ДЮФЛ: "УФК-Карпати" U-14 – ДЮСШ-11 "Чорноморець" U-14 – 2:0

18 червня 08:59
Переглядів: 137
Карпати

У Стрию і Моршині триває фінальний турнір першості ХVI Чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України сезону-2016/2017 серед команд U-14. У другий ігровий день групового етапу команда львівської Академії футболу «УФК-Карпати» зустрічалася з однолітками одеської ДЮСШ-11 «Чорноморець».

Матчі першого туру львів’яни та одесити зіграли по-різному. «Зелено-білі» вже в компенсований арбітром ігровий час до другого тайму через власну прикру помилку свого голкіпера втратили перемогу над донецьким «Шахтарем»: гра завершилася нічиєю – 1:1. Водночас «синьо-чорні» з рахунком 0:2 поступилася київській «Зірці». Тож в очному протистоянні, аби зберегти шанси на вихід з групи у півфінал, не можна було програвати ні «академікам», ні «морякам».

Дебют гри був за карпатівцями, які з перших хвилин добре контролювали м’яч, багато комбінували та й загалом усе робили швидше за суперника, а головне, діяли гостро в передній лінії. Не забарилися підопічні Олега Родіна і зі створенням небезпечних моментів. Зрештою, чергова атака наших хлопців на 14-й хвилині завершилася тим, що захисники одеської команди негостинно зустріли у власному штрафному майданчику центрального нападаючого львів’ян Андрія Дурдаса і арбітр без найменших вагань вказав на 11-метрову позначку. Виконувати вирок служителя Феміди взявся Марко Сапуга. 10-й номер «зелено-білих» пробив з точки у лівий від голкіпера «моряків» кут воріт. Однак Данило Щепковський вгадав напрямок удару і зумів відбити круглого.

Подібні помилки у футболі частенько стають переломними у грі, тим більше в матчах, коли на полі юнацькі команди, психологія гравців яких є надзвичайно крихкою. Але команда Олега Родіна, якого вболівальники зі стажем пам’ятають, як справжнього футбольного бійця, довела на ділі, що з морально-вольовими якостями у неї все гаразд. Нереалізований пенальті ніяк не вплинув на бойовий дух нашої команди. Більше того, «академіків» такий розвиток подій тільки ще більше по-спортивному розізлив і вони посилили тиск на ворота суперника. Для того, щоб таки відкрити рахунок у матчі з моменту нереалізованого пенальті, їм знадобилося якихось п’ять хвилин. На 19-й хвилині львів’яни заробили право на стандарт і після подачі з корнера Роман Назарчук головою замкнув дальню стійку – 1:0.

Як і в попередньому матчі проти донецького «Шахтаря», відкривши рахунок, незрозуміло чому карпатівці віддали ініціативу супернику. Знову у їхній грі з’явилася невпевненість і нервозність. Це призвело наприкінці першої половини зустрічі до непорозуміння між капітаном команди Ростиславом Марківим та воротарем Денисом Васютиком, яке закінчилося призначеним арбітром у наш бік вільним ударом з меж карної зони. До воріт було метрів дев’ять, тож стінка стояла фактично на лінії воріт. «Моряки» розіграли вільний і пробили по воротах: на наше щастя м’яч поцілив у когось з наших гравців…

Судячи з того, як «УФК-Карпати» розпочали другий тайм, в перерві «академіки» не тільки слухали свого тренера, а й що найголовніше, його почули. «Зелено-білі» хвилин десять володіли ініціативою, але поступово «моряки», яким не було що втрачати, вирівняли гру і пішов футбол на зустрічних курсах. Будемо об’єктивними і скажемо, що в ці хвилини більш наполегливими в передній лінії були одесити. Хоча, воно й не дивно – команда, яка програє, немов поранений звір, завжди починає діяти агресивно, бо до цього її спонукає ситуація.

Втім, моменти, аби забити свій другий м’яч у грі і тим самим зняти усі питання стосовно долі поєдинку, були і в «УФК-Карпати». Зокрема, мав відмінний шанс залишити свій «автограф» у воротах суперників Андрій Дурдас. В одній з швидких контратак, прибравши захисника, він наносив удар із цілком забійної позиції, але метрів з 12-ти не влучив у ціль.

І все ж другий гол підопічні Олега Родіна забили. Сталося це на 59-й, передостанній хвилині основного ігрового часу. Марко Сапуга дотепною передачею вивів один на один з воротарем все того ж невгамовного Андрія Дурдаса. Свій другий шанс забити центрфорвард нашої команди не змарнував. Тож фінальний свисток зафіксував звитягу «зелено-білих академіків» з рахунком 2:0, що дозволило їм очолити турнірну таблицю групи «Б» перед останнім туром.

Наразі в «УФК-Карпати» та донецького «Шахтаря», який мінімально – 1:0 – обіграв столичну «Зірку», по 4 очки, але у нашої команди краща різниця забитих і пропущених очок. Та місце у півфіналі наша команда собі ще не забезпечила. Адже в «Зірки», яка в першому турі обіграла ДЮСШ-11 «Чорноморець», лише на один пункт менше. А значить в заключному турі групового турніру ми не можемо, а точніше, не маємо права програвати киянам.

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua