ДЮФЛУ: Огляд матчів "Карпат" у 16-му турі

15 травня 16:32
Переглядів: 100
Карпати

Відбулися матчі 16-го туру попереднього етапу у групах ХVI Чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України сезону-2016/2017. Зіграли свої поєдинки і вісім команд ФК «Карпати» – по чотири колективи клубної СДЮШОР та Академії футболу «УФК-Карпати».

В цих восьми іграх юні карпатівці здобули вісім перемог. При цьому у ворота суперників вони забили 24 м’ячі, а в свої пропустили лише два.

А тепер про деталі цих матчів. Традиційно розпочнемо з найстаршої вікової групи U-17, а завершимо огляд поєдинками наймолодших команд, що сформовані з юних футболістів віком U-14.

U-17

«УФК-Карпати» (Львів) – «Буковина» (Чернівці) – 4:1 (2:0)

13 травня. Початок – 12:00. Дубляни. Стадіон ЛНАУ

Арбітр – Фірсов М.О. (Рівне).
Асистенти арбітра: Дуцяк О.І. (Львівська обл.), Болізюк В.С. (Львів).
Спостерігач арбітражу – Карп’як Ю.Б. (Львів).

Голи карпатівців: Василь Руніч (20), Ростислав Лях (33), Вадим Сидорук (42), Роман Слива (47, пенальті).

Забивши по два голи в кожному таймі, найстарші вихованці Академії футболу «УФК-Карпати» на затишному стадіоні Львівського Національного аграрного університету в Дублянах впевнено перемогли одноліток з чернівецької «Буковини» з рахунком 4:1. Причому свій єдиний гол буковинці забили вже після того, як рахунок став 4:0 на користь «академіків».

Гостей з Чернівців підопічні Володимира Вільчинського та Івана Павлюха перемогли, що називається, легко і невимушено. Гості трималися лише до середини першого тайму. А на його екваторі партнери вивели на очне побачення з воротарем Вадима Сидорука, але голкіпер відбив удар карпатівця. Однак круглого з-за меж карного скерував до сітки Василь Руніч, який першим був на добиванні.

А за 13 хвилин рахунок став 2:0. Лівий захисник господарів Роман Слива пройшов по флангу і виконав подачу верхом, а Ростислав Лях, вигравши позиційну боротьбу у захисників «Буковини» на другому поверсі, наніс головою акцентований удар по цілі.

Щойно почався другий тайм, м’яч втретє залетів до сітки воріт гостей: Сергій Дудинський зліва прострілив, а Вадим Сидорук, зігравши на випередження, головою спрямував шкіряну сферу до сітки. Ще за п’ять хвилин оборона буковинців негостинно зупинила у власному карному майданчику Ростислава Ляха, який справа проривався до воріт і арбітр без вагань вказав на точку. Виконувати суддівський вирок взявся Роман Слива – єдиний гравець «УФК-Карпати», який до цього матчу не мав у своєму особистому реєстрі забитих м’ячів. Тепер у складі 17-річних «академіків» у поточному сезоні забивали усі польові гравці.

За десять хвилин до завершення гри арбітр матчу призначив ще один пенальті. Але тепер уже у ворота господарів. Гості його реалізували і тим самим уникли «сухої» поразки: 4:1 на користь 17-річних «академіків».

«Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 0:2 (0:2)

13 травня. Початок – 12:00. Івано-Франківськ. Стадіон «Рух»

Арбітр – Гамаль Д.Р. (Чернівці).
Асистенти арбітра: Заліський І.П., Дорошенко Р.В. (обоє – Івано-Франківськ).
Спостерігач арбітражу – Вовкович Б.Г. (Івано-Франківськ).

Голи: Остап Притула (5), Роман Сидорів (0:2).

В іншому матчі найстаршої вікової групи за участі карпатівців, у якому івано-франківське «Прикарпаття» приймало команду СДЮШОР «Карпати», перший тайм також завершився з рахунком 2:0 на користь «зелено-білих». Але на відміну від гри в Дублянах, друга половина зустрічі на полі стадіону «Рух» пройшла без голів.

«Зелено-білі» відкрили рахунок дуже швидко – уже на 5-й хвилині. Олександр Медведєв з лівого крила атаки гостей виконав простріл і Остап Притула з району 11-метрової позначки головою пробив без шансів для голкіпера господарів – 1:0.

