОР «Карпат» та BRW-ВІК, який відбувся 10-го жовтня минулого року на верхньому полі стадіону «Україна», склався для «зелено-білих» дуже важко. У підсумку гра закінчилася внічию – 1:1, але цей результат в цілому відповідав тому, що відбувалося на полі упродовж двох таймів.

Унічию, але уже без голів, зіграли команди й поєдинок другого кола, тепер на полі стадіону «Олімп» у Володимир-Волинську. Однак цього разу можна говорити, що «леви» втратили два очки – упродовж поєдинку загалом вони виглядали краще за господарів, але свою перевагу так і не зуміли матеріалізувати у забиті голи. Тож безгольова нічия – 0:0.

U-15

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – ФК «Львів» (Львів) – 3:0 (0:0)

Перша половина другого львівського дербі на верхньому полі стадіону «Україна» пройшла за незначної переваги господарів, які мали дві хороші нагоди відкрити рахунок, але в першому епізоді удар по воротах із забійної позиції заблокували захисники гостей, а в другому – карпатівцям забракло влучності. Те, що не вдалося зробити до перерви, «зелено-білі» втілили у реалії життя в другій половині зустрічі, забивши у ворота суперника три «сухих» м’ячі.

Героєм зустрічі загалом і другого тайму зокрема став нападник «левів» Тарас Кудь, який оформив «дубль». Рахунок він відкрив, прийнявши першим дотиком м’яч у карному майданчику «містян» після подачі верхом зі штрафного з глибини поля, після чого другим з близької відстані невідпорно пробив по цілі. Кудь став автором і останнього голу у матчі. Максим Гірний пройшов по лівому флангу зі своєї половини поля, по ходу обіграв трьох суперників, увійшов у штрафний майданчик і пробив щосили у дальній кут. Голкіпер гостей удар відбив, але першим на добиванні був Тарас Кудь. Так рахунок став 3:0.

А між голами форварда «Карпат» м’яч ще одного разу залетів до сітки ФК «Львів» в результаті автоголу. Захисник «левів» Олег Береза прямим ударом зі штрафного пробив по воротах – круглий рикошетом від когось із гравців команди гостей за мить затріпотів у сітці. Як кажуть, хороший удар завжди приносить користь...

ФК «Мункач» (Мукачево) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:3 (0:3)

Долю зустрічі, яка пройшла за повної територіальної та ігрової переваги гостей, було вирішено ще до свистка на перерву. Забивши три голи у першому таймі, «зелено-білі академіки» у другій половині зустрічі контролювали хід гри. Ні, вони не почали діяти другим номером – навпаки, хвилі атак продовжували накочуватися на ворота господарів поля, які за два тайми фактично так і не спромоглися провести бодай одну більш-менш небезпечну вилазку до воріт гостей. Але по перерві забити підопічним Романа Гнатіва так і не вдалося.

Втім, для перемоги вистачило й того, що було зроблено у першій 35-хвилинці (нагадаємо, команди вікової категорії U-15 проводять офіційні матчі у форматі два тайми по 35 хвилин). Цікаво, що усі три голи було забито після подачі кутових. У першому випадку «левам» допоміг гравець «Мункача», який головою зрізав м’яча у власні ворота. А от наступні два результативні удари було виконано безпосередньо з корнера. Спершу «сухий лист» правою від кутового прапорця на лівому фланзі атаки забив нападник Вадим Гудзінський. Згодом дзеркально усе повторив хавбек Микола Романік. Аби ніхто не подумав, що подібне не що інше, як чистої води фарт, зазначимо, що в одному з матчів, на турнірі в Одесі напередодні старту весняної частини сезону, «академіки» також спромоглися на подвійний «сухий лист». Схоже, кутові – нова грізна зброя команди Романа Гнатіва.

U-14

«УФК-Карпати» (Львів) – «Скала» (Моршин) – 3:1 (2:0)

Перша половина зустрічі пройшла за переваги господарів. Підопічні Тараса Павліша та Ігоря Артимовича за рахунок кращого контролю м’яча переважали гостей за усіма складовим футболу, в тому числі й за створеними гольовими моментами, два з яких вони матеріалізували у забиті голи. На 17-й хвилині після подачі кутового центральний оборонець Назарій Фокащук, який прийшов на допомогу партнерам на черговий стандарт, виграв другий поверх і ударом головою відкрив рахунок у матчі. А за п’ять хвилин хавбек Роман Дідик у дотик замкнув простріл одного з братів-нападників Позиняків – Юрія з правого крила атаки. 2:0 – за такого рахунку суперники пішли на перепочинок.

По перерві малюнок гри змінився. З одного боку гості, яких життя, себто рахунок заставив, додали в активності, а з іншого – господарі, маючи в запасі комфортну перевагу у два м’ячі, трохи заспокоїлися. В підсумку гра вирівнялася. А тут ще й на 38-й хвилині (нагадаємо, команди вікової категорії U-14 проводять офіційні матчі у форматі два тайми по 30 хвилин) «леви» обрізалися на своїй половині поля і моршинці один м’яч відіграли. Та відновити рівновагу в рахунку «Скала» не змогла. Більше того, на 52-й хвилині форвард «зелено-білих академіків» Юрій Раделицький вийшов сам на сам з голкіпером і не став нічого вигадувати – холоднокровно пробив повз воротаря, який вискочив йому назустріч. 3:1 – заслужена перемога нашої команди.

BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 1:1 (0:1)

Гра пройшла під акомпанемент дощу. Цікаво, що лити почало зі стартовим свистком арбітра, а «виключився кран» одразу по закінченні гри на полі стадіону «Олімп». Втім, «карпатівська» погода не допомогла нашій команді здобути перемогу, хоча упродовж усього матчу підопічні Андрія Василитчука й мали перевагу. Уже в першому таймі «зелено-білі» повинні були забивати щонайменше три голи, але до взяття воріт господарів довели лише одну атаку. На 27-й хвилині крайній півзахисник Олег Лень пройшов по лівому флангу і виконав простріл в район 11-метрової позначки, де форвард Юрій Тлумак першим дотиком прийняв круглого, а другим розстріляв голкіпера волинян. 1:0 на користь карпатівців – за такого рахунку суперники пішли на перепочинок.

По перерві хід гри не змінився – «леви» продовжували нав’язувати господарям свою гру. От тільки з другим голом так і не склалося. А найприкріше, що за дев’ять хвилин до фінального свистка рахунок зрівнявся – 1:1. Сталося це внаслідок непорозуміння голкіпера та оборонців «Карпат», яке коштувало нашим хлопцям перемоги.

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua