ДЮФЛ: Фінальні турніри U-17 і U-16. 1-й тур

01 липня 11:45
Переглядів: 65
Карпати

Розпочався вирішальний етап чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України у Вищій лізі для двох старших вікових категорій – U-17 і U-16. За нагороди ведуть боротьбу по вісім команд у кожному з фінальних турнірів, серед яких і три колективи, що представляють ФК «Карпати» – команди U-17 і U-16 СДЮШОР «Карпати» та U-17 клубної Академії футболу «УФК-Карпати».

Усі три матчі першого туру за участю карпатівських команд вийшли результативними і достатньо драматичними. Особливо інтригуючим видався поєдинок команд U-17 між СДЮШОР «Карпати» і київського «Динамо». Для «зелено-білих» гра розпочалася, як то кажуть, гірше не придумаєш.

Вже на 2-й хвилині простріл з правого флангу атаки вдало замкнув форвард «синьо-білих» Щебетун, а за дві хвилини після довгої передачі зі штрафного центральний захисник динамівців Попович у боротьбі із воротарем та захисниками карпатівців зумів проштовхнути м’яч у сітку і в такий спосіб збільшити перевагу своєї команди до двох м’ячів – 0:2.

Та на цьому стартові неприємності для «левів» не закінчилися. На 8-й хвилині партнери вивели на очне побачення з воротарем киян Саутіна. Очна дуель нападника з кіпером закінчилася порушенням правил зі сторони останнього і арбітр без вагань вказав на точку. Однак голкіпер зумів виправити свою помилку, відбивши удар Вербного з 11-метрової позначки.

Але всі ці невдачі не зламали психологічно підопічних Василя Леськіва і Олега Гараса. «Леви» виявилися справжніми бійцями, дуже швидко оговталися і вже на 20-й хвилині відновили рівновагу в рахунку – 2:2. Спочатку, на 16-й хвилині, Кравець зліва виконав передачу верхом, Швед головою скинув круглого на Карпенка і той влучним ударом змусив капітулювати голкіпера. Те саме форвард карпатівців зробив за чотири хвилини, коли вдало підставив ногу після силового флангового прострілу у виконанні вище згаданого оборонця Кравця.

Могли «зелено-білі» до перерви й взагалі вийти вперед у рахунку, але Саутін вдруге не реалізував вихід один на один з воротарем. Цього разу голкіпер динамівців зіграв «чисто», тож свисток арбітра цілком слушно не був задіяний. 2:2 – за такого рахунку суперники пішли на перерву.

Другий тайм пройшов загалом у рівній боротьбі, хоча більш гостро проводили свої атаки гравці СДЮШОР «Карпати». Однак єдиний гол по перерві вдалося забити «Динамо». Щоправда в атаці, яка призвела до гола у наші ворота, не обійшлося без порушення правил. Лівий вінгер киян прориваючись по флангу, підіграв собі рукою. Арбітри цього не помітили і в підсумку після прострілу форвард «синьо-білих», будучи першим на м’ячі, забив свій другий гол у грі і приніс перемогу «Динамо» з рахунком 3:2.

Звісно, настрій після гри у команди Василя Леськіва і Олега Гараса був не найкращим. Однак нічого страшного не сталося. Попереду ще два матчі – сьогодні з київським «Атлетом» та в середу проти одеського «ДЮСШ-11 Чорноморець». Обіграти ці команди нашим хлопцям однозначно до снаги. І коли це вдасться зробити, то путівка у півфінал нікуди не дінеться.

З таким же рахунком – 3:2 – закінчився у цій же віковій категорії і поєдинок команди «УФК-Карпати» з донецьким «Шахтарем». Але тут перемогу святкували карпатівці, хоча починалося все для них також дуже погано. Вже на 37-й секунді (!) в наші ворота було призначено пенальті. Поставити точку в арбітра були всі підстави – кіпер «академіків» Присяжнюк з порушенням правил зупинив прохід Глаголи. Відбити удар Піхальонка з 11-метрової позначки воротар «левів» не зумів – 0:1.

Попереду, щоправда, гірники були не довго – якихось вісім хвилин. Відновив паритет Гуцуляк, який пробиваючи штрафний від правої бровки, зняв прямим ударом павутиння з дальньої «дев’ятки». Воротар «Шахтаря» Терещейко намагався врятувати ситуацію, але всі його зусилля виявилися марними.

У подальшому гра була рівною, та на перерву суперники пішли за мінімальної переваги в рахунку донеччан. Партнери вивели на очне побачення з Присяжнюком Авагемяна і хавбек «помаранчево-чорних» вивів підопічних Олександра Коваля вперед – 2:1.

Другий тайм видався не менш цікавим, ніж перший. Гра проходила у взаємних атаках, а відмінність полягала в тому, що по перерві голи забивали тільки карпатівці. На 52-й хвилині (команди U-17 грають у форматі два тайми по 40 хвилин) «зелено-білі» після подачі кутового гірниками перехопили м’яч і провели швидку контратаку. Епізод вирішила індивідуальна майстерність Левчика. Форвард «левів» в середині поля, що називається, продавив двох габаритних центрбеків, пройшов вперед і метрів з двадцяти закинув круглого за комірець Терещейко, який намагаючись виправити безпорадність оборонців, полишив рамку і вискочив карпатівцю на зустріч – 2:2.

А за чотири хвилини до фінального свистка підопічні Тараса Павліша і Андрія Дулібського зуміли вирвати перемогу. Гуцуляк на правому фланзі обіграв захисника і виконав передачу верхом у карний майданчик. Боротьбу на другому поверсі виграв Карімов, головою переправивши круглого у сітку. 3:2 – перемога «УФК-Карпати», які сьогодні ввечері зіграють з київським РВУФК.

Виграла свій перший матч і команда СДЮШОР «Карпати» U-16, яка зустрічалася з однолітками із запорізького «Металурга». На відміну від ігор у старшій віковій категорії, цей поєдинок для наших хлопців розпочався вдало. На 14-й хвилині партнери вивели Микитина один на один з воротарем і кіпер «козаків» Шевчук у межах карного майданчика зупинив нападника «левів» з порушенням правил, яке арбітр розцінив, як фол останньої надії. Тож металурги залишилися у чисельній меншості, а карпатівці повели в рахунку – 1:0. Ударом з 11-метрової позначки Завінський розвів голкіпера Зеленського, який зайняв місце у рамці замість вилученого Шевчука, та м’яч по різних кутах воріт.

Чисельною перевагою підопічні Олега Бойчишина та Любомира Вовчука скористалися до перерви один раз. В середині першого тайму партнери вивели сам-на-сам з воротарем Валенка. Переграти Зеленського, щоправда, півзахиснику львів’ян не вдалося – кіпер відбив круглого, але першим на м’ячі був Микитин, який спокійно закотив його у сітку – 2:0.

У другому таймі карпатівці не стали добивати суперника, який мав на одного гравця менше. Схоже, наші хлопці вирішили довести гру до перемоги з мінімальними витратами енергії. І в цьому є здоровий глузд – попереду ще багато матчів, а сили не безмежні. Втім, свого наша команда домоглася досить впевнено, контролюючи події на полі стадіону «Шахтар» у Нововолинську до самого фінального свистка. Щоправда, «козакам» один м’яч вдалося таки відіграти. Зробили вони це після стандарту, які фактично були чи не єдиною їхньою грізною зброєю. «Металург» подав кутовий, наші оборонці не найкращим чином винесли круглого і півзахисник «козаків» Алібеков, вдало зігравши на підборі, класним ударом вразив дальню «шістку». Тож фінальний свисток зафіксував звитягу «зелено-білих» з рахунком 2:1. Додамо, що сьогодні на підопічних Олега Бойчишина та Любомира Вовчука чекає принципове дербі із земляками з ФК «Львів», перемога в якому може навіть гарантувати «левам» путівку у півфінал.

ВІКОВА КАТЕГОРІЯ U-17 (Київ, смт Щасливе)