Забивши швидкий гол, підопічні Василя Леськіва і Любомира Вовчука не скинули обертів, продовживши тиск на ворота при карпатців. І це принесло результат – на 17-й хвилині рахунок став 2:0. Гольову атаку розпочав Максим Сеник, який пройшов по правому флангу і прострілив – дальню стійку замкнув Роман Сидорів. Щоправда, перед цим епізодом, коли рахунок ще був 1:0, «Прикарпаття» могло відігратися, але гостей врятувала стійка.

По перерві львів’яни продовжували диктувати супернику свої умови. Створили «зелено-білі» й чимало гольових моментів, але з їх реалізацією не склалося – як то кажуть, не пішло. Тож рахунок першої 40-хвилинки у другій не змінився – 2:0 на користь «левів».

U-16

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «Мункач» (Мукачеве) – 5:0 (3:0)

13 травня. Початок – 12:00. Львів. Стадіон «Україна» (верхні поля)

Арбітр – Безуглий О.Ю. (Рівне).
Асистенти арбітра: Янтуріна А.О. (Львівська обл.), Кусень Д.Р. (Львів).
Спостерігач арбітражу – Сидор М.В. (Львів).

Голи: Максим Гірний (1, 29), Ігор Бекеша (12), Олег Береза (55, пенальті), Тарас Кудь (62).

Найбільш переконливу перемогу у звітному турі серед усіх восьми команд ФК «Карпати» здобули 16-річні вихованці клубної СДЮШОР, які на верхньому полі стадіону «Україна» приймали «Мункач» з Мукачеве і забили у ворота гостей із Закарпаття п’ять «сухих» м’ячів.

Рахунок 0:0 протримався лише… 40 секунд. Розігравши м’яч з центра поля, центральний захисник карпатівців виконав довгу діагональ на лівий фланг і Максим Гірний, увійшовши в штрафний майданчик під доволі гострим кутом, влучно пробив у дальній кут.

Другий м’яч було забито на 12-й хвилині. Той таки Максим Гірний, Тарас Кудь та Ігор Бекеша розіграли триходівку, яку результативно довершив останній. Підсумок першого тайму підвів знову ж таки Максим Гірний, який забив гол, дуже схожий на перший свій м’яч.

По перерві підопічні Віталія Шумського та Романа Марича продовжували контролювати події на полі і створювати гольові моменти. До взяття воріт закарпатців їм вдалося довести справу ще двічі. На 55-й хвилині оборонці «Мункача» у своєму штрафному майданчику збили Андрія Затхея і Олег Береза реалізував пенальті.

А крапку в грі на 62-й хвилині поставив Тарас Кудь. Максим Іванюк на підступах до штрафного майданчика команди з Мукачеве обіграв двох захисників, увійшов до карної зони і підсік круглого на дальню стійку, де Тарас Кудь другим дотиком акуратно поцілив у ближній кут.

«Буковина» (Чернівці) – «УФК-Карпати» (Львів) – 1:2 (0:2)

13 травня. Початок – 12:00. Чернівці. Стадіон «Мальва»

Арбітр – Липко М.М. (Івано-Франківська обл.).
Асистенти арбітра: Андрунишин Р.С. (Івано-Франківськ), Барко В.П. (Івано-Франківська обл.).
Спостерігач арбітражу – Маковій В.Д. (Чернівці).

Голи карпатівців: Вадим Гудзінський (8), Роман Наконечний (15).

16-річні вихованці Академії футболу «УФК-Карпати», як і їхні однолітки-одноклубники із СДЮШОР «Карпати», у звітному турі також святкували перемогу. Але три очки у гостьовій грі в Чернівцях проти тамтешньої «Буковини» далися «академікам» в рази важче. Свідченням цього є й рахунок гри – 2:1.

При цьому слід сказати, що підсумковий рахунок міг бути як 6:0 на користь «академіків», так і нічийним, наприклад, 2:2. Та все ж справедливо, що перемогу здобули підопічні Володимира Безуб’яка.

Вже на 1-й хвилині гості мали забивати, але Данило Сікан не реалізував вихід один на один з воротарем. Те що не вдалося головному голеадору нашої команди на самому початку зустрічі, на 8-й хвилині зробив Вадим Гудзінський, якого на очне побачення з кіпером прямо по центру вивів Юрій Мартиняк.

