ДЮФЛ: "УФК-Карпати" U-16 – ОК ім. Піддубного U-16 – 4:1

22 червня 09:47
Переглядів: 106
Карпати

У Запоріжжі, де триває фінальний турнір ХVI Чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України сезону-2016/2017 серед команд U-16, відбулися поєдинки команд, що не пробилися до квартету півфіналістів. Зокрема в матчі за п’яте місце команда львівської Академії футболу «УФК-Карпати» зустрічалася з однолітками столичного Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного.

Нагадаємо, набравши на груповому етапі шість очок, однаково з донецьким «Шахтарем» і ФК «Дніпро», команда 16-річних «зелено-білих академіків» виявилася, що називається, третьою зайвою. В іграх між собою кожна з трьох команд набрала також рівну кількість очок – по три. Різниця забитих і пропущених голів в цих поєдинках у всіх трьох конкурентів знову ж таки однакова – «0». А от загальна різниця м’ячів у нас найгірша – «+2», а в дніпрян і донеччан – «+4» та «+3» відповідно.

Згідно з Регламентом, до півфіналу вийшли дві перші команди з квартету, а на третю чекав втішний поєдинок за підсумкове п’яте місце. Суперником підопічних Володимира Безуб’яка у їхній заключній грі на фінальному турнірі першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України сезону-16/17 були однолітки зі столичного Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного.

Для обох команд це був уже четвертий поєдинок, який вони проводили менше, ніж за тиждень. Зрозуміло, що тренери і киян, і львів’ян провели певну ротацію складу. Зокрема, у «академіків» з лави запасних розпочав гру Данило Сікан, основний центральний нападник команди.

Звітну гру «УФК-Карпати» провели у такому складі: Горох (Денега, 55), Мудрик, Калінчук, Слічний (Губицький, 44), Данилюк, Романік (Козак, 41), Сич (Мартиняк, 41), Гудзінський, Наконечний (Лісовик, 58), Мельнійчук, Бідний (Сікан, 46).

Перед грою у тренерського штабу «зелено-білих» були певні побоювання щодо психологічного стану своїх гравців. Все ж команда в драматичній боротьбі залишилася за межами квартету півфіналістів. А грати у втішному матчі за п’яте місце та вести боротьбу за медалі – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Та як засвідчив хід розвитку подій на полі, з налаштуванням на гру у «академіків» жодних проблем не виникло. Навпаки, прикра, ледь не до сліз невдача на груповому етапі по-спортивному розізлила їх. Цілком можливо, перед грою вони згадали й про те, що саме команда Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного в іграх плей-оф перекрила шлях на фінальний турнір їхнім одноклубникам-одноліткам з СДЮШОР «Карпати». А ще на матчі був присутній старший тренер юнацької збірної України U-16 Олег Кузнецов, який упродовж усього фінального турніру висловлював компліменти нашій команді. Швидше за все, остання гра львів’ян його також не розчарувала.

З перших хвилин зустрічі стало зрозуміло, що підопічні Володимира Безуб’яка налаштовані рішуче і гратимуть, віддаючи грі усі сили. Кияни змушені були зосередитися виключно на безпеці власних воріт, але виходило це у них не найкращим чином. Перший збій у діях оборони «олімпійців» стався вже на 13-й хвилині: Вадим Мельнійчук, отримавши передачу, підлаштував собі круглого під удар і метрів з 16-ти поцілив у верхній кут. Це була його друга спроба відкрити рахунок дальнім пострілом. У першому випадку м’яч пройшов поруч з «дев’яткою» воріт киян. Міг за рахунку 0:0 забити й Мирон Бідний, який небезпечно пробивав по цілі головою, але йому так само забракло влучності.

Мав шанс забити наш форвард і вже після того, як рахунок став 1:0. Але свою другу нагоду Бідний також змарнував, не реалізувавши вихід один на один з голкіпером – переграти Самойленка в цій грі, видно, йому не судилося. А незадовго до свистка на перерву шанс оформити «дубль» втратив уже Мельнійчук. Тож на перепочинок команди пішли за мінімальної переваги за забити м’ячами «академіків» – 1:0.

Напевне у перерві тренери столичної команди, як і їхні підопічні, плекали надію, що в другій половині матчу їм вдасться змінити хід гри на свою користь. Та їхні сподівання виявилися марними. Карпатівці продовжували володіти ініціативою і навіть не збиралися скидати оберти. А з появою на полі Богдана Козака і Данила Сікана справи у «олімпійців» стали геть кепськими – їхню оборону почали просто «розривати». Саме ці двоє гравців і довели рахунок до 3:0. Спочатку, на 44-й хвилині Козак забив після подачі кутового, а за 13 хвилин, коли Мельнійчук пробивав по воротах, Сікан скорегував політ м’яча до сітки. Відзначився забитим голом і Владислав Мудрик: на 66-й хвилині він красивим ударом зняв павутинку з воріт столичної команди – 4:0.

Могли «академіки» до фінального свистка забивати ще принаймні тричі, але Юрій Мартиняк, Вадим Гудзінський і Роман Наконечний своїми шансами залишити «автограф» напам’ять кіперу «олімпійців» не скористалися. Натомість кияни зуміли таки уникнути «сухого» розгрому. За десять хвилин до завершення поєдинку рахунок «розмочив» Івановський. В цьому епізоді, щоправда, не обійшлося без везіння – м’яч до сітки наших воріт залетів після рикошету. Але то таке… Фінальний свисток зафіксував перемогу «УФК-Карпати» з рахунком 4:1.

У підсумку «академіки» виграли три матчі з чотирьох, зазнавши єдиної поразки з мінімальним рахунком в абсолютно рівному поєдинку від «Дніпра». Та й загалом «зелено-білі» продемонстрували дуже симпатичний і змістовний футбол. Але при цьому достроково припинили виступи у фінальній частині, посівши тільки п’яте місце. Напевне, саме тому від виступу команди Володимира Безуб’яка на душі з одного боку радість, а з іншого – смуток. Однак вішати носа хлопцям точно не варто – життя, в тому числі й футбольне, продовжується.

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua