ДЮФК "Ніка" - переможець турніру пам'яті Володимира Курліковського

15 серпня 15:35
Переглядів: 83
футбол діти

14 серпня в Коломиї на стадіоні "Юність" пройшов "Турнір пам'яті Володимира Курліковського". Для того, щоб вшанувати відомого в минулому захисника та дитячого тренера приїхали дитячі команди з Івано-Франківська, Чернівців, Снятина та власне Коломиї. Змагання проводилися серед гравців 2000-2001 років народження.

Оранізаторами виступили "Ініціативна група з відродження професіонального футболу на Прикарпатті", ФК "Карпати (Коломия), ААФУ та ІФФФ.

Сама ідея провести такий турнір виникла дуже давно, але втілити її в життя вдалося лише цього року. Це данина пам'яті людині, яка не просто вчила грати дітей у футбол, а в дуже складний час - 98-99 роки дарувала їм надію, що життя змінюється і треба дивитися вперед. Життя справді змінилося, а діти виросли... Хтось з них став професійним футболістом, хтось виїхав за кордон, хтось виступає на любительському рівні, а комусь, в силу обставин, так і не судилося реалізувати свої мрії пов 'язані зі спортом. Хоча насправді це не головне. Набагато важливіше, що пам'ять про тренера живе навіть тоді, коли його самого вже давно не має на цьому світі...

Перед початком змагань було проведено жеребкування півфінальних пар. Першими на чудово підготовлений газон стадіону "Юність" вийшли Івано-Франківська "Ніка" та Чернівецька "Буковина".  У приблизно рівній грі фортуна посміхнулася підопічним Андрія Нестерука, які завдяки одному забитому м'ячу вийшли до фіналу змагань.

В другому півфіналі зустрілися ДЮСШ № 1 м. Коломия (тренер - Василь Блясецький) та снятинський "Колос" (тренер - Василь Тофан). На полі впродовж всіх 50 хвилин матчу (два тайми по 25 хвилин) точилася безкомпромісна боротьба. Василь Блясецький не один рік працював у Снятині, тому йому добре відомі можливості тамтешніх футболістів, практично кожен хлопчина вітався з тренером коломиян, як з рідним. Можливо цей аспект і допоміг юним коломиянам здобути перемогу в цьому матчі. Хоча також варто відзначити, що Василь Тофан привіз на турнір команду, яка була зібрана з гравців, як 2001 так і молодших. Все-таки в Снятині не так легко, тим більше під час шкільних канікул зібрати колектив одного віку. В результаті 2-0 і Коломия виходить до фіналу, а Снятин боротиметься за 3-тє місце.

Дивно, але в першому таймі матчу проти "Буковини" юні снятинці виглядали більш свіжими, хоча ще 30 хвилин тому проводили свій матч проти господарів. Активність підопічних Тофана призвела до того, що в середині тайму Снятин вийшов вперед і контролював хід поєдинку. Проте, на останній хвилин першої половини гри чернівчанам вдалося зрівняти рахунок. На другий тайм команди вийшли, як на останні бій,  більшу частину якого точилася рівна боротьба. Можна сказати, що долю матчу вирішив пенальті, який арбітри призначили у ворота Снятина. Вийшовши вперед, вже "Буковина" почала вести гру та під кінець матчу відзначилася ще раз - 3-1 чернівчани треті.

По ідентичному сценарію розвивася і фінальний поєдинок. Спочатку перевагою заволоділи юні коломияни, які розтринькавши декілька хороших моментів все ж таки змогли забити один м'яч. Але знову під кінець тайму статус-кво було відновлено. Швидкий прохід правим краєм та чудовий удар в протихід воротарю вдався кращому гравцю турніру Денису Ковбану.

В другому таймі кожен з суперників пішов в Ва-банк. Коломияни виставили вперед свого ценрального захисника Максима Тригуб'яка, але тому так і не вдалося відзначитися. Натомість зробив дубль нападник "Ніки" Ковбан. А під кінець матчу івано-франківці спіймати господарів на контратаці та ще раз відзначитися в їх воротах.

Відразу після фінального матчу відбулося нагородження команд. З вступним словом виступили вдова Курліковського Марина Дмитрівна, яка подякувала організаторам та побажала юним гравцям добитися успіхів у футболі та Єпископ Коломисько-Косівський Юліан Гатала. Останній привітав присутніх зі святом Маковея та подарував всім гравцям брошуру про життя вятого Великомученика Пантелеймона.

Кожна команда була нагороджена Кубками та грамотами, а також, дякуючи ІФФФ, отримали свої відзнаки кращий гравець і воротар турніру. Але цього дня жоден юний футболіст не залишився без подарунка. Про це подбала компанія "Данон", яка люб'язно погодилася стати партнером турніру. Організатори щиро сподіваються, що всі учасники залишилися задоволеними рівнем проведення змагань і захочуть приїхати на них і наступного року...