За сім хвилин «академіки» забили вдруге, причому знову м’яч у воротах господарів опинився після виходу один на один, який реалізував Роман Наконечний. Рахунок 2:0 залишися незмінним до свистка на перерву, хоча гості не раз могли його збільшити.

Підопічні Володимира Безуб’яка мали не одну нагоду забити й у другій половині зустрічі. Однак м’яч вперто не хотів залітати до сітки. Зокрема, Юрій Мартиняк та Мирон Бідний програли очні дуелі кіперу господарів, а в двох епізодах «академіки» перевірили на міць каркас воріт. Водночас свій гол забили буковинці, реалізувавши пенальті. Але на те, щоб відіграти й другий м’яч їх не стало.

U-15

«УФК-Карпати» (Львів) – «Буковина» (Чернівці) – 3:0 (2:0)

13 травня. Початок – 14:00. Дубляни. Стадіон ЛНАУ

Голи: Ярослав Балог (3), Роман Дідик (31), автогол (67).

15-річні вихованці Академії футболу «УФК-Карпати» в домашньому матчі проти одноліток чернівецької «Буковини», що відбувся на полі стадіону Львівського Національного аграрного університету в Дублянах, здобули переконливу перемогу з рахунком 3:0.

Господарі одразу дали зрозуміти, що не мають наміру відкладати вирішення питання щодо долі зустрічі у довгий ящик. Фактично з перших секунд вони закрили суперника на його половині поля й підняли градус гри до максимуму. Тож нічого дивного, що уже на 3-й хвилині рахунок у матчі було відкрито. Сергій Стень подав кутовий на дальню стійку і Ярослав Балог головою зряче пробив у протихід кіперу буковинців, який намагався заблокувати удар.

Швидкий гол не зменшив атакувальний запал господарів і вони продовжували тиск на ворота суперника. Однак другий м’яч підопічні Тараса Павліша та Ігоря Артимовича забили лише наприкінці першої половини зустрічі, а саме на 31-й хвилині. Назар Сущак пройшов по правому флангу і віддав передачу в район 11-метрової позначки, звідки Роман Дідик у дотик розстріляв ворота.

А останній гол у матчі буковинці забили самі собі. Роман Дідик виконав діагональ на Юрія Пазиняка, який першим дотиком технічно підлаштував круглого собі під удар і вже був готовий забивати. Та не встиг – у підкаті захисник вибив м’яча у нього з-під ніг, але при цьому спрямував шкіряну сферу прямо у сітку власних воріт…

«Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 0:2 (0:0)

13 травня. Початок – 14:00. Івано-Франківськ. Стадіон «Рух»

Голи: Юрій Тлумак (55), Андрій Бей (65).

Поєдинок в Івано-Франківську на полі стадіону «Рух», в якому команда U-15 тамтешнього «Прикарпаття» приймала своїх одноліток з львівської СДЮШОР «Карпати», пройшов під супровід дощу, який призвів до того, що грати суперникам довелося на слизькому полі. Але погода не завадила «зелено-білим» здобути перемогу, щоправда, далася вона гостям зовсім не просто.

Зокрема, перший тайм завершився без забитих м’ячів. Загалом він прийшов у рівній боротьбі, хоча «леви» за створеними моментами переграли опонентів – до свистка на перерву їх вони організували чотири. Зате у господарів був момент, в якому гостей від пропущеного м’яча врятувала лише поперечка.

Натомість друга половина пройшла за помітної переваги гостей. Підопічні Івана Шуги та Віталія Пономарьова, взявши м’яч під свій контроль, почали все частіше створювати напругу поблизу воріт господарів і зрештою дві свої атаки завершили результативними ударами. На 55-й хвилині Ярослав Карабін обіграв двох захисників і віддав передачу на Юрія Тлумака, який з меж карного майданчика поцілив у дальній кут.

А за десять хвилин подвоїв перевагу карпатівців за забитими м’ячами Андрій Бей, який п’ятьма хвилинами раніше вийшов на заміну. Другу в матчі гольову атаку розпочав правий захисник Марко Кравець, який пройшов по правому флангу і виконав передачу верхом – Бей виграв другий поверх і головою скерував круглого до сітки.

U-14

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «Мункач» (Мукачеве) – 3:0 (3:0)

13 травня. Початок – 14:00. Львів. Стадіон «Україна» (верхні поля)

Спостерігач арбітражу – Сидор М.В. (Львів)

Голи: Назар Федурко (3), Владислав Чабан (19), Денис Яців (24).

Наймолодші вихованці СДЮШОР «Карпати» у звітному турі на верхньому полі стадіону «Україна» приймали своїх одноліток з команди «Мункач» із Мукачеве. Як і очікувалося, гра пройшла за помітної переваги господарів. У підсумку «зелено-білі» у ворота закарпатців забили три «сухих» м’ячі, але могло бути значно більше.

Гра для господарів розпочалася, що називається, краще не придумаєш. Вже на 3-й хвилині вони розіграли багатоходову комбінацію, гольову крапку в якій поставив Назар Федурко. Цей гол був дуже важливим перш за все з позицій того, що коли в матчі є явний фаворит, а ним однозначно у звітній грі були карпатівці, то бажано забити швидкий м’яч – тоді далі зазвичай гра проходить легше.

Втім, треба віддати належне й гравцям «Мункача», які не думали виключно про оборону, а навпаки, при першій нагоді намагалися йти вперед – тобто самі грали у футбол і давали це робити супернику. Однак з іншої сторони, така тактика зіграла з гостями злий жарт. Під час своєї чергової атаки досить великими силами вони дозволили господарям, які застосували високий командний пресинг, перехопити м’яч і Владислав Чабан реалізував вихід один на один з голкіпером.

Сталося це на 19-й хвилині, а за п’ять хвилин м’яч втретє залетів до сітки воріт команди з Мукачеве. Затяжну атаку карпатівців результативно завершив Денис Яців, який незважаючи на відчайдушний супротив оборони суперника, таки проштовхнув круглого за лінію воріт. 3:0 на користь господарів – з таким рахунком команди пішли на перерву. З таким рахунком гра й закінчилася, хоча по перерві «зелено-білі» створили ще з десяток гольових моментів, але бодай один з них довести до влучного удару так і не склалося.

«Буковина» (Чернівці) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:3 (0:1)

13 травня. Початок – 14:00. Чернівці. Стадіон «Мальва»

Голи: Назар Охотський (14), Роман Назарчук (24), Андрій Дурдас (38).

Команда U-14 Академії футболу «УФК-Карпати» у звітному турі гостювала в Чернівцях. У грі з однолітками тамтешньої «Буковини» підопічні Олега Родіна та Віталія Лобасюка здобули впевнену перемогу, повторивши результат своїх одноклубників із СДЮШОР «Карпати».

В усіх чотирьох попередніх матчах, що були зіграні у 2017 році, «академіки» здобули чотири перемоги, але кожен раз рахунок відкривали по перерві. У звітному турі дану традицію було порушено – лік забитим м’ячам у грі вони відкрили у першій половині зустрічі. На 14-й хвилині Максим Хлань в центрі поля обіграв двох суперників і віддав передачу урозріз на хід Андрію Дурдасу, який свій рейд завершив результативним прострілом – першим на м’ячі був Назар Охотський.

Рівно за десять хвилин Андрій Дурдас довів, що він вміє й сам забивати, а не лише роздавати асисти. Після подачі з правого крила атаки нашої команди центрфорвард «зелено-білих» з другої лінії класно, а головне, влучно пробив по цілі – точнісінько у дальній кут воріт господарів поля. 2:0 на користь гостей – саме за такого рахунку команди пішли на перерву.

Порушивши одну традицію – відкривати рахунок у другому таймі, іншу – забивати по перерві – «академіки» продовжили. На 38-й хвилині Роман Назарчук, замикаючи простріл з лівого флангу, на швидкості щосили приклався по шкіряній сфері, яка рикошетом від голови голкіпера залетіла до сітки воріт. Тож у підсумку друга поспіль перемога з рахунком 3:0. А загалом упродовж нинішньої весни наймолодші команда Академії футболу «УФК-Карпати» в першості ДЮФЛ України виграла усі свої п’ять поєдинків із «сухим» сумарним рахунком 9:0.